Coach Ten Hag ziet Ajax nog te veel kansen missen
SITTARD (ANP) - Trainer Erik ten Hag was best wel kritisch na de eenvoudige uitzege van Ajax op Fortuna Sittard (0-5). "We krijgen in de eerste 5 minuten al drie mogelijkheden", zei hij. "Een paar van die ballen moeten er gewoon in. Dat ligt echt aan ons zelf."
"We spelen in zo'n hoog tempo dat de tegenstander fouten gaat maken", zei Ten Hag. "Maar die moeten we dan wel afmaken. Nu duurde het echt te lang voordat we op voorsprong kwamen."
Steven Berghuis opende in de 11e minuut de score voor Ajax. Noussair Mazraoui en Dusan Tadic scoorden ook voor rust. Invallers Mohammed Kudus en Nicolás Tagliafcio bepaalden in de tweede helft de eindstand.
Zo verstevigde Ajax de koppositie in de Eredivisie, met 16 punten uit zes wedstrijden en een doelsaldo van 27-1. "Ik heb een hongerig team gezien", zei Ten Hag. "Maar dat moet ook. We moeten de lat hoger leggen, We balanceren op een koord en als we er af vallen dan is het moeilijk om daar weer op te komen."
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
7 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden