Coach Ten Hag ziet Ajax nog te veel kansen missen
SITTARD (ANP) - Trainer Erik ten Hag was best wel kritisch na de eenvoudige uitzege van Ajax op Fortuna Sittard (0-5). "We krijgen in de eerste 5 minuten al drie mogelijkheden", zei hij. "Een paar van die ballen moeten er gewoon in. Dat ligt echt aan ons zelf."
"We spelen in zo'n hoog tempo dat de tegenstander fouten gaat maken", zei Ten Hag. "Maar die moeten we dan wel afmaken. Nu duurde het echt te lang voordat we op voorsprong kwamen."
Steven Berghuis opende in de 11e minuut de score voor Ajax. Noussair Mazraoui en Dusan Tadic scoorden ook voor rust. Invallers Mohammed Kudus en Nicolás Tagliafcio bepaalden in de tweede helft de eindstand.
Zo verstevigde Ajax de koppositie in de Eredivisie, met 16 punten uit zes wedstrijden en een doelsaldo van 27-1. "Ik heb een hongerig team gezien", zei Ten Hag. "Maar dat moet ook. We moeten de lat hoger leggen, We balanceren op een koord en als we er af vallen dan is het moeilijk om daar weer op te komen."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
3 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
4 minuten geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
19 uur geleden