Coach Ten Hag tevreden met huidige selectie van Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag is voorlopig tevreden met de huidige selectie van Ajax. "Als je het goed bekijkt, dan hebben we alleen de positie van linksback niet helemaal dubbel bezet", zei hij. "Al kunnen Martínez en Dest daar ook spelen."
Ajax verdiende deze zomer zo'n 50 miljoen euro aan Hakim Ziyech (Chelsea), Joël Veltman (Brighton & Hove Albion) en Sven Botman (OSC Lille). De club telde minimaal 23 miljoen euro neer voor de komst van Antony (São Paulo), Mohammed Kudus (FC Nordsjælland) en oudgediende Maarten Stekelenburg (Everton).
"Antony maakt een levendige indruk", zei Ten Hag. "Hij kan meteen basisspeler worden en de sterren van de hemel spelen. Misschien heeft hij ook langer de tijd nodig. Kudus is multifunctioneel en inzetbaar op alle posities in de aanval en op het middenveld. Stekelenburg weet wat bij Ajax gevraagd wordt."
Vertrekken
Ten Hag was zaterdag na de training het meest tevreden over David Neres, die een deel van de oefensessie met zijn ploeggenoten afwerkte. "Dat is de grootste meevaller", zei hij over de Braziliaanse aanvaller die acht maanden met een knieblessure worstelde. "Hopelijk krijgen we hem eindelijk helemaal fit."
Ajax heeft met Donny van de Beek, Nicolás Tagliafico en André Onana afspraken lopen over een mogelijk vertrek. "Die spelers weten dat we ons aan die afspraken houden", zei hij. "Dat hebben we gezien met Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong en nu ook weer Hakim Ziyech en Joël Veltman. Maar zij moeten op een gegeven moment ook aan de belangen van Ajax denken. We moeten nog wel vervangers kunnen aantrekken voordat de transfermarkt in oktober sluit. We zullen dus nauw in overleg met elkaar blijven."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
2 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
8 uur geleden