Coach Ten Hag tevreden met huidige selectie van Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag is voorlopig tevreden met de huidige selectie van Ajax. "Als je het goed bekijkt, dan hebben we alleen de positie van linksback niet helemaal dubbel bezet", zei hij. "Al kunnen Martínez en Dest daar ook spelen."
Ajax verdiende deze zomer zo'n 50 miljoen euro aan Hakim Ziyech (Chelsea), Joël Veltman (Brighton & Hove Albion) en Sven Botman (OSC Lille). De club telde minimaal 23 miljoen euro neer voor de komst van Antony (São Paulo), Mohammed Kudus (FC Nordsjælland) en oudgediende Maarten Stekelenburg (Everton).
"Antony maakt een levendige indruk", zei Ten Hag. "Hij kan meteen basisspeler worden en de sterren van de hemel spelen. Misschien heeft hij ook langer de tijd nodig. Kudus is multifunctioneel en inzetbaar op alle posities in de aanval en op het middenveld. Stekelenburg weet wat bij Ajax gevraagd wordt."
Vertrekken
Ten Hag was zaterdag na de training het meest tevreden over David Neres, die een deel van de oefensessie met zijn ploeggenoten afwerkte. "Dat is de grootste meevaller", zei hij over de Braziliaanse aanvaller die acht maanden met een knieblessure worstelde. "Hopelijk krijgen we hem eindelijk helemaal fit."
Ajax heeft met Donny van de Beek, Nicolás Tagliafico en André Onana afspraken lopen over een mogelijk vertrek. "Die spelers weten dat we ons aan die afspraken houden", zei hij. "Dat hebben we gezien met Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong en nu ook weer Hakim Ziyech en Joël Veltman. Maar zij moeten op een gegeven moment ook aan de belangen van Ajax denken. We moeten nog wel vervangers kunnen aantrekken voordat de transfermarkt in oktober sluit. We zullen dus nauw in overleg met elkaar blijven."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
19 minuten geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
40 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
3 uur geleden