Coach Ten Hag tevreden met huidige selectie van Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag is voorlopig tevreden met de huidige selectie van Ajax. "Als je het goed bekijkt, dan hebben we alleen de positie van linksback niet helemaal dubbel bezet", zei hij. "Al kunnen Martínez en Dest daar ook spelen."
Ajax verdiende deze zomer zo'n 50 miljoen euro aan Hakim Ziyech (Chelsea), Joël Veltman (Brighton & Hove Albion) en Sven Botman (OSC Lille). De club telde minimaal 23 miljoen euro neer voor de komst van Antony (São Paulo), Mohammed Kudus (FC Nordsjælland) en oudgediende Maarten Stekelenburg (Everton).
"Antony maakt een levendige indruk", zei Ten Hag. "Hij kan meteen basisspeler worden en de sterren van de hemel spelen. Misschien heeft hij ook langer de tijd nodig. Kudus is multifunctioneel en inzetbaar op alle posities in de aanval en op het middenveld. Stekelenburg weet wat bij Ajax gevraagd wordt."
Vertrekken
Ten Hag was zaterdag na de training het meest tevreden over David Neres, die een deel van de oefensessie met zijn ploeggenoten afwerkte. "Dat is de grootste meevaller", zei hij over de Braziliaanse aanvaller die acht maanden met een knieblessure worstelde. "Hopelijk krijgen we hem eindelijk helemaal fit."
Ajax heeft met Donny van de Beek, Nicolás Tagliafico en André Onana afspraken lopen over een mogelijk vertrek. "Die spelers weten dat we ons aan die afspraken houden", zei hij. "Dat hebben we gezien met Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong en nu ook weer Hakim Ziyech en Joël Veltman. Maar zij moeten op een gegeven moment ook aan de belangen van Ajax denken. We moeten nog wel vervangers kunnen aantrekken voordat de transfermarkt in oktober sluit. We zullen dus nauw in overleg met elkaar blijven."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
5 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
14 uur geleden