Coach Tamaëla en partner zagen Bertens dit jaar lijden
ETTEN-LEUR (ANP) - Coach Elise Tamaëla heeft Bertens dit jaar zien lijden. Ook Remko de Rijke, de man en tevens fysiotherapeut, heeft de "worsteling" van Bertens van dichtbij meegemaakt.
"Ik ben vooral trots op haar dat ze deze keuze heeft durven maken", aldus Tamaela. "Ik vind het superknap dat ze dit heeft gedaan, want het was superpittig. Ik ben ook blij dat ze kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk, waar ze enorm naar uitkijkt."
Bertens beëindigt haar loopbaan echter niet per direct. Ze maakt deze maand nog haar opwachting op Wimbledon en doet deze zomer ook mee aan de Olympische Spelen. Tamaëla: "Ik vind het een eer om dit met haar af te mogen maken."
Blessure
Tamaëla zag Bertens de afgelopen maanden afzien, omdat haar lichaam niet meewerkte. "Dan dachten we dat we weer konden pushen, maar dan was de blessure een dag later ineens verslechterd. Het was voor ons ook niet altijd even makkelijk."
Partner De Rijke is opgelucht dat het hoge woord eruit is. "Voor mij was het ook een lastige situatie, want ik had altijd twee petten op. Ik hoef haar nu niet meer te pushen en kan nu vooral haar man zijn", aldus De Rijke. "We hebben mooie momenten meegemaakt, met ups en downs. Het laatste wat ik wilde, was dat ze voor mij zou doorspelen."
Worsteling
De Rijke benadrukt dat ze er "alles aan gedaan hebben". "We hebben er dit gravelseizoen met haar favoriete toernooi in Madrid alles aan gedaan, keihard gewerkt en elke dag contact gehad met de arts. Maar telkens als ze bijvoorbeeld net weer het gevoel kreeg dat ze erin begon te komen, kreeg ze weer een klap", aldus De Rijke.
"Op het gegeven moment is het na teleurstelling op teleurstelling gewoon op. Ze kreeg klap op klap. Het was een worsteling en het is jammer dat het niet beloond is."
Wereldtop
Tamaëla volgde eind 2019 Raemon Sluiter op als coach. Onder Sluiter haalde Bertens de wereldtop en beleefde ze haar grootste successen. "Maar ook onder Elise heeft ze het in de beginfase heel goed gedaan. Mensen die beweren dat het alleen onder Sluiter goed ging, doen Elise echt tekort."
Bertens heeft Sluiter woensdagmiddag persoonlijk ingelicht over haar besluit. "Ik wil niet dat hij het uit de media verneemt."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
6 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
36 minuten geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
36 minuten geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
22 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
1 dag geleden