Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Tamaëla en partner zagen Bertens dit jaar lijden

Coach Tamaëla en partner zagen Bertens dit jaar lijden

ETTEN-LEUR (ANP) - Coach Elise Tamaëla heeft Bertens dit jaar zien lijden. Ook Remko de Rijke, de man en tevens fysiotherapeut, heeft de "worsteling" van Bertens van dichtbij meegemaakt.

"Ik ben vooral trots op haar dat ze deze keuze heeft durven maken", aldus Tamaela. "Ik vind het superknap dat ze dit heeft gedaan, want het was superpittig. Ik ben ook blij dat ze kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk, waar ze enorm naar uitkijkt."

Bertens beëindigt haar loopbaan echter niet per direct. Ze maakt deze maand nog haar opwachting op Wimbledon en doet deze zomer ook mee aan de Olympische Spelen. Tamaëla: "Ik vind het een eer om dit met haar af te mogen maken."

Blessure

Tamaëla zag Bertens de afgelopen maanden afzien, omdat haar lichaam niet meewerkte. "Dan dachten we dat we weer konden pushen, maar dan was de blessure een dag later ineens verslechterd. Het was voor ons ook niet altijd even makkelijk."

Partner De Rijke is opgelucht dat het hoge woord eruit is. "Voor mij was het ook een lastige situatie, want ik had altijd twee petten op. Ik hoef haar nu niet meer te pushen en kan nu vooral haar man zijn", aldus De Rijke. "We hebben mooie momenten meegemaakt, met ups en downs. Het laatste wat ik wilde, was dat ze voor mij zou doorspelen."

Worsteling

De Rijke benadrukt dat ze er "alles aan gedaan hebben". "We hebben er dit gravelseizoen met haar favoriete toernooi in Madrid alles aan gedaan, keihard gewerkt en elke dag contact gehad met de arts. Maar telkens als ze bijvoorbeeld net weer het gevoel kreeg dat ze erin begon te komen, kreeg ze weer een klap", aldus De Rijke.

"Op het gegeven moment is het na teleurstelling op teleurstelling gewoon op. Ze kreeg klap op klap. Het was een worsteling en het is jammer dat het niet beloond is."

Wereldtop

Tamaëla volgde eind 2019 Raemon Sluiter op als coach. Onder Sluiter haalde Bertens de wereldtop en beleefde ze haar grootste successen. "Maar ook onder Elise heeft ze het in de beginfase heel goed gedaan. Mensen die beweren dat het alleen onder Sluiter goed ging, doen Elise echt tekort."

Bertens heeft Sluiter woensdagmiddag persoonlijk ingelicht over haar besluit. "Ik wil niet dat hij het uit de media verneemt."

Meer uit Sport

Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

1 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

2 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

5 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

5 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 dag geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

1 dag geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

1 dag geleden