Coach Steijn verwacht winst voor Ajax tegen Heracles
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn kijkt uit naar het eerste competitieduel van Ajax zaterdagavond tegen Heracles Almelo. "We zijn er zeker klaar voor", blikte hij vooruit naar de thuiswedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. "Ik heb alle vertrouwen in de ploeg die gaat starten. Ja, we gaan winnen."
Ajax beleefde een moeizame voorbereiding op het nieuwe seizoen, met nederlagen tegen Borussia Dortmund (3-1), FC Augsburg (3-1) en Anderlecht (3-0). "We maakten regelmatig dezelfde fouten", doelde Steijn op slap verdedigen en onzorgvuldig afwerken. "Maar ik heb ons stappen zien maken."
Steijn verwacht dat Ajax kan concurreren voor de landstitel met kampioen Feyenoord en bekerwinnaar PSV. "Dat kan al met onze huidige selectie", zei hij. "En zeker met de versterkingen die nog komen. Voor 31 augustus hebben we een volledige selectie. Dat is mij verzekerd en daar twijfel ik niet aan. Ik weet met wie we bezig zijn."
Afscheid van dragende spelers
Ajax nam deze zomer afscheid van dragende spelers als Dusan Tadic, Jurriën Timber en Edson Alvarez. Calvin Bassey vertrok naar Fulham en Stade Reims staat op het punt om Mohamed Daramy over te nemen. De nummer 3 van afgelopen seizoen in de Eredivisie vult met die transfers de clubkas voor ruim 115 miljoen euro.
Ajax betaalde ruim 30 miljoen euro voor de aanwinsten Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs Borges en Jakov Medic. Maar het echte transfergeweld moet nog losbarsten in Amsterdam. Verdedigers Josip Sutalo (Dinamo Zagreb) en Hiroki Ito (VfB Stuttgart) en spits Chuba Akpom (Middlesbrough) staan hoog op het verlanglijstje van directeur voetbalzaken Sven Mislintat, die vrijdag tijdens de training van het eerste elftal onophoudelijk aan het bellen was op de tribune.
Eerste competitieduel
Steijn kan nog steeds een beroep doen op Mohammed Kudus. "Daar ben ik blij om, al zal ik de situatie rond hem moeten afwachten", zei hij over de Ghanees die in de belangstelling staat van Brighton & Hove Albion. Hakim Ziyech komt mogelijk pas in beeld voor een terugkeer als de Ghanees vertrekt.
Steijn bevestigde dat de aanwinsten Van den Boomen en Medic zaterdag aan de aftrap verschijnen van het eerste competitieduel met Heracles. Dat kans is groot dat ook nieuweling Tahirovic begint. Steven Berghuis is geschorst voor de eerste drie competitieduels van het seizoen. Forbs Borges is nog onvoldoende fit voor een basisplaats.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
9 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
9 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
10 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
10 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
13 uur geleden