Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Steijn verwacht winst voor Ajax tegen Heracles

Coach Steijn verwacht winst voor Ajax tegen Heracles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn kijkt uit naar het eerste competitieduel van Ajax zaterdagavond tegen Heracles Almelo. "We zijn er zeker klaar voor", blikte hij vooruit naar de thuiswedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. "Ik heb alle vertrouwen in de ploeg die gaat starten. Ja, we gaan winnen."

Ajax beleefde een moeizame voorbereiding op het nieuwe seizoen, met nederlagen tegen Borussia Dortmund (3-1), FC Augsburg (3-1) en Anderlecht (3-0). "We maakten regelmatig dezelfde fouten", doelde Steijn op slap verdedigen en onzorgvuldig afwerken. "Maar ik heb ons stappen zien maken."

Steijn verwacht dat Ajax kan concurreren voor de landstitel met kampioen Feyenoord en bekerwinnaar PSV. "Dat kan al met onze huidige selectie", zei hij. "En zeker met de versterkingen die nog komen. Voor 31 augustus hebben we een volledige selectie. Dat is mij verzekerd en daar twijfel ik niet aan. Ik weet met wie we bezig zijn."

Afscheid van dragende spelers

Ajax nam deze zomer afscheid van dragende spelers als Dusan Tadic, Jurriën Timber en Edson Alvarez. Calvin Bassey vertrok naar Fulham en Stade Reims staat op het punt om Mohamed Daramy over te nemen. De nummer 3 van afgelopen seizoen in de Eredivisie vult met die transfers de clubkas voor ruim 115 miljoen euro.

Ajax betaalde ruim 30 miljoen euro voor de aanwinsten Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs Borges en Jakov Medic. Maar het echte transfergeweld moet nog losbarsten in Amsterdam. Verdedigers Josip Sutalo (Dinamo Zagreb) en Hiroki Ito (VfB Stuttgart) en spits Chuba Akpom (Middlesbrough) staan hoog op het verlanglijstje van directeur voetbalzaken Sven Mislintat, die vrijdag tijdens de training van het eerste elftal onophoudelijk aan het bellen was op de tribune.

Eerste competitieduel

Steijn kan nog steeds een beroep doen op Mohammed Kudus. "Daar ben ik blij om, al zal ik de situatie rond hem moeten afwachten", zei hij over de Ghanees die in de belangstelling staat van Brighton & Hove Albion. Hakim Ziyech komt mogelijk pas in beeld voor een terugkeer als de Ghanees vertrekt.

Steijn bevestigde dat de aanwinsten Van den Boomen en Medic zaterdag aan de aftrap verschijnen van het eerste competitieduel met Heracles. Dat kans is groot dat ook nieuweling Tahirovic begint. Steven Berghuis is geschorst voor de eerste drie competitieduels van het seizoen. Forbs Borges is nog onvoldoende fit voor een basisplaats.

Meer uit Voetbal

PSG wint Europese Supercup opnieuw door zege op Aston Villa

SALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.

19 uur geleden
Xavi eerste buitenlandse bondscoach Oranje sinds Happel in 1978

ZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.

19 uur geleden
Xavi vindt zichzelf 'een beetje een zoon van Nederlandse voetbal'

ZEIST (ANP) - Xavi beschouwt zichzelf als "een beetje een zoon van het Nederlandse voetbal". Dat zegt de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal in een persbericht van de KNVB. "Ik vind het een enorme eer om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. Als iemand die zijn opleiding heeft genoten aan de academie van FC Barcelona, met sterke invloeden van onder anderen Johan Cruijff en Rinus Michels, voel ik een bijzondere verbondenheid met het Nederlandse voetbal."

20 uur geleden
Spanjaard Xavi nieuwe bondscoach Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de Spaanse oud-voetballer Xavi Hernández aangesteld als bondscoach van het Nederlands elftal. De 46-jarige voormalig trainer van onder meer FC Barcelona heeft een contract getekend tot en met het WK van 2030. Xavi is de opvolger van Ronald Koeman, die vertrok na het teleurstellend verlopen WK van deze zomer.

20 uur geleden
Spitse fel tegen commerciële houding FIFA-baas Infantino

ZEIST (ANP) - Sherida Spitse (36) is fel gekant tegen de commerciële houding van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is gewoon niet oké geld over de ruggen van spelers en speelsters te verdienen. Nu staan de FIFA en de UEFA tegenover elkaar. Dat is niet handig. Want de teams, de sporters en de supporters zijn de dupe", vertelde de recordinternational van het Nederlands voetbalelftal tijdens een persdag van de KNVB in Zeist aan het ANP.

22 uur geleden
Messi uit serieuze twijfels over toekomst na overlijden vader

ROSARIO (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft serieuze twijfels geuit over zijn toekomst als voetballer. De 39-jarige Argentijn reageerde woensdag voor het eerst op het overlijden van zijn vader vorige week op 68-jarige leeftijd. "Ik weet niet wat ik zonder jou moet doen. Ik weet niet hoe ik verder moet. Ik heb altijd alleen maar gevoetbald en nu heb ik behoorlijk wat twijfels of ik dat nog veel langer blijf doen", schreef Messi op Instagram.

1 dag geleden
Manchester City neemt doelman Rulli over van Marseille

MANCHESTER (ANP) - Doelman Gerónimo Rulli keert terug bij Manchester City. De 34-jarige oud-Ajacied komt over van het Franse Olympique Marseille en tekent in Manchester een contract voor twee seizoenen, meldt de club uit de Premier League.

1 dag geleden