Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Steijn verwacht winst voor Ajax tegen Heracles

Coach Steijn verwacht winst voor Ajax tegen Heracles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn kijkt uit naar het eerste competitieduel van Ajax zaterdagavond tegen Heracles Almelo. "We zijn er zeker klaar voor", blikte hij vooruit naar de thuiswedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. "Ik heb alle vertrouwen in de ploeg die gaat starten. Ja, we gaan winnen."

Ajax beleefde een moeizame voorbereiding op het nieuwe seizoen, met nederlagen tegen Borussia Dortmund (3-1), FC Augsburg (3-1) en Anderlecht (3-0). "We maakten regelmatig dezelfde fouten", doelde Steijn op slap verdedigen en onzorgvuldig afwerken. "Maar ik heb ons stappen zien maken."

Steijn verwacht dat Ajax kan concurreren voor de landstitel met kampioen Feyenoord en bekerwinnaar PSV. "Dat kan al met onze huidige selectie", zei hij. "En zeker met de versterkingen die nog komen. Voor 31 augustus hebben we een volledige selectie. Dat is mij verzekerd en daar twijfel ik niet aan. Ik weet met wie we bezig zijn."

Afscheid van dragende spelers

Ajax nam deze zomer afscheid van dragende spelers als Dusan Tadic, Jurriën Timber en Edson Alvarez. Calvin Bassey vertrok naar Fulham en Stade Reims staat op het punt om Mohamed Daramy over te nemen. De nummer 3 van afgelopen seizoen in de Eredivisie vult met die transfers de clubkas voor ruim 115 miljoen euro.

Ajax betaalde ruim 30 miljoen euro voor de aanwinsten Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs Borges en Jakov Medic. Maar het echte transfergeweld moet nog losbarsten in Amsterdam. Verdedigers Josip Sutalo (Dinamo Zagreb) en Hiroki Ito (VfB Stuttgart) en spits Chuba Akpom (Middlesbrough) staan hoog op het verlanglijstje van directeur voetbalzaken Sven Mislintat, die vrijdag tijdens de training van het eerste elftal onophoudelijk aan het bellen was op de tribune.

Eerste competitieduel

Steijn kan nog steeds een beroep doen op Mohammed Kudus. "Daar ben ik blij om, al zal ik de situatie rond hem moeten afwachten", zei hij over de Ghanees die in de belangstelling staat van Brighton & Hove Albion. Hakim Ziyech komt mogelijk pas in beeld voor een terugkeer als de Ghanees vertrekt.

Steijn bevestigde dat de aanwinsten Van den Boomen en Medic zaterdag aan de aftrap verschijnen van het eerste competitieduel met Heracles. Dat kans is groot dat ook nieuweling Tahirovic begint. Steven Berghuis is geschorst voor de eerste drie competitieduels van het seizoen. Forbs Borges is nog onvoldoende fit voor een basisplaats.

Meer uit Voetbal

Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

11 minuten geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

1 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

1 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

2 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

4 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

5 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

5 uur geleden