Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Steijn verwacht winst voor Ajax tegen Heracles

Coach Steijn verwacht winst voor Ajax tegen Heracles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn kijkt uit naar het eerste competitieduel van Ajax zaterdagavond tegen Heracles Almelo. "We zijn er zeker klaar voor", blikte hij vooruit naar de thuiswedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. "Ik heb alle vertrouwen in de ploeg die gaat starten. Ja, we gaan winnen."

Ajax beleefde een moeizame voorbereiding op het nieuwe seizoen, met nederlagen tegen Borussia Dortmund (3-1), FC Augsburg (3-1) en Anderlecht (3-0). "We maakten regelmatig dezelfde fouten", doelde Steijn op slap verdedigen en onzorgvuldig afwerken. "Maar ik heb ons stappen zien maken."

Steijn verwacht dat Ajax kan concurreren voor de landstitel met kampioen Feyenoord en bekerwinnaar PSV. "Dat kan al met onze huidige selectie", zei hij. "En zeker met de versterkingen die nog komen. Voor 31 augustus hebben we een volledige selectie. Dat is mij verzekerd en daar twijfel ik niet aan. Ik weet met wie we bezig zijn."

Afscheid van dragende spelers

Ajax nam deze zomer afscheid van dragende spelers als Dusan Tadic, Jurriën Timber en Edson Alvarez. Calvin Bassey vertrok naar Fulham en Stade Reims staat op het punt om Mohamed Daramy over te nemen. De nummer 3 van afgelopen seizoen in de Eredivisie vult met die transfers de clubkas voor ruim 115 miljoen euro.

Ajax betaalde ruim 30 miljoen euro voor de aanwinsten Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs Borges en Jakov Medic. Maar het echte transfergeweld moet nog losbarsten in Amsterdam. Verdedigers Josip Sutalo (Dinamo Zagreb) en Hiroki Ito (VfB Stuttgart) en spits Chuba Akpom (Middlesbrough) staan hoog op het verlanglijstje van directeur voetbalzaken Sven Mislintat, die vrijdag tijdens de training van het eerste elftal onophoudelijk aan het bellen was op de tribune.

Eerste competitieduel

Steijn kan nog steeds een beroep doen op Mohammed Kudus. "Daar ben ik blij om, al zal ik de situatie rond hem moeten afwachten", zei hij over de Ghanees die in de belangstelling staat van Brighton & Hove Albion. Hakim Ziyech komt mogelijk pas in beeld voor een terugkeer als de Ghanees vertrekt.

Steijn bevestigde dat de aanwinsten Van den Boomen en Medic zaterdag aan de aftrap verschijnen van het eerste competitieduel met Heracles. Dat kans is groot dat ook nieuweling Tahirovic begint. Steven Berghuis is geschorst voor de eerste drie competitieduels van het seizoen. Forbs Borges is nog onvoldoende fit voor een basisplaats.

Meer uit Voetbal

Barcelona trekt zich terug uit Super League

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.

1 uur geleden
Aanvaller Pléa van PSV wacht nieuwe operatie

EINDHOVEN (ANP) - De rentree van Alassane Pléa bij PSV laat nog wel even op zich wachten. De Franse aanvaller ondergaat binnenkort een aanvullende operatie die het herstel van zijn knieblessure moet bevorderen.

2 uur geleden
Roda JC veroordeelt vuurwerkactie van fans in duel met ADO

KERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.

5 uur geleden
Narsingh gaat op tweede niveau in Griekenland voetballen

ERMOUPOLI (ANP) - Luciano Narsingh maakt het seizoen af bij Hellas Syrou, uitkomend op het tweede niveau van Griekenland. De 35-jarige aanvaller was transfervrij sinds zijn vertrek afgelopen zomer bij Nea Salamis uit Cyprus.

5 uur geleden
NAC Breda met tien man ten onder tegen Excelsior

BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.

16 uur geleden
Real Madrid voorlopig zonder geblesseerde Rodrygo

MADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.

18 uur geleden
Boze Ronaldo ontbreekt opnieuw bij Al Nassr

RIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.

19 uur geleden