Coach Steijn verwacht winst voor Ajax tegen Heracles
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn kijkt uit naar het eerste competitieduel van Ajax zaterdagavond tegen Heracles Almelo. "We zijn er zeker klaar voor", blikte hij vooruit naar de thuiswedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. "Ik heb alle vertrouwen in de ploeg die gaat starten. Ja, we gaan winnen."
Ajax beleefde een moeizame voorbereiding op het nieuwe seizoen, met nederlagen tegen Borussia Dortmund (3-1), FC Augsburg (3-1) en Anderlecht (3-0). "We maakten regelmatig dezelfde fouten", doelde Steijn op slap verdedigen en onzorgvuldig afwerken. "Maar ik heb ons stappen zien maken."
Steijn verwacht dat Ajax kan concurreren voor de landstitel met kampioen Feyenoord en bekerwinnaar PSV. "Dat kan al met onze huidige selectie", zei hij. "En zeker met de versterkingen die nog komen. Voor 31 augustus hebben we een volledige selectie. Dat is mij verzekerd en daar twijfel ik niet aan. Ik weet met wie we bezig zijn."
Afscheid van dragende spelers
Ajax nam deze zomer afscheid van dragende spelers als Dusan Tadic, Jurriën Timber en Edson Alvarez. Calvin Bassey vertrok naar Fulham en Stade Reims staat op het punt om Mohamed Daramy over te nemen. De nummer 3 van afgelopen seizoen in de Eredivisie vult met die transfers de clubkas voor ruim 115 miljoen euro.
Ajax betaalde ruim 30 miljoen euro voor de aanwinsten Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs Borges en Jakov Medic. Maar het echte transfergeweld moet nog losbarsten in Amsterdam. Verdedigers Josip Sutalo (Dinamo Zagreb) en Hiroki Ito (VfB Stuttgart) en spits Chuba Akpom (Middlesbrough) staan hoog op het verlanglijstje van directeur voetbalzaken Sven Mislintat, die vrijdag tijdens de training van het eerste elftal onophoudelijk aan het bellen was op de tribune.
Eerste competitieduel
Steijn kan nog steeds een beroep doen op Mohammed Kudus. "Daar ben ik blij om, al zal ik de situatie rond hem moeten afwachten", zei hij over de Ghanees die in de belangstelling staat van Brighton & Hove Albion. Hakim Ziyech komt mogelijk pas in beeld voor een terugkeer als de Ghanees vertrekt.
Steijn bevestigde dat de aanwinsten Van den Boomen en Medic zaterdag aan de aftrap verschijnen van het eerste competitieduel met Heracles. Dat kans is groot dat ook nieuweling Tahirovic begint. Steven Berghuis is geschorst voor de eerste drie competitieduels van het seizoen. Forbs Borges is nog onvoldoende fit voor een basisplaats.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
53 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
57 minuten geledenLORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft bij FC Volendam de tiende overwinning van het seizoen behaald. De ploeg van coach Danny Buijs won met 2-1 door treffers van Paul Gladon en Dimitrios Limnios. Robert Mühren scoorde nog voor de thuisploeg.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is in de eerste divisie naar de derde plaats gestegen. De Doetinchemmers wonnen voor eigen publiek met 2-1 van FC Dordrecht en passeerden daardoor Jong PSV en Willem II.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de derde plaats van Villarreal overgenomen. Het elftal van trainer Diego Simeone boekte zaterdag een kleine zege op Getafe: 1-0.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen NEC. De Volendamse middenvelder is niet helemaal fit en ontbreekt in de selectie van trainer Peter Bosz.
3 uur geleden