Coach Solskjaer wil Europese voetbaltoernooien in 1 duel afwerken
LONDEN (ANP) - Coach Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United heeft voorgesteld de Europese toernooien dit seizoen verder per ronde in één wedstrijd af te werken, in plaats van met de gebruikelijke uit- en thuiswedstrijd. De Noor zegt dit omdat reizen vaak lastig is wegens de coronamaatregelen in veel landen.
United bijvoorbeeld speelt de uitwedstrijd tegen het Spaanse Sociedad in de Europa League in het Italiaanse Turijn. Ook de Engelse clubs Manchester City, Liverpool en Chelsea moeten hun uitwedstrijden in de Champions League op neutraal terrein spelen. Bij Arsenal tegen Benfica (Europa League) zijn zelfs beide wedstrijden naar een ander land verplaatst.
"In elk land gelden andere regels", zegt Solksjaer. "En dat maakt alles in deze toch al gecompliceerde tijd nog moeilijker. Clubs kunnen hier uiteraard weinig aan doen. Maar voor verenigingen die hun thuiswedstrijd nu missen betekent dit wel een sportief nadeel. Daarom zou één wedstrijd op een neutraal veld de eerlijkste oplossing zijn."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
39 minuten geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
9 uur geleden