Coach Solskjaer wil Europese voetbaltoernooien in 1 duel afwerken
LONDEN (ANP) - Coach Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United heeft voorgesteld de Europese toernooien dit seizoen verder per ronde in één wedstrijd af te werken, in plaats van met de gebruikelijke uit- en thuiswedstrijd. De Noor zegt dit omdat reizen vaak lastig is wegens de coronamaatregelen in veel landen.
United bijvoorbeeld speelt de uitwedstrijd tegen het Spaanse Sociedad in de Europa League in het Italiaanse Turijn. Ook de Engelse clubs Manchester City, Liverpool en Chelsea moeten hun uitwedstrijden in de Champions League op neutraal terrein spelen. Bij Arsenal tegen Benfica (Europa League) zijn zelfs beide wedstrijden naar een ander land verplaatst.
"In elk land gelden andere regels", zegt Solksjaer. "En dat maakt alles in deze toch al gecompliceerde tijd nog moeilijker. Clubs kunnen hier uiteraard weinig aan doen. Maar voor verenigingen die hun thuiswedstrijd nu missen betekent dit wel een sportief nadeel. Daarom zou één wedstrijd op een neutraal veld de eerlijkste oplossing zijn."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
20 uur geleden