Coach Solskjaer: begrip voor fans ManUnited bij beschaafd gedrag
ROME (ANP) - Coach Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United heeft begrip voor de actievoerende supporters van zijn club, maar verbindt daar wel een voorwaarde aan. "Ze moeten zich wel beschaafd blijven gedragen", zei de Noor in de aanloop naar de return in de halve finales van de Europa League tegen AS Roma.
Honderden fans van ManUnited drongen zondag voor het begin van de besloten thuiswedstrijd tegen Liverpool het eigen stadion naar binnen. Ze namen het veld in beslag uit protest tegen de familie Glazer, de Amerikaanse eigenaren van de club. Ook buiten Old Trafford en bij het spelershotel van de selectie werd actie gevoerd. Daarbij werd vuurwerk afgestoken en met stenen en andere voorwerpen gegooid.
Bij het stadion raakte de politie slaags met tientallen boze fans. Uit veiligheidsoogpunt besloten de autoriteiten het duel af te gelasten. Zes agenten raakten gewond tijdens de onlusten. De topper zal op een later moment worden ingehaald.
'We moeten luisteren'
"We zullen moeten luisteren naar de supporters", erkende Solskjaer. "Iedereen heeft het recht om te protesteren, maar dat moet dan wel op een fatsoenlijke manier gebeuren. Je gaat echter te ver als je ergens binnendringt en agenten voor hun leven moeten vrezen. Dan is het een zaak van de politie geworden en gaat het niet meer om het uiten van je mening."
Solskjaer liet weten dat hij van de eigenaren persoonlijk een excuus had ontvangen voor de gebeurtenissen op Old Trafford. De familie Glazer is in Manchester nooit populair geweest, maar na de mislukte lancering van de Super League hebben de eigenaren nog maar heel weinig krediet bij de fanatieke aanhang.
Solskjaer is met een selectie van 24 spelers, onder wie Donny van de Beek, naar Rome afgereisd. De Engelse club verdedigt in Italië een comfortabele voorsprong van 6-2.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
39 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
4 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
8 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
18 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
22 uur geleden