Coach Solskjaer: begrip voor fans ManUnited bij beschaafd gedrag
ROME (ANP) - Coach Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United heeft begrip voor de actievoerende supporters van zijn club, maar verbindt daar wel een voorwaarde aan. "Ze moeten zich wel beschaafd blijven gedragen", zei de Noor in de aanloop naar de return in de halve finales van de Europa League tegen AS Roma.
Honderden fans van ManUnited drongen zondag voor het begin van de besloten thuiswedstrijd tegen Liverpool het eigen stadion naar binnen. Ze namen het veld in beslag uit protest tegen de familie Glazer, de Amerikaanse eigenaren van de club. Ook buiten Old Trafford en bij het spelershotel van de selectie werd actie gevoerd. Daarbij werd vuurwerk afgestoken en met stenen en andere voorwerpen gegooid.
Bij het stadion raakte de politie slaags met tientallen boze fans. Uit veiligheidsoogpunt besloten de autoriteiten het duel af te gelasten. Zes agenten raakten gewond tijdens de onlusten. De topper zal op een later moment worden ingehaald.
'We moeten luisteren'
"We zullen moeten luisteren naar de supporters", erkende Solskjaer. "Iedereen heeft het recht om te protesteren, maar dat moet dan wel op een fatsoenlijke manier gebeuren. Je gaat echter te ver als je ergens binnendringt en agenten voor hun leven moeten vrezen. Dan is het een zaak van de politie geworden en gaat het niet meer om het uiten van je mening."
Solskjaer liet weten dat hij van de eigenaren persoonlijk een excuus had ontvangen voor de gebeurtenissen op Old Trafford. De familie Glazer is in Manchester nooit populair geweest, maar na de mislukte lancering van de Super League hebben de eigenaren nog maar heel weinig krediet bij de fanatieke aanhang.
Solskjaer is met een selectie van 24 spelers, onder wie Donny van de Beek, naar Rome afgereisd. De Engelse club verdedigt in Italië een comfortabele voorsprong van 6-2.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
11 uur geleden