Coach Slot ziet dat Feyenoord het AS Roma steeds lastiger maakt
ROME (ANP) - Trainer Arne Slot is voor het derde seizoen op rij met Feyenoord door AS Roma uitgeschakeld in de Europa. Na een verloren finale in de Conference League en een nederlaag na verlenging van een kwartfinale van de Europa League verloren de Rotterdammers opnieuw van de Italianen na strafschoppen in de tussenronde van de Europa League.
"We komen steeds dichterbij", zei Slot bij Veronica. "Eerst verliezen we een finale, dan buigen we pas na verlenging en nu verliezen we pas na verlenging en strafschoppen. Als we ze volgend seizoen weer loten dan begin ik fris en vol goede moed aan die duels. Maar soms lijkt het wel of we niet van ze mogen winnen."
AS Roma en Feyenoord bleven steken op een gelijkspel (1-1), net als vorige week in De Kuip. "Na negentig minuten mochten we niet over die tussenstand klagen, maar in de verlenging vond ik ons sterker worden", zei Slot. "Maar het was niet genoeg."
Romelu Lukaku miste als eerste in de strafschoppenserie voor AS Roma. Vervolgens verzuimden Dávid Hancko en de ingevallen Alireza Jahanbakhsh voor Feyenoord vanaf elf meter te scoren. "Die jongens zeiden 'sorry' tegen me", zei Slot. "Maar dat is niet nodig. Ze hebben hun verantwoordelijkheid genomen en je kan altijd missen. Hancko is onze nummer 1 of nummer 2 als het gaat om strafschoppen nemen. En Alireza benutte onlangs onder moeilijke omstandigheden een penalty voor Iran tegen Japan op de Azië Cup."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
17 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
18 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
20 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
20 uur geleden