
Coach Slot: nu niet gelijk polonaise gaan lopen bij Feyenoord
LUZERN (ANP) - Coach Arne Slot van Feyenoord probeerde na de fraaie uitzege bij FC Luzern (0-3) in de derde voorronde van de Conference League onder het vrolijke gezang van de Rotterdamse fans nog een beetje nuchter te blijven. "Een prima prestatie, hier kunnen we mee verder", zei hij bij ESPN.
"Het spel was een stuk beter dan in onze twee duels met FC Drita in de tweede voorronde. Maar we moeten nu niet gelijk de polonaise gaan lopen. We moeten niet gaan overdrijven. Dit geeft ons een heel goede uitgangspositie voor de return, maar ik heb niet de illusie dat we vanaf vandaag alleen nog maar Feyenoord op deze manier gaan zien."
Volgens Slot kwam de speelwijze van FC Luzern goed uit voor Feyenoord. "Deze tegenstander neemt veel meer risico in de opbouw. Mijn spelers hebben er ongelooflijk veel energie ingelegd om die opbouw te voorkomen en daaruit kansen te creëren. En deze tegenstander geeft ons ook meer ruimte om te voetballen. Maar het hielp natuurlijk eveneens dat we veel minder balverlies hadden. Onze uitvoering was nu een stuk beter en het oogde ook fris en fit."
Slot was zeer tevreden over de Oostenrijkse verdediger Gernot Trauner, die debuteerde bij Feyenoord. "Hij heeft een uitstekende wedstrijd gespeeld. Rustig en comfortabel aan de bal, maar ook met een paar goede ingrepen. Heel mooi voor hem dat zijn eerste wedstrijd zo goed is verlopen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga van Ajax kampt met de nodige blessuregevallen in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo van zondag. "Het is een puzzel met de spelers die fit zijn en kunnen starten", zei de coach.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft afscheid genomen van aanvaller Lars Olden Larsen. De 26-jarige Noor vertrekt per direct op huurbasis naar Tromsø IL in zijn geboorteland. De huurperiode loopt tot 1 januari. Er is een optie tot koop opgenomen in de overeenkomst.
3 uur geledenMOSTAR (ANP) - FC Utrecht is de play-offs om een plaats in het hoofdtoernooi van de Europa League begonnen met een overwinning. In het Bosnische Mostar won de ploeg van trainer Ron Jans met 2-0 van Zrinjski Mostar. De return in Utrecht is volgende week.
15 uur geledenSOFIA (ANP) - AZ heeft een knappe zege geboekt in de play-offs van de Conference League. De ploeg van coach Maarten Martens won in Bulgarije met 2-0 het eerste duel met Levski Sofia. Ibrahim Sadiq en Troy Parrott maakten in het nagenoeg uitverkochte nationale stadion van Sofia de doelpunten. Over een week kan AZ in de return in Alkmaar deelname aan de groepsfase van het derde Europese clubtoernooi veiligstellen.
15 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Coach Erik ten Hag heeft vlak voor aanvang van de Bundesliga nog een nieuwe speler erbij gekregen bij Bayer Leverkusen. De club presenteerde de Franse international Loïc Badé als aanwinst. De centrale verdediger is voor een bedrag van naar verluidt 20 miljoen euro overgenomen van de Spaanse club Sevilla. Hij heeft een contract van vijf jaar getekend.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Premier League heeft het transferrecord gebroken. Volgens FootballTransfers.com komt het totaalbedrag van deze transferperiode boven de 2,7 miljard euro die in de zomer van 2023 door de Engelse clubs werd uitgegeven. Met de transfer van de Zwitser Noah Okafor van AC Milan naar Leeds United werd het record overschreden. Met deze overgang was 20 miljoen euro gemoeid.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Voetballer Jeremie Frimpong (24) is enkele weken uitgeschakeld met een blessure aan zijn hamstring. Liverpool-coach Arne Slot zei tijdens een persconferentie dat de verdediger tot en met de interlandperiode van Oranje er bij Liverpool uitligt. Dat betekent dat Frimpong de kwalificatie-interlands voor het WK van 2026 thuis tegen Polen en uit tegen Litouwen hoogstwaarschijnlijk zal missen.
21 uur geleden