Coach Slot: nu niet gelijk polonaise gaan lopen bij Feyenoord
LUZERN (ANP) - Coach Arne Slot van Feyenoord probeerde na de fraaie uitzege bij FC Luzern (0-3) in de derde voorronde van de Conference League onder het vrolijke gezang van de Rotterdamse fans nog een beetje nuchter te blijven. "Een prima prestatie, hier kunnen we mee verder", zei hij bij ESPN.
"Het spel was een stuk beter dan in onze twee duels met FC Drita in de tweede voorronde. Maar we moeten nu niet gelijk de polonaise gaan lopen. We moeten niet gaan overdrijven. Dit geeft ons een heel goede uitgangspositie voor de return, maar ik heb niet de illusie dat we vanaf vandaag alleen nog maar Feyenoord op deze manier gaan zien."
Volgens Slot kwam de speelwijze van FC Luzern goed uit voor Feyenoord. "Deze tegenstander neemt veel meer risico in de opbouw. Mijn spelers hebben er ongelooflijk veel energie ingelegd om die opbouw te voorkomen en daaruit kansen te creëren. En deze tegenstander geeft ons ook meer ruimte om te voetballen. Maar het hielp natuurlijk eveneens dat we veel minder balverlies hadden. Onze uitvoering was nu een stuk beter en het oogde ook fris en fit."
Slot was zeer tevreden over de Oostenrijkse verdediger Gernot Trauner, die debuteerde bij Feyenoord. "Hij heeft een uitstekende wedstrijd gespeeld. Rustig en comfortabel aan de bal, maar ook met een paar goede ingrepen. Heel mooi voor hem dat zijn eerste wedstrijd zo goed is verlopen."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
12 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
1 dag geleden