Coach Slot: nu niet gelijk polonaise gaan lopen bij Feyenoord
LUZERN (ANP) - Coach Arne Slot van Feyenoord probeerde na de fraaie uitzege bij FC Luzern (0-3) in de derde voorronde van de Conference League onder het vrolijke gezang van de Rotterdamse fans nog een beetje nuchter te blijven. "Een prima prestatie, hier kunnen we mee verder", zei hij bij ESPN.
"Het spel was een stuk beter dan in onze twee duels met FC Drita in de tweede voorronde. Maar we moeten nu niet gelijk de polonaise gaan lopen. We moeten niet gaan overdrijven. Dit geeft ons een heel goede uitgangspositie voor de return, maar ik heb niet de illusie dat we vanaf vandaag alleen nog maar Feyenoord op deze manier gaan zien."
Volgens Slot kwam de speelwijze van FC Luzern goed uit voor Feyenoord. "Deze tegenstander neemt veel meer risico in de opbouw. Mijn spelers hebben er ongelooflijk veel energie ingelegd om die opbouw te voorkomen en daaruit kansen te creëren. En deze tegenstander geeft ons ook meer ruimte om te voetballen. Maar het hielp natuurlijk eveneens dat we veel minder balverlies hadden. Onze uitvoering was nu een stuk beter en het oogde ook fris en fit."
Slot was zeer tevreden over de Oostenrijkse verdediger Gernot Trauner, die debuteerde bij Feyenoord. "Hij heeft een uitstekende wedstrijd gespeeld. Rustig en comfortabel aan de bal, maar ook met een paar goede ingrepen. Heel mooi voor hem dat zijn eerste wedstrijd zo goed is verlopen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft na vijf competitiewedstrijden zonder zege weer eens gewonnen. Op Stamford Bridge in Londen versloeg de ploeg van coach Enzo Maresca Wolverhampton Wanderers met 3-1.
6 uur geledenKERKRADE (ANP) - SC Cambuur heeft het inhaalduel met Roda JC in de Keuken Kampioen Divisie gewonnen. In Kerkrade wonnen de Friezen onder leiding van trainer Henk de Jong met 1-0 door een treffer van Mark Diemers in de tweede helft.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot wil niet te veel conclusies trekken uit de succesvolle reeks van zijn ploeg in de Champions League. Liverpool voert de ranglijst na zes speelrondes aan met 18 punten en neemt het dinsdag op tegen het Franse Lille, dat achtste staat met 13 punten. "Je kunt niet deze ranglijst bekijken en concluderen wie de beste is. We hebben niet tegen dezelfde teams gespeeld", zei Slot.
8 uur geledenBELGRADO (ANP) - PSV-coach Peter Bosz vindt ondanks de nederlaag tegen PEC Zwolle van afgelopen zaterdag dat zijn ploeg zich niet in een crisis bevindt. "Ik geef toe dat we ons in een mindere periode bevinden, maar ik geloof niet dat het een crisis is", zei hij in de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado in de Champions League. "Het vuur is echt niet weg."
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC kan "voor langere tijd" geen beroep doen op middenvelder Kodai Sano. De 21-jarige Japanner heeft zijn middenvoetsbeentje gebroken en is maandag geopereerd. Dat meldde de club uit Nijmegen op de website.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft middenvelder Jakub Moder vastgelegd. De 25-jarige Pool komt over van Brighton & Hove Albion en tekent een contract tot de zomer van 2028 in Rotterdam.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de komende tijd niet beschikken over middenvelder Can Bozdogan. De 23-jarige Duitser heeft een enkeloperatie ondergaan en is vermoedelijk vier maanden niet inzetbaar.
14 uur geleden