Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Slot hoopt dat Feyenoord finale zoals meeste duels benadert

Coach Slot hoopt dat Feyenoord finale zoals meeste duels benadert

TIRANA (ANP) - Trainer Arne Slot kan alleen maar hopen dat zijn spelers van Feyenoord woensdagavond tijdens de finale van de Conference League tegen AS Roma geen andere dingen doen dan in de voorgaande 54 officiële duels van dit seizoen. "Juist als de druk wat groter is dan normaal, dan moet je dichtbij jezelf blijven", zei hij.

Feyenoord is in Rotterdam en verre omstreken weer net zo populair als op 14 mei 2017 toen het eindelijk weer eens de landstitel veroverde. Duizenden supporters arriveerden dinsdag vanuit alle windstreken in Tirana. Ze waren vaak eerst naar Oostenrijk, Kroatië, Kosovo of Montenegro gevlogen. Directe vluchten zaten vol of waren veel te duur. Tijdens de finale stroomt De Kuip helemaal vol. Ook op het Stadhuisplein en op andere plaatsen in het centrum van Rotterdam zal het dringen worden.

"Natuurlijk krijgen we dat allemaal mee", zei Slot. "Maar onze fans zetten ons niet onder druk. Die motiveren ons juist extra. We willen tegen AS Roma doen wat we in de meeste duels hebben gedaan. We willen veel druk op de defensie van onze tegenstander zetten. Maar het zou goed kunnen dat dit minder goed gaat lukken. Ik verwacht namelijk niet dat AS Roma het spel verzorgd vanaf de defensie gaat opbouwen. Die gaan misschien wel snel de lange bal spelen. We moeten die bal dan snel veroveren en toch ons eigen spel gaan spelen."

Happel, Coerver en Van Marwijk

De 43-jarige Slot kan in de voetsporen treden van Ernst Happel, Wiel Coerver en Bert van Marwijk, trainers die Feyenoord eerder naar een Europese hoofdprijs leidden. De club uit Rotterdam won in 1970 met Happel op de bank de Europa Cup 1. Coerver (1974) en Van Marwijk (2002) coachten Feyenoord naar winst van de UEFA Cup. "Ik ben pas drie jaar hoofdtrainer en heb dus nog wel even de tijd", zei Slot die als trainer nog op zijn eerste prijs wacht. "Maar als je de kans krijgt om een finale te winnen, dan moet je dat niet nalaten."

Slot heeft na een kort trainingskamp in Portugal het idee gekregen dat Feyenoord klaar is voor de finale. "Maar AS Roma is een ploeg van heel hoog niveau", zei hij. "Ze hebben dure spelers. Zulke dure spelers zijn we dit seizoen niet vaak tegengekomen, misschien alleen tegen Ajax en Olympique Marseille. Maar wij weten wat we kunnen. Het belangrijkste is dat we dat ook gaan laten zien in de finale."

Meer uit Voetbal

Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

28 minuten geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

1 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

1 uur geleden
Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

3 uur geleden
Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

8 uur geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

8 uur geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

12 uur geleden