Coach Slot hoopt dat Feyenoord finale zoals meeste duels benadert
TIRANA (ANP) - Trainer Arne Slot kan alleen maar hopen dat zijn spelers van Feyenoord woensdagavond tijdens de finale van de Conference League tegen AS Roma geen andere dingen doen dan in de voorgaande 54 officiële duels van dit seizoen. "Juist als de druk wat groter is dan normaal, dan moet je dichtbij jezelf blijven", zei hij.
Feyenoord is in Rotterdam en verre omstreken weer net zo populair als op 14 mei 2017 toen het eindelijk weer eens de landstitel veroverde. Duizenden supporters arriveerden dinsdag vanuit alle windstreken in Tirana. Ze waren vaak eerst naar Oostenrijk, Kroatië, Kosovo of Montenegro gevlogen. Directe vluchten zaten vol of waren veel te duur. Tijdens de finale stroomt De Kuip helemaal vol. Ook op het Stadhuisplein en op andere plaatsen in het centrum van Rotterdam zal het dringen worden.
"Natuurlijk krijgen we dat allemaal mee", zei Slot. "Maar onze fans zetten ons niet onder druk. Die motiveren ons juist extra. We willen tegen AS Roma doen wat we in de meeste duels hebben gedaan. We willen veel druk op de defensie van onze tegenstander zetten. Maar het zou goed kunnen dat dit minder goed gaat lukken. Ik verwacht namelijk niet dat AS Roma het spel verzorgd vanaf de defensie gaat opbouwen. Die gaan misschien wel snel de lange bal spelen. We moeten die bal dan snel veroveren en toch ons eigen spel gaan spelen."
Happel, Coerver en Van Marwijk
De 43-jarige Slot kan in de voetsporen treden van Ernst Happel, Wiel Coerver en Bert van Marwijk, trainers die Feyenoord eerder naar een Europese hoofdprijs leidden. De club uit Rotterdam won in 1970 met Happel op de bank de Europa Cup 1. Coerver (1974) en Van Marwijk (2002) coachten Feyenoord naar winst van de UEFA Cup. "Ik ben pas drie jaar hoofdtrainer en heb dus nog wel even de tijd", zei Slot die als trainer nog op zijn eerste prijs wacht. "Maar als je de kans krijgt om een finale te winnen, dan moet je dat niet nalaten."
Slot heeft na een kort trainingskamp in Portugal het idee gekregen dat Feyenoord klaar is voor de finale. "Maar AS Roma is een ploeg van heel hoog niveau", zei hij. "Ze hebben dure spelers. Zulke dure spelers zijn we dit seizoen niet vaak tegengekomen, misschien alleen tegen Ajax en Olympique Marseille. Maar wij weten wat we kunnen. Het belangrijkste is dat we dat ook gaan laten zien in de finale."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De ticketprijzen voor de WK-finale van zondag tussen titelverdediger Argentinië en Spanje blijven maar stijgen. De goedkoopste kaartjes kostten zaterdagmiddag 8400 euro, zo blijkt uit gegevens van TicketData.com. Afgelopen maandag werden er nog tickets voor ruim 5700 euro verkocht.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Arsène Wenger weet nog niet of de wedstrijden op het volgende WK halverwege beide helften een drinkpauze krijgen. "We moeten na dit WK analyseren wat de impact van deze beslissing was", zei het hoofd voetbalontwikkeling bij de FIFA tijdens een persconferentie.
4 uur geledenEAST HANOVER (ANP/RTR) - De laatste training van Spanje voorafgaand aan de finale van het WK tegen Argentinië is afgelast. Het onweerde zo heftig dat de spelers van de Europees kampioen niet op het veld van het Melanie Lane-trainingscomplex in New Jersey verschenen.
8 uur geledenDELDEN (ANP) - Oranje-international Wout Weghorst heeft gescoord bij zijn officieuze debuut voor FC Twente. De van Ajax overgekomen spits schoot tegen Gent op aangeven van Ruud Nijstad na een kleine tien minuten de 1-1 binnen. Het duel in Delden eindigde in 2-2.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal op 11 juni meer dan 7 miljoen potentieel schadelijke onlineberichten en reacties verwijderd. Dat is een ruime veertienvoudiging vergeleken met het vorige WK in 2022 in Qatar, toen 470.000 van dergelijke berichten en reacties werden weggehaald. Het WK duurde toen een kleine maand en nu vijf weken.
11 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft ook enkele dagen na de verloren halve finale op het WK tegen Argentinië (1-2) geen spijt van zijn verdedigende wissels. "Ik heb nergens spijt van, want ik vond ons te passief en ik wilde het team helpen. Ik heb verschillende beslissingen genomen op basis van intuïtie en ervaring. Ik zou spijt hebben gehad als ik dat niet zou hebben gedaan", zei Tuchel in aanloop naar de troostfinale tegen Frankrijk in Miami.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Ook Lionel Messi zelf vindt de foto van hem met Lamine Yamal als baby "bizar". Negentien jaar later treffen de Argentijnse oud-speler van FC Barcelona en de huidige Spaanse aanvaller van de Catalanen elkaar in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. "Destijds is er een foto van ons gemaakt toen hij nog een baby was, en nu staan we tegenover elkaar in een WK-finale", zei de 39-jarige vedette tijdens een persconferentie in New York.
16 uur geleden