Coach Slot: Feyenoord zal tegen FC Drita veel beter moeten spelen
ROTTERDAM (ANP) - Coach Arne Slot van Feyenoord houdt er naar eigen zeggen geen rekening mee dat het Europese avontuur in de nieuwe Conference League donderdag al eindigt in De Kuip. FC Drita hield de Rotterdammers vorige week weliswaar op 0-0, maar de nummer 2 van Kosovo mag volgens de ex-trainer van AZ geen al te groot obstakel zijn op weg naar de derde voorronde.
"Het was natuurlijk geen goede wedstrijd vorige week van ons, maar we nemen wel aan dat we van Drita kunnen winnen. Dat vertrouwen hebben we wel", gaf Slot te kennen. "Maar we zullen veel beter moeten spelen dan in de eerste wedstrijd, hoewel we daar niks hebben weggegeven en vier kansen hebben gecreëerd. Dat is geen prestatie op zich, maar het zal daarom denk ik niet zo heel ingewikkeld moeten zijn om het beter te doen, vooral aan de bal."
Volgens Slot heeft Feyenoord het in Pristina "zonder bal" best wel goed gedaan. "De tegenstander heeft geloof ik niet één keer op ons doel geschoten. Maar in de return zullen we de bal veel sneller moeten laten rondgaan en dienen we de bal ook sneller van kant naar kant te verplaatsen. Ook moeten we meer initiatief nemen, vooral de samenwerking aan de rechterkant moet beter. Dan kunnen we onze spitsen en onze nummer 10 wat vaker in stelling brengen."
Opstelling
Slot gaf zijn opstelling nog niet prijs, maar de kans bestaat dat aanwinst Alireza Jahanbakhsh in het basisteam begint. Hij maakte afgelopen zondag in de oefenwedstrijd tegen PAOK Saloniki (1-2) na de rust zijn officieuze debuut voor de Rotterdammers. Slot verwacht van de voormalige speler van onder meer NEC en AZ de nodige aanvallende impulsen.
Slot houdt in zijn plannen voor dit seizoen geen rekening meer met de middenvelders Mark Diemers en João Teixeira. Beiden mogen dan ook vertrekken uit De Kuip. De Oostenrijkse verdediger Gernot Trauner, die maandag voor vier jaar werd vastgelegd, is nog niet van de partij bij Feyenoord.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
3 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
20 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
22 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden