Coach Slot: Feyenoord zal tegen FC Drita veel beter moeten spelen
ROTTERDAM (ANP) - Coach Arne Slot van Feyenoord houdt er naar eigen zeggen geen rekening mee dat het Europese avontuur in de nieuwe Conference League donderdag al eindigt in De Kuip. FC Drita hield de Rotterdammers vorige week weliswaar op 0-0, maar de nummer 2 van Kosovo mag volgens de ex-trainer van AZ geen al te groot obstakel zijn op weg naar de derde voorronde.
"Het was natuurlijk geen goede wedstrijd vorige week van ons, maar we nemen wel aan dat we van Drita kunnen winnen. Dat vertrouwen hebben we wel", gaf Slot te kennen. "Maar we zullen veel beter moeten spelen dan in de eerste wedstrijd, hoewel we daar niks hebben weggegeven en vier kansen hebben gecreëerd. Dat is geen prestatie op zich, maar het zal daarom denk ik niet zo heel ingewikkeld moeten zijn om het beter te doen, vooral aan de bal."
Volgens Slot heeft Feyenoord het in Pristina "zonder bal" best wel goed gedaan. "De tegenstander heeft geloof ik niet één keer op ons doel geschoten. Maar in de return zullen we de bal veel sneller moeten laten rondgaan en dienen we de bal ook sneller van kant naar kant te verplaatsen. Ook moeten we meer initiatief nemen, vooral de samenwerking aan de rechterkant moet beter. Dan kunnen we onze spitsen en onze nummer 10 wat vaker in stelling brengen."
Opstelling
Slot gaf zijn opstelling nog niet prijs, maar de kans bestaat dat aanwinst Alireza Jahanbakhsh in het basisteam begint. Hij maakte afgelopen zondag in de oefenwedstrijd tegen PAOK Saloniki (1-2) na de rust zijn officieuze debuut voor de Rotterdammers. Slot verwacht van de voormalige speler van onder meer NEC en AZ de nodige aanvallende impulsen.
Slot houdt in zijn plannen voor dit seizoen geen rekening meer met de middenvelders Mark Diemers en João Teixeira. Beiden mogen dan ook vertrekken uit De Kuip. De Oostenrijkse verdediger Gernot Trauner, die maandag voor vier jaar werd vastgelegd, is nog niet van de partij bij Feyenoord.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).
3 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
21 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
21 uur geleden