Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Slot: Feyenoord zal tegen FC Drita veel beter moeten spelen

Coach Slot: Feyenoord zal tegen FC Drita veel beter moeten spelen

ROTTERDAM (ANP) - Coach Arne Slot van Feyenoord houdt er naar eigen zeggen geen rekening mee dat het Europese avontuur in de nieuwe Conference League donderdag al eindigt in De Kuip. FC Drita hield de Rotterdammers vorige week weliswaar op 0-0, maar de nummer 2 van Kosovo mag volgens de ex-trainer van AZ geen al te groot obstakel zijn op weg naar de derde voorronde.

"Het was natuurlijk geen goede wedstrijd vorige week van ons, maar we nemen wel aan dat we van Drita kunnen winnen. Dat vertrouwen hebben we wel", gaf Slot te kennen. "Maar we zullen veel beter moeten spelen dan in de eerste wedstrijd, hoewel we daar niks hebben weggegeven en vier kansen hebben gecreëerd. Dat is geen prestatie op zich, maar het zal daarom denk ik niet zo heel ingewikkeld moeten zijn om het beter te doen, vooral aan de bal."

Volgens Slot heeft Feyenoord het in Pristina "zonder bal" best wel goed gedaan. "De tegenstander heeft geloof ik niet één keer op ons doel geschoten. Maar in de return zullen we de bal veel sneller moeten laten rondgaan en dienen we de bal ook sneller van kant naar kant te verplaatsen. Ook moeten we meer initiatief nemen, vooral de samenwerking aan de rechterkant moet beter. Dan kunnen we onze spitsen en onze nummer 10 wat vaker in stelling brengen."

Opstelling

Slot gaf zijn opstelling nog niet prijs, maar de kans bestaat dat aanwinst Alireza Jahanbakhsh in het basisteam begint. Hij maakte afgelopen zondag in de oefenwedstrijd tegen PAOK Saloniki (1-2) na de rust zijn officieuze debuut voor de Rotterdammers. Slot verwacht van de voormalige speler van onder meer NEC en AZ de nodige aanvallende impulsen.

Slot houdt in zijn plannen voor dit seizoen geen rekening meer met de middenvelders Mark Diemers en João Teixeira. Beiden mogen dan ook vertrekken uit De Kuip. De Oostenrijkse verdediger Gernot Trauner, die maandag voor vier jaar werd vastgelegd, is nog niet van de partij bij Feyenoord.

Meer uit Voetbal

AZ huurt Italiaanse jeugdinternational Natali van Leverkusen

ALKMAAR (ANP) - AZ huurt de Italiaanse jeugdinternational Andrea Natali dit seizoen van Bayer Leverkusen. Dat heeft de club via de website bekendgemaakt. De 17-jarige verdediger speelde in de opleiding van AC Milan en kwam daarna uit in de jeugd van Espanyol, FC Barcelona en Bayer Leverkusen.

15 uur geleden
Portugees Ronaldo blijft bestbetaalde voetballer

DEN HAAG (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo staat opnieuw bovenaan de Forbes-lijst van voetballers die het meeste geld verdienen. De 40-jarige Portugees is één van drie spelers uit de top 10 van grootverdieners die in het seizoen 2025/2026 in Saudi-Arabië onder contract staan.

15 uur geleden
Meer dan een miljoen kaartjes verkocht in voorverkoop WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voetbalfans uit meer dan tweehonderd landen en gebieden hebben bij elkaar ruim een miljoen kaartjes in de voorverkoop gekocht voor het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt. Het WK van 2026 wordt het grootste eindtoernooi ooit met 48 deelnemers.

15 uur geleden
PSV Vrouwen ten koste van FC Minsk naar achtste finale Europa Cup

TIRANA (ANP) - PSV heeft zich in Albanië voor slechts een handjevol toeschouwers geplaatst voor de achtste finales van het hoofdtoernooi van de Europa Cup. De vrouwen uit Eindhoven wonnen in het House of Football-stadion in Tirana met 2-0 van FC Minsk uit Belarus. PSV had aan een rake kopbal van Lore Jacobs vlak na rust en een treffer na een solo van Liz Rijsbergen in de blessuretijd genoeg voor de zege.

18 uur geleden
Technisch directeur Kroes houdt vertrouwen in Ajax-coach Heitinga

AMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Alex Kroes houdt het volste vertrouwen in Ajax-trainer John Heitinga. "Vorig jaar heb ik in een moeilijke fase tegen critici binnen Ajax over (Francesco) Farioli gezegd: 'Als jullie hem willen ontslaan, ontsla mij dan als eerste.' Zo sta ik er nu ook in", zegt Kroes in een interview met supportersmagazine Ajax Life.

22 uur geleden
Kluivert weg als bondscoach van Indonesië na mislopen WK

JAKARTA (ANP/AFP) - Patrick Kluivert vertrekt voortijdig als bondscoach van Indonesië na het mislopen van het WK van volgend jaar. Volgens de Indonesische voetbalbond is dit in "gezamenlijk overleg" gebeurd. "Deze stap is genomen als onderdeel van een uitgebreide evaluatie van het nationale voetbalcoaching- en ontwikkelingsprogramma", staat in een verklaring.

1 dag geleden
Voetbalsters FC Twente lijden late nederlaag bij Leuven in CL

LEUVEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben in de slotminuten van het Champions League-duel bij OH Leuven een nederlaag geleden: 1-2. Tot tien minuten voor tijd stond de kampioen van Nederland voor dankzij een treffer van Jaimy Ravensbergen, maar via een strafschop en een late counter verloor de club uit Enschede alsnog. Twente had ook in de slotfase nog voldoende kansen op de overwinning.

1 dag geleden