Coach Slot evenaart Van Gaal bij AZ
UTRECHT (ANP) - AZ-trainer Arne Slot bleef na de zesde zege op rij in alle competities, 0-3 bij FC Utrecht, rustig en bescheiden. "Het was misschien niet onze beste wedstrijd, maar des te blijer ben ik met deze overwinning", bekende de succesvolle coach bij FOX Sports. "We hebben bijna geen kansen weggegeven tegen een FC Utrecht dat heel goed in vorm was. Wat mij betreft is dat onze beste prestatie in deze wedstrijd."
AZ begon moeizaam aan het duel, mede doordat FC Utrecht veel druk zette op de Alkmaarse helft. "We hadden wel verwacht dat ze zo agressief zouden beginnen, maar het lukte ons aanvankelijk niet om daar onder vandaan te voetballen. Dat was niet zo vreemd, want FC Utrecht nam wel extreem veel risico. We kwamen heel gelukkig op voorsprong, maar hebben daarna de wedstrijd volwassen uitgespeeld."
Slot heeft bij de Alkmaarse club met 32 punten uit de eerste veertien eredivisieduels de illustere Louis van Gaal inmiddels geëvenaard. De voormalige bondscoach stond in 2005 met AZ na veertien competitiewedstrijden eveneens op 32 punten.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles is na drie wedstrijden nog ongeslagen in de Eredivisie. De formatie van trainer Joseph Oosting was in de eigen Adelaarshorst met 3-1 te sterk voor het gepromoveerde ADO Den Haag.
14 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV begint de thuiswedstrijd tegen FC Groningen in de Eredivisie met Kodai Sano en Noah Fernandez in het basiselftal. De twee middenvelders nemen, in vergelijking met het uitduel met Excelsior van vorige week, de plaatsen in van Joey Veerman en Paul Wanner.
55 minuten geledenMIAMI (ANP) - Inter Miami heeft ondanks een doelpunt van Lionel Messi voor de vijfde wedstrijd op rij niet weten te winnen. De formatie uit Florida ging in de Major League Soccer (MLS) voor eigen publiek met 2-1 onderuit tegen Toronto FC.
5 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayern München heeft de eerste prijs van het seizoen alweer binnen. De club uit Beieren versloeg Borussia Dortmund in de strijd om de Duitse Supercup (2-1).
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer José Mourinho is met een zwaarbevochten zege aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van Real Madrid begonnen. Invaller Carlos Espí maakte in blessuretijd van de uitwedstrijd tegen Espanyol het winnende doelpunt voor de bezoekers (1-2).
14 uur geledenZEIST (ANP) - Pep Guardiola was de eerste keus van de KNVB voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. "We wisten al vrij snel dat hij een sabbatical wilde houden en Arne Slot was de volgende op de lijst", vertelt directeur topsport Nigel de Jong van de Nederlandse voetbalbond in een gesprek met de NOS.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam drie keer een voorsprong verspeeld. Het aantrekkelijke duel eindigde in een gelijkspel (3-3).
17 uur geleden