Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Slegers wint Champions League met voetbalsters Arsenal

Coach Slegers wint Champions League met voetbalsters Arsenal

LISSABON (ANP) - Renée Slegers heeft met Arsenal als eerste Nederlandse coach de Champions League voor vrouwen gewonnen. Met Oranje-keepster Daphne van Domselaar onder de lat klopte de club uit Londen in de finale in Lissabon titelverdediger FC Barcelona, waar Esmee Brugts inviel: 1-0. De door Slegers ingebrachte Stina Blackstenius maakte in de 75e minuut het enige doelpunt.

Arsenal won het belangrijkste Europese clubtoernooi alleen in 2007. Barcelona gold als favoriet na zeges in 2021, 2023 en 2024.

Oud-international Slegers begon het seizoen nog als assistent van de Zweed Jonas Eidevall. Na zijn vertrek in oktober kreeg ze eerst op interim-basis de kans. Op basis van de resultaten gaf Arsenal de 36-jarige Slegers in januari een contract voor anderhalf jaar. Ze leidde de club uit Londen naar de tweede plek in Engeland en de eerste finaleplek in de Champions League sinds 2007.

Betrouwbaar

Arsenal dacht tegen de Europese grootmacht Barcelona, die in zes van de laatste zeven finales stond, in de 22e minuut op voorsprong te komen door een eigen doelpunt van verdedigster Irene Paredes. Maar na het bekijken van de videobeelden bleek daar buitenspel aan vooraf te zijn gegaan. Arsenal was sterker in die fase en kreeg kansen, maar Barcelona hield stand.

Het begin van de tweede helft was voor de titelverdediger, die in de halve finales over twee duels nog met 8-2 had afgerekend met de Engelse kampioen Chelsea. Van Domselaar toonde zich echter andermaal een betrouwbare keepster. Een van richting veranderd schot van aanvalster Clàudia Pina viel boven haar op de lat.

Verre hoek

In de 67e minuut bracht Slegers de Zweedse Blackstenius en Engels international Beth Mead in. Mead vond Blackstenius een kwartier voor tijd, na slecht uitverdedigen van Barcelona. Blackstenius rondde af in de verre hoek.

Vlak daarna viel Brugts in bij Barcelona. Ook zij slaagde er niet meer in groot gevaar te stichten. Oranje-international Victoria Pelova bleef op de bank bij Arsenal.

Meer uit Voetbal

Protest Surinaamse voetbalbond na racisme bij duel in El Salvador

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse Voetbalbond (SVB) gaat een formeel protest indienen bij de voetbalbonden FIFA en Concacaf naar aanleiding van racistische uitingen naar spelers tijdens en na de uitwedstrijd uit de WK-kwalificatiereeks tegen El Salvador. Dat melden Surinaamse media.

3 uur geleden
Feyenoord laat Bullaude naar Mexico vertrekken

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een akkoord bereikt over de overname van Ezequiel Bullaude door Club Tijuana uit Mexico. Dat meldt de Rotterdamse club op de website. De Argentijnse middenvelder, die nog twee jaar onder contract stond, brak nooit door en vervolgt zijn loopbaan per direct in de Liga MX.

3 uur geleden
Simonis begroet bij VfL Wolfsburg middenvelder Eriksen

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse VfL Wolfsburg heeft de Deense middenvelder Christian Eriksen gecontracteerd. De 33-jarige recordinternational heeft een contract tot de zomer van 2027 getekend bij de club waar de Nederlander Paul Simonis sinds deze zomer trainer is.

6 uur geleden
Franse doelman Mandanda (40) beëindigt loopbaan

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse doelman Steve Mandanda heeft zijn loopbaan beëindigd. De 40-jarige oud-international zat zonder club nadat zijn contract bij Stade Rennes afgelopen zomer niet werd verlengd. Mandanda werd vooral bekend als keeper van Olympique Marseille. Voor die Zuid-Franse topclub kwam hij 613 keer uit, waarbij hij net geen tweehonderd keer de nul hield.

7 uur geleden
Voetbalster Visscher stapt over van FC Utrecht naar Ajax

AMSTERDAM (AMP) - Voetbalster Amber Visscher heeft zich voor twee jaar verbonden aan Ajax. De Amsterdamse club neemt de 23-jarige verdedigster over van FC Utrecht.

8 uur geleden
Cambuur identificeert verdachte na racistische bejegening

LEEUWARDEN (ANP) - Na het onderzoek van SC Cambuur naar de racistische bejegening van Willem II-speler Samuel Bamba wordt één persoon verdacht van "ontoelaatbaar gedrag". Dat meldt de voetbalclub uit Friesland op de website.

12 uur geleden
Teruggekeerde Dolberg wil kampioen worden met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg heeft zich na de interlandperiode met Denemarken bij Ajax gemeld. "Ik ben hier gekomen om te winnen. Om landskampioen te worden met Ajax", laat hij via de club uit Amsterdam weten. "Dat is het belangrijkste. Ik wil zelf gewoon weer genieten, lol hebben. En natuurlijk wil ik veel doelpunten maken."

12 uur geleden