Coach Setién van Barcelona wil gewoon thuis tegen Napoli spelen
BARCELONA (ANP/RTR) - Volgens coach Quique Setién van FC Barcelona zou het niet meer dan rechtvaardig zijn als zijn ploeg de return tegen Napoli in de Champions League gewoon in Camp Nou mag afwerken. "Ik wil op ons eigen veld spelen, omdat we anders het thuisvoordeel missen dat onze tegenstander in een vol stadion wel heeft gehad", liet Setién weten.
De Europese voetbalunie UEFA kondigde woensdag aan dat over de locatie van de resterende vier duels in de achtste finales komende maand een beslissing wordt genomen, in elk geval voor de loting op 10 juli. Deze vier wedstrijden staan voor 7 en 8 augustus op het programma.
Daarna begint op 12 augustus in Portugal een verkorte versie van de Champions League, waarbij de kwartfinales en halve finales worden beslist in één wedstrijd. Het minitoernooi vindt plaats in twee stadions in Lissabon, met de finale op 23 augustus.
Final 8
Setién vindt ook deze oplossing met een 'Final 8' niet al te best. "Hier wordt iedereen slechter van, niet alleen Barcelona", oordeelde hij. "Met twee duels kun je de schade nog repareren, maar nu staat meteen alles op het spel."
Barcelona speelde op 25 februari in Italië met 1-1 gelijk tegen Napoli. Door de coronacrisis moest de return in Spanje worden uitgesteld, evenals de tweede duels tussen Bayern München en Chelsea (eerste wedstrijd: 3-0 voor Bayern), Juventus en Olympique Lyon (0-1) en Manchester City en Real Madrid (2-1). De UEFA overweegt die vier nog uitstaande wedstrijden ook meteen in Portugal af te werken.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Marten de Roon en Donyell Malen hebben woensdag in de Champions League hun waarde voor AS Roma bewezen. De twee Nederlanders namen in de thuiswedstrijd tegen Real Madrid alle drie de doelpunten van de Italianen voor hun rekening. Genoeg voor een goed resultaat was het niet, want Real Madrid scoorde in de laatste tien minuten drie keer uit een hoekschop en won alsnog: 3-4.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Cesc Fàbregas zocht niet naar excuses na de nederlaag van Como tegen Feyenoord in de Champions League (3-2). "Feyenoord was gewoon veel beter", zei hij in de perskamer van De Kuip.
4 uur geledenVENETIË (ANP) - Venezia is de vierde club in de Serie A die dit seizoen van trainer is gewisseld. Davide Nicola volgt bij hekkensluiter Giovanni Stroppa op. Venezia verloor de eerste zes competitiewedstrijden en kreeg al zestien doelpunten tegen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste overwinning van dit seizoen in de Champions League binnen. De koploper van de Eredivisie beloonde zich tijdens een vermakelijk optreden met een zege op Como (3-2).
5 uur geledenLINZ (ANP) - Liverpool heeft ook de tweede wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. Het elftal van trainer Andoni Iraola was in Oostenrijk veel te sterk voor LASK: 3-6.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid kan volgende week zondag in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona niet beschikken over Vinícius Júnior. De Braziliaanse aanvaller is door de Spaanse voetbalbond voor vier wedstrijden geschorst.
6 uur geledenNYON (ANP) - Scheidsrechter Sander van der Eijk is door de UEFA aangesteld voor de wedstrijd tussen Celta de Vigo en Juventus in de Europa League van donderdag. De Nederlander wordt in Spanje bijgestaan door assistent-scheidsrechters Rens Bluemink en Stefan de Groot. Allard Lindhout is vierde official. Het VAR-duo bestaat uit de Engelsman Michael Salisbury en de Nederlandse Richard Martens.
9 uur geleden