Coach Setién van Barcelona wil gewoon thuis tegen Napoli spelen
BARCELONA (ANP/RTR) - Volgens coach Quique Setién van FC Barcelona zou het niet meer dan rechtvaardig zijn als zijn ploeg de return tegen Napoli in de Champions League gewoon in Camp Nou mag afwerken. "Ik wil op ons eigen veld spelen, omdat we anders het thuisvoordeel missen dat onze tegenstander in een vol stadion wel heeft gehad", liet Setién weten.
De Europese voetbalunie UEFA kondigde woensdag aan dat over de locatie van de resterende vier duels in de achtste finales komende maand een beslissing wordt genomen, in elk geval voor de loting op 10 juli. Deze vier wedstrijden staan voor 7 en 8 augustus op het programma.
Daarna begint op 12 augustus in Portugal een verkorte versie van de Champions League, waarbij de kwartfinales en halve finales worden beslist in één wedstrijd. Het minitoernooi vindt plaats in twee stadions in Lissabon, met de finale op 23 augustus.
Final 8
Setién vindt ook deze oplossing met een 'Final 8' niet al te best. "Hier wordt iedereen slechter van, niet alleen Barcelona", oordeelde hij. "Met twee duels kun je de schade nog repareren, maar nu staat meteen alles op het spel."
Barcelona speelde op 25 februari in Italië met 1-1 gelijk tegen Napoli. Door de coronacrisis moest de return in Spanje worden uitgesteld, evenals de tweede duels tussen Bayern München en Chelsea (eerste wedstrijd: 3-0 voor Bayern), Juventus en Olympique Lyon (0-1) en Manchester City en Real Madrid (2-1). De UEFA overweegt die vier nog uitstaande wedstrijden ook meteen in Portugal af te werken.
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
1 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
8 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
8 uur geleden