Coach Setién van Barcelona wil gewoon thuis tegen Napoli spelen
BARCELONA (ANP/RTR) - Volgens coach Quique Setién van FC Barcelona zou het niet meer dan rechtvaardig zijn als zijn ploeg de return tegen Napoli in de Champions League gewoon in Camp Nou mag afwerken. "Ik wil op ons eigen veld spelen, omdat we anders het thuisvoordeel missen dat onze tegenstander in een vol stadion wel heeft gehad", liet Setién weten.
De Europese voetbalunie UEFA kondigde woensdag aan dat over de locatie van de resterende vier duels in de achtste finales komende maand een beslissing wordt genomen, in elk geval voor de loting op 10 juli. Deze vier wedstrijden staan voor 7 en 8 augustus op het programma.
Daarna begint op 12 augustus in Portugal een verkorte versie van de Champions League, waarbij de kwartfinales en halve finales worden beslist in één wedstrijd. Het minitoernooi vindt plaats in twee stadions in Lissabon, met de finale op 23 augustus.
Final 8
Setién vindt ook deze oplossing met een 'Final 8' niet al te best. "Hier wordt iedereen slechter van, niet alleen Barcelona", oordeelde hij. "Met twee duels kun je de schade nog repareren, maar nu staat meteen alles op het spel."
Barcelona speelde op 25 februari in Italië met 1-1 gelijk tegen Napoli. Door de coronacrisis moest de return in Spanje worden uitgesteld, evenals de tweede duels tussen Bayern München en Chelsea (eerste wedstrijd: 3-0 voor Bayern), Juventus en Olympique Lyon (0-1) en Manchester City en Real Madrid (2-1). De UEFA overweegt die vier nog uitstaande wedstrijden ook meteen in Portugal af te werken.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
16 uur geleden