Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Serena Williams eist hulp voor tennissers in nood

Coach Serena Williams eist hulp voor tennissers in nood

NEW YORK (ANP) - De internationale tennisbonden moeten de lager gerangschikte profs helpen die door de coronacrisis financieel in de problemen zijn gekomen. Dat bepleit Patrick Mouratoglou, de Franse coach van de Amerikaanse toptennisster Serena Williams.

"Het is weerzinwekkend dat spelers hun brood niet kunnen verdienen", schrijft hij in een open brief aan de tennisgemeenschap op Twitter. Het tennis ligt als gevolg van de pandemie volledig stil. Alle toernooien van de ATP en WTA tot half juli zijn geschrapt.

Het gaat Mouratoglou, die sinds 2012 Williams coacht en haar bijstond in 10 van haar 23 grandslamzeges, niet om de topspelers die miljoenen op de bank hebben. Hij doelt op de tennissers die niet bij de beste 100 op de wereldranglijst staan en sinds de uitbraak van het coronavirus geen cent meer verdienen.

"In tegenstelling tot basketballers of voetballers kunnen tennissers niet terugvallen op vaste jaarsalarissen. Het zijn onafhankelijke contractanten", schijft hij. "Ze betalen voor hun reizen. Ze betalen vaste salarissen aan hun coachingstaf, terwijl hun eigen salarissen afhangen van het aantal wedstrijden dat ze winnen. Ik vind het weerzinwekkend dat de nummer 100 van de wereld in een van de populairste sporten ter wereld - die wordt gevolgd door naar schatting een miljard fans - er amper van kan leven", aldus Mouratoglou.

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

42 minuten geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

3 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

4 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

4 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

5 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

5 uur geleden