Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Serena Williams eist hulp voor tennissers in nood

Coach Serena Williams eist hulp voor tennissers in nood

NEW YORK (ANP) - De internationale tennisbonden moeten de lager gerangschikte profs helpen die door de coronacrisis financieel in de problemen zijn gekomen. Dat bepleit Patrick Mouratoglou, de Franse coach van de Amerikaanse toptennisster Serena Williams.

"Het is weerzinwekkend dat spelers hun brood niet kunnen verdienen", schrijft hij in een open brief aan de tennisgemeenschap op Twitter. Het tennis ligt als gevolg van de pandemie volledig stil. Alle toernooien van de ATP en WTA tot half juli zijn geschrapt.

Het gaat Mouratoglou, die sinds 2012 Williams coacht en haar bijstond in 10 van haar 23 grandslamzeges, niet om de topspelers die miljoenen op de bank hebben. Hij doelt op de tennissers die niet bij de beste 100 op de wereldranglijst staan en sinds de uitbraak van het coronavirus geen cent meer verdienen.

"In tegenstelling tot basketballers of voetballers kunnen tennissers niet terugvallen op vaste jaarsalarissen. Het zijn onafhankelijke contractanten", schijft hij. "Ze betalen voor hun reizen. Ze betalen vaste salarissen aan hun coachingstaf, terwijl hun eigen salarissen afhangen van het aantal wedstrijden dat ze winnen. Ik vind het weerzinwekkend dat de nummer 100 van de wereld in een van de populairste sporten ter wereld - die wordt gevolgd door naar schatting een miljard fans - er amper van kan leven", aldus Mouratoglou.

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

5 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

5 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

7 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

11 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

11 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

12 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

19 uur geleden