Coach Serena Williams eist hulp voor tennissers in nood
NEW YORK (ANP) - De internationale tennisbonden moeten de lager gerangschikte profs helpen die door de coronacrisis financieel in de problemen zijn gekomen. Dat bepleit Patrick Mouratoglou, de Franse coach van de Amerikaanse toptennisster Serena Williams.
"Het is weerzinwekkend dat spelers hun brood niet kunnen verdienen", schrijft hij in een open brief aan de tennisgemeenschap op Twitter. Het tennis ligt als gevolg van de pandemie volledig stil. Alle toernooien van de ATP en WTA tot half juli zijn geschrapt.
Het gaat Mouratoglou, die sinds 2012 Williams coacht en haar bijstond in 10 van haar 23 grandslamzeges, niet om de topspelers die miljoenen op de bank hebben. Hij doelt op de tennissers die niet bij de beste 100 op de wereldranglijst staan en sinds de uitbraak van het coronavirus geen cent meer verdienen.
"In tegenstelling tot basketballers of voetballers kunnen tennissers niet terugvallen op vaste jaarsalarissen. Het zijn onafhankelijke contractanten", schijft hij. "Ze betalen voor hun reizen. Ze betalen vaste salarissen aan hun coachingstaf, terwijl hun eigen salarissen afhangen van het aantal wedstrijden dat ze winnen. Ik vind het weerzinwekkend dat de nummer 100 van de wereld in een van de populairste sporten ter wereld - die wordt gevolgd door naar schatting een miljard fans - er amper van kan leven", aldus Mouratoglou.
Meer uit Sport
MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
7 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
21 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
1 dag geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
1 dag geleden