Coach Serena Willams: US Open geen Amerikaans kampioenschap
BIOT (ANP/RTR) - De US Open mag geen veredeld Amerikaans kampioenschap worden. Dat stelt Patrick Mouratoglou, de coach van Serena Williams. Hij twijfelt aan de omstandigheden waaronder het grandslamtoernooi in New York moet gaan plaatsvinden.
"Hoe zit het met de Zuid-Amerikanen? Mogen ze nou wel of niet reizen? En hoe zit het met de Australiërs? Je kunt toch geen grand slam organiseren dat meer op het nationale Amerikaanse kampioenschap lijkt?", zegt de gerenommeerde coach een maand voor de beoogde startdatum.
"Er zijn op dit moment veel vragen die voor mij onbeantwoord blijven. En daardoor twijfel ik echt aan het doorgaan van de US Open. Als de USTA, de Amerikaanse tennisbond, die vragen goed kan beantwoorden, en ik begrijp dat het moeilijk is, heeft de US Open misschien een grotere kans om te worden gehouden."
Grote problemen
Mouratoglou verwacht ook grote problemen voor de weken na de US Open. Indien spelers na terugkomst uit de Verenigde Staten eerst twee weken in quarantaine moeten, dan kunnen zij mogelijk weer niet deelnemen aan de masterstoernooien van Madrid en Rome.
"Als ze Madrid en Rome niet kunnen spelen en in quarantaine moeten worden geplaatst, betekent dat dat ze twee weken in een appartement zitten vlak voordat ze een grand slam spelen op gravel. Dat klinkt een beetje gek." Daarmee doelt Mouratoglou op Roland Garros, dat eind september al op de kalender staat.
De twijfel van Mouratoglou lijkt terecht, want op de deelnemerslijst van het WTA-toernooi van Cincinnati ontbreken veel topspeelsters. Het is de verwachting dat toppers ook afzien van deelname aan de US Open.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben hun deelname toegezegd aan het demonstratietoernooi tussen amateurs en profs, voorafgaand aan de Australian Open. De winnaar van het zogeheten 'One Point Slam' ontvangt 1 miljoen Australische dollar (omgerekend 621.000 euro).
51 minuten geledenBAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) doorgedrongen tot de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest won in Bakoe haar eerste twee partijen. Nadat ze in de eerste ronde afrekende met Celinda Corozo uit Ecuador, volgde daarna een zege op de Kroatische Lara Cvjetko, de huidige aanvoerster van de wereldranglijst in de klasse tot 70 kilogram.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De Amerikaanse skibond heeft verrassend genoeg Lindsey Vonn opgenomen in de hoofdselectie voor het komende seizoen in de wereldbeker. De 41-jarige Vonn maakt deel uit van het A-team van in totaal zeventien skiërs (vrouwen en mannen).
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tallon Griekspoor is ook in het masterstoernooi van Shanghai niet verder gekomen dan de eerste ronde. De 30-jarige tennisser liet zich verrassen door de Russische qualifier Pavel Kotov. De nummer 187 van de wereld won in twee sets: 6-4 7-6 (4).
3 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.
14 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.
15 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
18 uur geleden