
Coach Serena Willams: US Open geen Amerikaans kampioenschap
BIOT (ANP/RTR) - De US Open mag geen veredeld Amerikaans kampioenschap worden. Dat stelt Patrick Mouratoglou, de coach van Serena Williams. Hij twijfelt aan de omstandigheden waaronder het grandslamtoernooi in New York moet gaan plaatsvinden.
"Hoe zit het met de Zuid-Amerikanen? Mogen ze nou wel of niet reizen? En hoe zit het met de Australiërs? Je kunt toch geen grand slam organiseren dat meer op het nationale Amerikaanse kampioenschap lijkt?", zegt de gerenommeerde coach een maand voor de beoogde startdatum.
"Er zijn op dit moment veel vragen die voor mij onbeantwoord blijven. En daardoor twijfel ik echt aan het doorgaan van de US Open. Als de USTA, de Amerikaanse tennisbond, die vragen goed kan beantwoorden, en ik begrijp dat het moeilijk is, heeft de US Open misschien een grotere kans om te worden gehouden."
Grote problemen
Mouratoglou verwacht ook grote problemen voor de weken na de US Open. Indien spelers na terugkomst uit de Verenigde Staten eerst twee weken in quarantaine moeten, dan kunnen zij mogelijk weer niet deelnemen aan de masterstoernooien van Madrid en Rome.
"Als ze Madrid en Rome niet kunnen spelen en in quarantaine moeten worden geplaatst, betekent dat dat ze twee weken in een appartement zitten vlak voordat ze een grand slam spelen op gravel. Dat klinkt een beetje gek." Daarmee doelt Mouratoglou op Roland Garros, dat eind september al op de kalender staat.
De twijfel van Mouratoglou lijkt terecht, want op de deelnemerslijst van het WTA-toernooi van Cincinnati ontbreken veel topspeelsters. Het is de verwachting dat toppers ook afzien van deelname aan de US Open.
Meer uit Sport
TIRANA (ANP) - Wout van Aert kondigt een aanval op de roze trui aan in de tweede etappe van de Ronde van Italië, een individuele tijdrit. "Je krijgt niet veel kansen om de roze trui te veroveren, dus ik zal er zeker voor gaan. Ik kan de tijdrit ingaan in een uitstekende uitgangspositie, dus we zullen zien wat er mogelijk is", zei de Belgische wielrenner op de website van zijn Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike.
31 minuten geledenANTALYA (ANP) - Golfer Joost Luiten staat na de tweede ronde van het Turkish Airlines Open in Antalya nog net in de top 10. De 39-jarige Nederlander deelt na een ronde van 70 slagen, één onder par, de achtste plaats met zes onder par totaal. Hij heeft al wel vijf slagen achterstand op de Fransman Martin Couvra, die leidt met elf onder par.
2 uur geledenTIRANA (ANP) - Mads Pedersen heeft de eerste etappe van de 108e Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Deense renner van Lidl-Trek was de snelste in de sprint van een klein peloton na een rit over 160 kilometer door Albanië, met de start in Durrës en de finish in hoofdstad Tirana. De Belg Wout van Aert (Visma - Lease a Bike) drukte zijn wiel als tweede over de finishlijn. Pedersen mag zaterdag in de roze trui de tweede etappe rijden, een individuele tijdrit over 13,7 kilometer.
3 uur geledenBALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.
6 uur geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Rome uitgeschakeld door de Fransman Arthur Fils. De 28-jarige Nederlander ging op vrijdag in het Stadio Nicola Pietrangeli kansloos in twee sets ten onder: 2-6 2-6. Fils speelt in de derde ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Fransman Alexandre Muller.
8 uur geledenMICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.
23 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.
1 dag geleden