Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Schmidt: PSV niet favoriet tegen FC Midtjylland

Coach Schmidt: PSV niet favoriet tegen FC Midtjylland

EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Roger Schmidt rekent in de derde voorronde van de Champions League op sterke tegenstand van FC Midtjylland, de nummer 2 van de Deense competitie. "Ik verwacht twee zware wedstrijden en vind niet per se dat wij de favoriet zijn. Favorieten aanwijzen is iets wat ik graag aan de media overlaat", zei de Duitse trainer in zijn vooruitblik op de eerste wedstrijd, dinsdagavond in Eindhoven.

PSV schakelde in de tweede voorronde de Turkse club Galatasaray overtuigend uit. De Brabantse ploeg won beide duels (5-1 en 2-1). "Galatasaray was een sterk team met veel ervaring en individuele kwaliteiten. We hebben laten zien dat we het verschil kunnen maken met de manier waarop wij spelen. FC Midtjylland is een andere tegenstander", betoogde Schmidt.

Volgens de PSV-trainer beschikt FC Midtjylland over de nodige kracht in het elftal. "Het team is fysiek erg sterk en focust zich nadrukkelijk op aanvallende standaardsituaties. Daar zullen wij een antwoord op moeten zien te vinden."

Coronabesmettingen

Schmidt zei het te betreuren dat FC Midtjylland in de aanloop naar het eerste duel is getroffen door drie coronabesmettingen in de spelersgroep."We weten hoe zwaar het kan zijn. Vorig jaar hebben we zelf veel problemen ervaren, maar om eerlijk te zijn wil ik me niet focussen op de afwezigen. We moeten naar onszelf kijken. Zij zullen oplossingen vinden om klaar te zijn voor de wedstrijd tegen PSV. Wij hebben een plan gemaakt en moeten ons daar op concentreren."

Olivier Boscagli komt voor deze eerste wedstrijd niet in de plannen van Schmidt voor. De Franse verdediger zit een schorsing uit na zijn rode kaart in de return tegen Galatasaray. "We zullen hem missen, maar hebben een breed team. Met Nick Viergever en Armando Obispo hebben we twee goede centrale verdedigers die zich op de training ook onderscheiden. Het belangrijkste is dat de vervanger van Olivier in ons tactische plaatje past."

Meer uit Voetbal

FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

2 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

3 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

5 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

6 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

7 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

8 uur geleden
PSG moet Mbappé bijna 61 miljoen euro achterstallig loon betalen

PARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.

9 uur geleden