Coach Schmidt: PSV niet favoriet tegen FC Midtjylland
EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Roger Schmidt rekent in de derde voorronde van de Champions League op sterke tegenstand van FC Midtjylland, de nummer 2 van de Deense competitie. "Ik verwacht twee zware wedstrijden en vind niet per se dat wij de favoriet zijn. Favorieten aanwijzen is iets wat ik graag aan de media overlaat", zei de Duitse trainer in zijn vooruitblik op de eerste wedstrijd, dinsdagavond in Eindhoven.
PSV schakelde in de tweede voorronde de Turkse club Galatasaray overtuigend uit. De Brabantse ploeg won beide duels (5-1 en 2-1). "Galatasaray was een sterk team met veel ervaring en individuele kwaliteiten. We hebben laten zien dat we het verschil kunnen maken met de manier waarop wij spelen. FC Midtjylland is een andere tegenstander", betoogde Schmidt.
Volgens de PSV-trainer beschikt FC Midtjylland over de nodige kracht in het elftal. "Het team is fysiek erg sterk en focust zich nadrukkelijk op aanvallende standaardsituaties. Daar zullen wij een antwoord op moeten zien te vinden."
Coronabesmettingen
Schmidt zei het te betreuren dat FC Midtjylland in de aanloop naar het eerste duel is getroffen door drie coronabesmettingen in de spelersgroep."We weten hoe zwaar het kan zijn. Vorig jaar hebben we zelf veel problemen ervaren, maar om eerlijk te zijn wil ik me niet focussen op de afwezigen. We moeten naar onszelf kijken. Zij zullen oplossingen vinden om klaar te zijn voor de wedstrijd tegen PSV. Wij hebben een plan gemaakt en moeten ons daar op concentreren."
Olivier Boscagli komt voor deze eerste wedstrijd niet in de plannen van Schmidt voor. De Franse verdediger zit een schorsing uit na zijn rode kaart in de return tegen Galatasaray. "We zullen hem missen, maar hebben een breed team. Met Nick Viergever en Armando Obispo hebben we twee goede centrale verdedigers die zich op de training ook onderscheiden. Het belangrijkste is dat de vervanger van Olivier in ons tactische plaatje past."
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.
13 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.
14 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen huis met 3-2 gewonnen van PEC Zwolle. Voor de ploeg uit Sittard is het de eerste thuiszege sinds 20 februari. Door de overwinning staat Fortuna nu elfde in de Eredivisie.
15 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is gestegen naar de derde plaats in de Eredivisie na een 4-0-overwinning op Sparta Rotterdam. Met nog één speelronde te gaan heeft Twente 58 punten, 2 punten meer dan nummer 4 NEC en 3 meer dan Ajax, dat vijfde staat. De derde plaats geeft aan het eind van het seizoen recht op een plek in de voorrondes van de Champions League.
16 minuten geledenDEVENTER (ANP) - PSV heeft in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De landskampioen uit Eindhoven won op bezoek in Deventer met 4-1.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet er ernstig rekening mee houden dat het aan de play-offs voor een plek in de Conference League moet deelnemen. De club verloor de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) en zakte naar de vijfde positie van de ranglijst.
35 minuten geleden