Coach Schmidt: PSV niet favoriet tegen FC Midtjylland
EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Roger Schmidt rekent in de derde voorronde van de Champions League op sterke tegenstand van FC Midtjylland, de nummer 2 van de Deense competitie. "Ik verwacht twee zware wedstrijden en vind niet per se dat wij de favoriet zijn. Favorieten aanwijzen is iets wat ik graag aan de media overlaat", zei de Duitse trainer in zijn vooruitblik op de eerste wedstrijd, dinsdagavond in Eindhoven.
PSV schakelde in de tweede voorronde de Turkse club Galatasaray overtuigend uit. De Brabantse ploeg won beide duels (5-1 en 2-1). "Galatasaray was een sterk team met veel ervaring en individuele kwaliteiten. We hebben laten zien dat we het verschil kunnen maken met de manier waarop wij spelen. FC Midtjylland is een andere tegenstander", betoogde Schmidt.
Volgens de PSV-trainer beschikt FC Midtjylland over de nodige kracht in het elftal. "Het team is fysiek erg sterk en focust zich nadrukkelijk op aanvallende standaardsituaties. Daar zullen wij een antwoord op moeten zien te vinden."
Coronabesmettingen
Schmidt zei het te betreuren dat FC Midtjylland in de aanloop naar het eerste duel is getroffen door drie coronabesmettingen in de spelersgroep."We weten hoe zwaar het kan zijn. Vorig jaar hebben we zelf veel problemen ervaren, maar om eerlijk te zijn wil ik me niet focussen op de afwezigen. We moeten naar onszelf kijken. Zij zullen oplossingen vinden om klaar te zijn voor de wedstrijd tegen PSV. Wij hebben een plan gemaakt en moeten ons daar op concentreren."
Olivier Boscagli komt voor deze eerste wedstrijd niet in de plannen van Schmidt voor. De Franse verdediger zit een schorsing uit na zijn rode kaart in de return tegen Galatasaray. "We zullen hem missen, maar hebben een breed team. Met Nick Viergever en Armando Obispo hebben we twee goede centrale verdedigers die zich op de training ook onderscheiden. Het belangrijkste is dat de vervanger van Olivier in ons tactische plaatje past."
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
2 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
5 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
5 uur geleden