Coach Sarri van Juve: wie wint met mij, is heel sterk
TURIJN (ANP) - Juventus veroverde zondag voor de negende keer op rij de Italiaanse titel, maar voor Maurizo Sarri was het een primeur. Voor de 61-jarige Italiaan was het zijn eerste landskampioenschap als trainer. "Dat smaakt lekker zoet", zei de coach na de 2-0-zege op Sampdoria, waarmee Juve voor de 36e keer in het clubbestaan de titel veiligstelde. "Ik heb de spelers gezegd dat als je met mij wint, die nooit iets gewonnen heeft, je dan wel heel sterk moet zijn."
Winnen is moeilijk, zei Sarri. "En deze club wint al zoveel jaren. Het is de grote verdienste van deze groep dat ze in dit lange en vreemde seizoen kampioen zijn geworden."
De coach gaf toe dat het ook moeilijk was het team aan te passen aan zijn doorgaans wat frivole speelstijl. "Bij Juventus moet je op je tenen naar binnensluipen en niet meteen van alles willen veranderen. Dat gaat niet bij een club die al acht jaar op rij heeft gewonnen, dat zou dom zijn", aldus Sarri.
De coach gaat zich nu met de ploeg van vedette Cristiano Ronaldo en verdediger Matthijs de Ligt richten op de Champions League. Op 7 augustus is Olympique Lyon de tegenstander in de achtste finales. De Italianen verloren het eerste duel, voor de coronapauze, met 1-0. "Ik ben er nog niet al te veel mee bezig, ik wil eerst even van de titel genieten en dat gun ik de spelers ook. We moeten even zien hoe we het gaan aanpakken, want we komen wel uit een periode met 14 wedstrijden in 44 dagen."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Dušan Tadić start bij NEC in het thuisduel met Olympiakos in de derde voorronde van de Champions League. De 37-jarige Serviër speelde vorige week in het uitduel met de Griekse topclub (0-0) een kwartier mee, maar werkte afgelopen weekend tegen Telstar (1-2-nederlaag) wel een volledige wedstrijd af.
51 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft vooralsnog "een beperkt aantal signalen" ontvangen van verenigingen en gemeenten over de aanhoudende droogte. Dat meldt de voetbalbond dinsdag aan het ANP. De bespeelbaarheid en kwaliteit van natuurgrasvelden en de mogelijkheden om deze voldoende te besproeien worden het meest als probleem genoemd, stelt de KNVB.
2 uur geledenSALZBURG (ANP) - Omar Artan, de scheidsrechter die voor het afgelopen WK voetbal de toegang tot de VS werd geweigerd vanwege vermeende banden met leden van terroristische organisaties, is trots om woensdag de UEFA Super Cup te fluiten. Dat zei de Somaliër op de website van de Europese voetbalbond UEFA.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Micky van de Ven heeft zijn contract bij Tottenham Hotspur met twee jaar verlengd. De centrale verdediger is nu tot medio 2031 aan de club uit Londen verbonden.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Peer Koopmeiners heeft zijn contract bij AZ met een seizoen verlengd. De 26-jarige middenvelder is nu tot medio 2029 aan de club uit Alkmaar verbonden, meldt AZ op X.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Ronald Araújo speelt dit seizoen voor Liverpool. De Engelse club huurt de centrale verdediger uit Uruguay van FC Barcelona, de club met wie hij drie landstitels veroverde.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Doelman Kilian Nikiema heeft zijn contract bij ADO Den Haag verlengd. Hij is nu tot medio 2030 aan de naar de Eredivisie gepromoveerde club verbonden. Zijn oude verbintenis liep volgend jaar af.
1 dag geleden