Coach Sarri: moeilijkste seizoen in Italiaanse voetbalhistorie
TURIJN (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van koploper Juventus heeft met zijn wisselvallige ploeg in de laatste vijf wedstrijden in de Serie A slechts één keer gewonnen. Met de titelprolongatie in het vooruitzicht wil de 61-jarige Italiaan zijn team niettemin een mooi cijfer geven voor het huidige seizoen. "Waarom? Omdat dit het moeilijkste kampioenschap is in de geschiedenis van het Italiaanse voetbal", liet de ervaren trainer onomwonden weten.
Juventus miste afgelopen donderdag de eerste kans op titelprolongatie. Het uitduel met Udinese ging met 2-1 verloren. De winnende treffer viel in de extra tijd nadat Matthijs de Ligt de titelhouder vlak voor de rust nog op voorsprong had gebracht. Zondagavond krijgt de 'Oude Dame' op eigen veld tegen Sampdoria een herkansing.
"We verloren tegen Udinese onze vorm en onze organisatie, maar dat kwam doordat we zo graag wilden winnen", oordeelde Sarri. "Als ik daardoor verlies, vind ik dat minder erg dan als we door passiviteit een nederlaag incasseren en dat is dit seizoen ook een paar keer gebeurd."
Niet vreemd
Juventus heeft de negende landstitel op rij nog steeds voor het grijpen, omdat de concurrenten Lazio en Internazionale ook veel punten lieten liggen in de slotfase van het seizoen. Volgens Sarri is het niet vreemd dat de resultaten in de Serie A na de coronapauze zo grillig zijn. Hij doelde daarbij onder meer op de vele wedstrijden die er in zes weken gespeeld moeten worden, onder de hoge temperaturen, op de late aanvangstijden en in de lege stadions.
"Dit is een unieke periode. Het is nooit eerder gebeurd dat we eind juli nog om de landstitel speelden. We kunnen ons amper op de eerstvolgende wedstrijd voorbereiden, omdat er zo weinig tijd overblijft. Je hoofd leegmaken na een wedstrijd en dan weer opladen voor het komende duel is niet eenvoudig en gaat zeker niet vanzelf. Gezien al die complicaties vind ik dat Juventus gewoon goed heeft gepresteerd."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
49 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
13 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
15 uur geleden