Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Sarri: moeilijkste seizoen in Italiaanse voetbalhistorie

Coach Sarri: moeilijkste seizoen in Italiaanse voetbalhistorie

TURIJN (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van koploper Juventus heeft met zijn wisselvallige ploeg in de laatste vijf wedstrijden in de Serie A slechts één keer gewonnen. Met de titelprolongatie in het vooruitzicht wil de 61-jarige Italiaan zijn team niettemin een mooi cijfer geven voor het huidige seizoen. "Waarom? Omdat dit het moeilijkste kampioenschap is in de geschiedenis van het Italiaanse voetbal", liet de ervaren trainer onomwonden weten.

Juventus miste afgelopen donderdag de eerste kans op titelprolongatie. Het uitduel met Udinese ging met 2-1 verloren. De winnende treffer viel in de extra tijd nadat Matthijs de Ligt de titelhouder vlak voor de rust nog op voorsprong had gebracht. Zondagavond krijgt de 'Oude Dame' op eigen veld tegen Sampdoria een herkansing.

"We verloren tegen Udinese onze vorm en onze organisatie, maar dat kwam doordat we zo graag wilden winnen", oordeelde Sarri. "Als ik daardoor verlies, vind ik dat minder erg dan als we door passiviteit een nederlaag incasseren en dat is dit seizoen ook een paar keer gebeurd."

Niet vreemd

Juventus heeft de negende landstitel op rij nog steeds voor het grijpen, omdat de concurrenten Lazio en Internazionale ook veel punten lieten liggen in de slotfase van het seizoen. Volgens Sarri is het niet vreemd dat de resultaten in de Serie A na de coronapauze zo grillig zijn. Hij doelde daarbij onder meer op de vele wedstrijden die er in zes weken gespeeld moeten worden, onder de hoge temperaturen, op de late aanvangstijden en in de lege stadions.

"Dit is een unieke periode. Het is nooit eerder gebeurd dat we eind juli nog om de landstitel speelden. We kunnen ons amper op de eerstvolgende wedstrijd voorbereiden, omdat er zo weinig tijd overblijft. Je hoofd leegmaken na een wedstrijd en dan weer opladen voor het komende duel is niet eenvoudig en gaat zeker niet vanzelf. Gezien al die complicaties vind ik dat Juventus gewoon goed heeft gepresteerd."

Meer uit Voetbal

Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

19 minuten geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

43 minuten geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

1 uur geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

1 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

12 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

13 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

13 uur geleden