Coach Sarri: moeilijkste seizoen in Italiaanse voetbalhistorie
TURIJN (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van koploper Juventus heeft met zijn wisselvallige ploeg in de laatste vijf wedstrijden in de Serie A slechts één keer gewonnen. Met de titelprolongatie in het vooruitzicht wil de 61-jarige Italiaan zijn team niettemin een mooi cijfer geven voor het huidige seizoen. "Waarom? Omdat dit het moeilijkste kampioenschap is in de geschiedenis van het Italiaanse voetbal", liet de ervaren trainer onomwonden weten.
Juventus miste afgelopen donderdag de eerste kans op titelprolongatie. Het uitduel met Udinese ging met 2-1 verloren. De winnende treffer viel in de extra tijd nadat Matthijs de Ligt de titelhouder vlak voor de rust nog op voorsprong had gebracht. Zondagavond krijgt de 'Oude Dame' op eigen veld tegen Sampdoria een herkansing.
"We verloren tegen Udinese onze vorm en onze organisatie, maar dat kwam doordat we zo graag wilden winnen", oordeelde Sarri. "Als ik daardoor verlies, vind ik dat minder erg dan als we door passiviteit een nederlaag incasseren en dat is dit seizoen ook een paar keer gebeurd."
Niet vreemd
Juventus heeft de negende landstitel op rij nog steeds voor het grijpen, omdat de concurrenten Lazio en Internazionale ook veel punten lieten liggen in de slotfase van het seizoen. Volgens Sarri is het niet vreemd dat de resultaten in de Serie A na de coronapauze zo grillig zijn. Hij doelde daarbij onder meer op de vele wedstrijden die er in zes weken gespeeld moeten worden, onder de hoge temperaturen, op de late aanvangstijden en in de lege stadions.
"Dit is een unieke periode. Het is nooit eerder gebeurd dat we eind juli nog om de landstitel speelden. We kunnen ons amper op de eerstvolgende wedstrijd voorbereiden, omdat er zo weinig tijd overblijft. Je hoofd leegmaken na een wedstrijd en dan weer opladen voor het komende duel is niet eenvoudig en gaat zeker niet vanzelf. Gezien al die complicaties vind ik dat Juventus gewoon goed heeft gepresteerd."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
37 minuten geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
14 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
21 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geleden