Coach Sarri: moeilijkste seizoen in Italiaanse voetbalhistorie
TURIJN (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van koploper Juventus heeft met zijn wisselvallige ploeg in de laatste vijf wedstrijden in de Serie A slechts één keer gewonnen. Met de titelprolongatie in het vooruitzicht wil de 61-jarige Italiaan zijn team niettemin een mooi cijfer geven voor het huidige seizoen. "Waarom? Omdat dit het moeilijkste kampioenschap is in de geschiedenis van het Italiaanse voetbal", liet de ervaren trainer onomwonden weten.
Juventus miste afgelopen donderdag de eerste kans op titelprolongatie. Het uitduel met Udinese ging met 2-1 verloren. De winnende treffer viel in de extra tijd nadat Matthijs de Ligt de titelhouder vlak voor de rust nog op voorsprong had gebracht. Zondagavond krijgt de 'Oude Dame' op eigen veld tegen Sampdoria een herkansing.
"We verloren tegen Udinese onze vorm en onze organisatie, maar dat kwam doordat we zo graag wilden winnen", oordeelde Sarri. "Als ik daardoor verlies, vind ik dat minder erg dan als we door passiviteit een nederlaag incasseren en dat is dit seizoen ook een paar keer gebeurd."
Niet vreemd
Juventus heeft de negende landstitel op rij nog steeds voor het grijpen, omdat de concurrenten Lazio en Internazionale ook veel punten lieten liggen in de slotfase van het seizoen. Volgens Sarri is het niet vreemd dat de resultaten in de Serie A na de coronapauze zo grillig zijn. Hij doelde daarbij onder meer op de vele wedstrijden die er in zes weken gespeeld moeten worden, onder de hoge temperaturen, op de late aanvangstijden en in de lege stadions.
"Dit is een unieke periode. Het is nooit eerder gebeurd dat we eind juli nog om de landstitel speelden. We kunnen ons amper op de eerstvolgende wedstrijd voorbereiden, omdat er zo weinig tijd overblijft. Je hoofd leegmaken na een wedstrijd en dan weer opladen voor het komende duel is niet eenvoudig en gaat zeker niet vanzelf. Gezien al die complicaties vind ik dat Juventus gewoon goed heeft gepresteerd."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
13 uur geleden