Coach Sarri hekelt sloom voetbal Juventus
LYON (ANP) - Juventus-coach Maurizio Sarri heeft pittige kritiek geuit op zijn team na de 1-0-nederlaag bij Olympique Lyon in de Champions League. "Het lukt me niet om mijn ideeën over snelle balcirculatie over te brengen op dit team", mopperde de 61-jarige coach na afloop.
"In de trainingen gaat de bal rond met 200 kilometer per uur, maar het vreemde is dat dit niet gebeurt in wedstrijden. In de training werken ze twee keer zo hard als ze tegen Lyon deden", aldus de coach van onder anderen Cristiano Ronaldo en Matthijs de Ligt.
Sarri heeft dit seizoen al vaker gezien dat de 'Oude Dame' moeite heeft met zijn spelopvatting van snel afspelen en doorstoten in de defensie van de tegenstander. De Italiaanse kampioen valt in zijn ogen te vaak terug op het behoudende spel dat Juventus kenmerkte onder zijn voorganger Massimiliano Allegri.
"Vooral de eerste helft was de passing heel traag en daarom hadden we het zo moeilijk. De tweede helft was beter, maar niet goed genoeg voor een wedstrijd in de Champions League", meende Sarri.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
4 minuten geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
6 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
8 uur geleden