Coach RB Leipzig voorziet hoofdrol Simons in Champions League
BERN (ANP/DPA) - Coach Marco Rose van RB Leipzig ziet voor Xavi Simons een sleutelrol weggelegd in de Champions League. De 20-jarige international van Oranje maakt dinsdag zijn debuut in de hoogste Europese clubcompetitie. Leipzig speelt zijn eerste groepswedstrijd uit in Bern tegen Young Boys.
"Hij is gewoon een uitstekende speler met uitzonderlijke kwaliteiten, en met perspectief omdat hij nog jong is. Met meer wedstrijden in de benen en meer ervaring zal hij nog completer worden", roemde Rose zijn aanwinst, die dit seizoen al drie keer scoorde en vier doelpunten voorbereidde. Simons speelde vorig seizoen bij PSV, maar Paris Saint-Germain haalde hem weg uit Eindhoven. De Franse club verhuurde de jonge aanvaller vervolgens aan de Bundesligaclub.
Dat Simons nog niet eerder een wedstrijd in de Champions League speelde, is voor coach Rose geen enkel probleem. "Xavi heeft een uitzonderlijk profiel. Hij is nooit tevreden en wil altijd meer. Hij is een bijzonder gretige speler."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
11 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
13 uur geleden