Coach Popovich evenaart record meeste overwinningen in NBA
SAN ANTONIO (ANP) - Basketbalcoach Gregg Popovich heeft een record in de NBA geëvenaard. De zege van zijn ploeg San Antonio Spurs op Los Angeles Lakers betekende dat de 73-jarige Popovich op 1335 overwinningen in de Amerikaanse profliga is gekomen. Dat zijn er evenveel als Don Nelson, die tussen 1998 en 2010 tot datzelfde aantal was gekomen.
Popovich is al sinds 1996 coach van de Spurs. Hij leidde de ploeg naar vijf titels in de NBA. De zege van 117-110 op Los Angeles Lakers was pas de 25e van dit seizoen en de Spurs staan met de twaalfde plaats ook niet erg hoog in de westelijke divisie. Dejounte Murray was topscorer bij de ploeg uit San Antonio met 26 punten. Hij pakte ook nog eens 10 rebounds en gaf 8 assists.
Bij de Lakers ontbrak vedette LeBron James vanwege een pijnlijke knie. Hij had zaterdag nog 56 punten gemaakt in het duel met Golden State Warriors.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
1 dag geleden