Coach Petrovic na 0-6: onacceptabel, dit is Willem II onwaardig
TILBURG (ANP) - Coach Zeljko Petrovic van Willem II maakte na de zware thuisnederlaag tegen FC Utrecht (0-6) een aangeslagen indruk. "Dit is onacceptabel", zei hij meer dan eens in zijn openhartige analyse bij ESPN. "Ik schaam me een beetje voor deze uitslag. We zijn afgeslacht. Dit was Willem II onwaardig."
Petrovic, die eind vorige maand aantrad als opvolger van de ontslagen Adrie Koster, was zelf ooit een karaktervoetballer. Juist die vechtersmentaliteit miste hij bij zijn ploeg tegen FC Utrecht. "We hebben geloof ik maar zes overtredingen gemaakt in deze wedstrijd. Ik heb aan onze kant nauwelijks een sliding gezien of een hard duel. Als je wilt overleven in de Eredivisie, dan kan dat niet. Hopelijk hebben we hiermee nu het dieptepunt bereikt en gaat het woensdag tegen ADO Den Haag beter. Natuurlijk zal ik voor die wedstrijd de nodige ingrepen doen."
Ook verdediger Sven van Beek, tot het einde van het seizoen gehuurd van Feyenoord, was hard in zijn commentaar. "Alles was dramatisch bij ons in deze wedstrijd. Met elf doelpunten in de laatste twee duels moeten we ons schamen", doelde hij op de nederlaag vorige week bij Feyenoord (5-0).
Voor FC Utrecht was het de grootste uitzege ooit in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
4 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
8 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
10 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
16 uur geleden