Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Petrovic na 0-6: onacceptabel, dit is Willem II onwaardig

Coach Petrovic na 0-6: onacceptabel, dit is Willem II onwaardig

TILBURG (ANP) - Coach Zeljko Petrovic van Willem II maakte na de zware thuisnederlaag tegen FC Utrecht (0-6) een aangeslagen indruk. "Dit is onacceptabel", zei hij meer dan eens in zijn openhartige analyse bij ESPN. "Ik schaam me een beetje voor deze uitslag. We zijn afgeslacht. Dit was Willem II onwaardig."

Petrovic, die eind vorige maand aantrad als opvolger van de ontslagen Adrie Koster, was zelf ooit een karaktervoetballer. Juist die vechtersmentaliteit miste hij bij zijn ploeg tegen FC Utrecht. "We hebben geloof ik maar zes overtredingen gemaakt in deze wedstrijd. Ik heb aan onze kant nauwelijks een sliding gezien of een hard duel. Als je wilt overleven in de Eredivisie, dan kan dat niet. Hopelijk hebben we hiermee nu het dieptepunt bereikt en gaat het woensdag tegen ADO Den Haag beter. Natuurlijk zal ik voor die wedstrijd de nodige ingrepen doen."

Ook verdediger Sven van Beek, tot het einde van het seizoen gehuurd van Feyenoord, was hard in zijn commentaar. "Alles was dramatisch bij ons in deze wedstrijd. Met elf doelpunten in de laatste twee duels moeten we ons schamen", doelde hij op de nederlaag vorige week bij Feyenoord (5-0).

Voor FC Utrecht was het de grootste uitzege ooit in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

17 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

17 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

18 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

19 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

19 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

20 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

1 dag geleden