Coach Pearson vlak voor einde seizoen ontslagen bij Watford
WATFORD (ANP) - Met nog twee speelronden te gaan in de Premier League, heeft de directie van Watford coach Nigel Pearson uit zijn functie gezet. De club van verdediger Daryl Janmaat, die door een knieblessure dit kalenderjaar nog niet in actie kwam, wil hoe dan ook degradatie voorkomen.
De clubleiding heeft er geen vertrouwen meer in dat Pearson die missie tot een goed einde kan brengen. Hayden Mullins, de coach van het clubteam onder 23 jaar, moet de huidige nummer 17 op het hoogste niveau zien te houden.
Watford staat op de zeventiende plek, 3 punten boven de degradatiestreep. Na de coronapauze pakte de ploeg van Pearson uit zeven wedstrijden 7 punten. Watford maakte eind februari nog wel indruk met een verrassende overwinning (3-0) tegen de latere kampioen Liverpool, die op dat moment in de Premier League nog ongeslagen was.
Derde coach
Watford speelt in de laatste competitiewedstrijden nog thuis tegen Manchester City (dinsdag) en uit tegen Arsenal (zondag).
Pearson is dit seizoen al de derde coach die bij Watford is ontslagen. De 56-jarige Brit werd in december vorig jaar tot aan het einde van dit seizoen aangesteld als opvolger van de weggestuurde Spaanse coach Quique Sánchez Flores. Watford stond bij het aantreden van Pearson op de laatste plaats. Begin september moest ook coach Javi Gracia al vertrekken van de clubleiding.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
11 uur geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
13 uur geleden