Coach Pearson vlak voor einde seizoen ontslagen bij Watford
WATFORD (ANP) - Met nog twee speelronden te gaan in de Premier League, heeft de directie van Watford coach Nigel Pearson uit zijn functie gezet. De club van verdediger Daryl Janmaat, die door een knieblessure dit kalenderjaar nog niet in actie kwam, wil hoe dan ook degradatie voorkomen.
De clubleiding heeft er geen vertrouwen meer in dat Pearson die missie tot een goed einde kan brengen. Hayden Mullins, de coach van het clubteam onder 23 jaar, moet de huidige nummer 17 op het hoogste niveau zien te houden.
Watford staat op de zeventiende plek, 3 punten boven de degradatiestreep. Na de coronapauze pakte de ploeg van Pearson uit zeven wedstrijden 7 punten. Watford maakte eind februari nog wel indruk met een verrassende overwinning (3-0) tegen de latere kampioen Liverpool, die op dat moment in de Premier League nog ongeslagen was.
Derde coach
Watford speelt in de laatste competitiewedstrijden nog thuis tegen Manchester City (dinsdag) en uit tegen Arsenal (zondag).
Pearson is dit seizoen al de derde coach die bij Watford is ontslagen. De 56-jarige Brit werd in december vorig jaar tot aan het einde van dit seizoen aangesteld als opvolger van de weggestuurde Spaanse coach Quique Sánchez Flores. Watford stond bij het aantreden van Pearson op de laatste plaats. Begin september moest ook coach Javi Gracia al vertrekken van de clubleiding.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
2 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
5 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
7 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
15 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
15 uur geleden