Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Otter na goud shorttrackvrouwen: dit is mijn mooiste titel

Coach Otter na goud shorttrackvrouwen: dit is mijn mooiste titel

BEIJING (ANP) - Alle titels die Jeroen Otter als shorttrackcoach won, vallen voor hem in het niet bij de gouden medaille die de Oranje-vrouwen zondag bij de Olympische Spelen van Beijing veroverden op de aflossing. "Dit is de allermooiste, want het is een teamprestatie. Ik heb hier sinds 1994 op moeten wachten", zei de bondscoach na de winst van Suzanne Schulting, Selma Poutsma, Xandra Velzeboer en Yara van Kerkhof in het Capital Indoor Stadium.

Otter zag Schulting vrijdag en vier jaar geleden op de 1000 meter al twee individuele olympische titels veroveren. "Maar hier draait het om voor mij", zei de bondscoach, die de aflossing (voor zowel vrouwen als mannen) al vaker als 'koningsnummer' omschreef. "Sinds deze Spelen hebben we de gemengde relay erbij. Dan kun je de vrouwen en de mannen nog mooier in elkaar vlechten, als je zou willen. Dat liep hier door de val van Schulting helaas mis. Bij de mannen misten we de finale op 2 duizendsten van een seconde. De manier waarop de vrouwen het vandaag aanpakten, was indrukwekkend. Ze waren torenhoog favoriet. Bij ons, maar ook bij mijn collega-coaches. Als ze dan 27 ronden min 10 meter op kop kunnen rijden, dan is dat geweldig."

Met die 10 meter doelde Otter op het moment dat China een kleine elf ronden voor het einde de leiding in de wedstrijd even overnam. Velzeboer pakte de koppositie vrijwel direct terug en de Oranje-vrouwen maakten het overtuigend af, zoals vaker dit seizoen gebeurde. "We reden dit seizoen vier wereldbekerwedstrijden. Coaches zeiden toen ook al dat het moeilijk was tegen ons op te boksen. Dat werd net ook weer herhaald, ook door teams die niet in de finale stonden. Het lijkt ogenschijnlijk makkelijk en gecontroleerd te gaan, maar je moet het wel doen."

Een belangrijk verschil met vier jaar geleden is de rol van Schulting. De kopvrouw van Oranje heeft zich snel ontwikkeld, vindt Otter. "Ik had toen ook al het idee dat het zou moeten lukken met de vrouwen, maar we misten nog een 'afmaakster'. Iemand zoals Schulting nu. Ze was toen nog niet zo sterk. Suzanne heeft nu een aantal 'skills' die ze toen nog niet had. Die heeft ze ontwikkeld. Dat geeft een coach en een team een heerlijk gevoel. Het betekent dat je met meer rust en overzicht naar zo'n wedstrijd als vandaag gaat."

Meer uit Sport

Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

5 minuten geleden
Belg Abdi teleurgesteld na mislopen winst marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.

8 minuten geleden
Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

1 uur geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

1 uur geleden
Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

4 uur geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

4 uur geleden
Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

15 uur geleden