Coach Otter na goud shorttrackvrouwen: dit is mijn mooiste titel
BEIJING (ANP) - Alle titels die Jeroen Otter als shorttrackcoach won, vallen voor hem in het niet bij de gouden medaille die de Oranje-vrouwen zondag bij de Olympische Spelen van Beijing veroverden op de aflossing. "Dit is de allermooiste, want het is een teamprestatie. Ik heb hier sinds 1994 op moeten wachten", zei de bondscoach na de winst van Suzanne Schulting, Selma Poutsma, Xandra Velzeboer en Yara van Kerkhof in het Capital Indoor Stadium.
Otter zag Schulting vrijdag en vier jaar geleden op de 1000 meter al twee individuele olympische titels veroveren. "Maar hier draait het om voor mij", zei de bondscoach, die de aflossing (voor zowel vrouwen als mannen) al vaker als 'koningsnummer' omschreef. "Sinds deze Spelen hebben we de gemengde relay erbij. Dan kun je de vrouwen en de mannen nog mooier in elkaar vlechten, als je zou willen. Dat liep hier door de val van Schulting helaas mis. Bij de mannen misten we de finale op 2 duizendsten van een seconde. De manier waarop de vrouwen het vandaag aanpakten, was indrukwekkend. Ze waren torenhoog favoriet. Bij ons, maar ook bij mijn collega-coaches. Als ze dan 27 ronden min 10 meter op kop kunnen rijden, dan is dat geweldig."
Met die 10 meter doelde Otter op het moment dat China een kleine elf ronden voor het einde de leiding in de wedstrijd even overnam. Velzeboer pakte de koppositie vrijwel direct terug en de Oranje-vrouwen maakten het overtuigend af, zoals vaker dit seizoen gebeurde. "We reden dit seizoen vier wereldbekerwedstrijden. Coaches zeiden toen ook al dat het moeilijk was tegen ons op te boksen. Dat werd net ook weer herhaald, ook door teams die niet in de finale stonden. Het lijkt ogenschijnlijk makkelijk en gecontroleerd te gaan, maar je moet het wel doen."
Een belangrijk verschil met vier jaar geleden is de rol van Schulting. De kopvrouw van Oranje heeft zich snel ontwikkeld, vindt Otter. "Ik had toen ook al het idee dat het zou moeten lukken met de vrouwen, maar we misten nog een 'afmaakster'. Iemand zoals Schulting nu. Ze was toen nog niet zo sterk. Suzanne heeft nu een aantal 'skills' die ze toen nog niet had. Die heeft ze ontwikkeld. Dat geeft een coach en een team een heerlijk gevoel. Het betekent dat je met meer rust en overzicht naar zo'n wedstrijd als vandaag gaat."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
14 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
2 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin heeft naast een medaille gegrepen in de olympische teamcombinatie. De specialiste op de slalom en succesvolste skiester in de wereldbeker (108 overwinningen) eindigde samen met Breezy Johnson als vierde.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg krijgt van bondscoach Niels Kerstholt ongeveer een dag de tijd om de teleurstelling van het missen van een medaille op de olympische gemengde aflossing te verwerken. "Ik moet ze nu even de tijd geven en met rust laten. Morgen gaan we het ijs weer op om volle bak te trainen", zei de bondscoach, die donderdag de volgende wedstrijden op de Spelen heeft.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Niet alleen de Nederlandse shorttrackers zelf, maar ook bondscoach Niels Kerstholt was na het mislopen van een medaille op de olympische gemengde aflossing aangeslagen. "Dan ben je zoveel sneller en zoveel beter en dan gebeurt dit. Dat raakt me, dat zie je nu ook", zei hij na afloop van de race tegen Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena, daarbij doelend op zijn natte ogen.
2 uur geleden