Coach Otter na goud shorttrackvrouwen: dit is mijn mooiste titel
BEIJING (ANP) - Alle titels die Jeroen Otter als shorttrackcoach won, vallen voor hem in het niet bij de gouden medaille die de Oranje-vrouwen zondag bij de Olympische Spelen van Beijing veroverden op de aflossing. "Dit is de allermooiste, want het is een teamprestatie. Ik heb hier sinds 1994 op moeten wachten", zei de bondscoach na de winst van Suzanne Schulting, Selma Poutsma, Xandra Velzeboer en Yara van Kerkhof in het Capital Indoor Stadium.
Otter zag Schulting vrijdag en vier jaar geleden op de 1000 meter al twee individuele olympische titels veroveren. "Maar hier draait het om voor mij", zei de bondscoach, die de aflossing (voor zowel vrouwen als mannen) al vaker als 'koningsnummer' omschreef. "Sinds deze Spelen hebben we de gemengde relay erbij. Dan kun je de vrouwen en de mannen nog mooier in elkaar vlechten, als je zou willen. Dat liep hier door de val van Schulting helaas mis. Bij de mannen misten we de finale op 2 duizendsten van een seconde. De manier waarop de vrouwen het vandaag aanpakten, was indrukwekkend. Ze waren torenhoog favoriet. Bij ons, maar ook bij mijn collega-coaches. Als ze dan 27 ronden min 10 meter op kop kunnen rijden, dan is dat geweldig."
Met die 10 meter doelde Otter op het moment dat China een kleine elf ronden voor het einde de leiding in de wedstrijd even overnam. Velzeboer pakte de koppositie vrijwel direct terug en de Oranje-vrouwen maakten het overtuigend af, zoals vaker dit seizoen gebeurde. "We reden dit seizoen vier wereldbekerwedstrijden. Coaches zeiden toen ook al dat het moeilijk was tegen ons op te boksen. Dat werd net ook weer herhaald, ook door teams die niet in de finale stonden. Het lijkt ogenschijnlijk makkelijk en gecontroleerd te gaan, maar je moet het wel doen."
Een belangrijk verschil met vier jaar geleden is de rol van Schulting. De kopvrouw van Oranje heeft zich snel ontwikkeld, vindt Otter. "Ik had toen ook al het idee dat het zou moeten lukken met de vrouwen, maar we misten nog een 'afmaakster'. Iemand zoals Schulting nu. Ze was toen nog niet zo sterk. Suzanne heeft nu een aantal 'skills' die ze toen nog niet had. Die heeft ze ontwikkeld. Dat geeft een coach en een team een heerlijk gevoel. Het betekent dat je met meer rust en overzicht naar zo'n wedstrijd als vandaag gaat."
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
14 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
23 minuten geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
6 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
15 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
16 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
17 uur geleden