Coach Otter kiest op WK voor dezelfde shorttrackers als op EK
DORDRECHT (ANP) - De Nederlandse shorttrackselectie voor het WK in Dordrecht van volgende week kent geen verrassingen. Bondscoach Jeroen Otter heeft voor het individuele toernooi dezelfde zes rijders en rijdsters geselecteerd als voor het EK van vorige maand in Gdansk in Polen.
Suzanne Schulting, die goud won bij het EK, voert het Nederlandse team bij de vrouwen aan. Selma Poutsma en Xandra Velzeboer zijn de andere twee deelneemsters. Bij de mannen zijn Itzhak de Laat, Sjinkie Knegt en Dylan Hoogerwerf geselecteerd. De Laat behaalde bij het EK een bronzen medaille.
Yara van Kerkhof en Rianne de Vries zijn bij de vrouwen als vierde en vijfde aangewezen voor de relay. Van Kerkhof was bij het EK nog reserve. Nu vervangt ze Georgie Dalrymple. Otter koos bij de mannen voor Jens van 't Wout en Daan Breeuwsma als vierde en vijfde rijder voor de relay. Breeuwsma maakte bij de EK geen deel uit van de selectie. Friso Emons mocht toen meedoen.
Het WK shorttrack in de Optisport Sportboulevard in Dordrecht is van vrijdag 5 tot en met zondag 7 maart. Vanwege de coronapandemie zijn toeschouwers niet welkom.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
7 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
16 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
16 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
16 uur geleden