
Coach Otter: Fontana de Wüst van het shorttrack
BEIJING (ANP) - Shorttrackbondscoach Jeroen Otter kan wel leven met de zilveren medaille van Suzanne Schulting op de 500 meter bij de Spelen van Beijing. De Nederlandse moest maandag in het Capital Indoor Stadium haar meerdere erkennen in de Italiaanse Arianne Fontana, die nu al tien olympische medailles op haar naam heeft staan.
Schulting nam bij de start van de 500 meter de leiding en hield die koppositie tot anderhalve ronde voor het einde vast. "Fontana ziet dat. De ruimte die Suzanne gaf, was net even te groot. Dan kun je 'm nog dichtgooien, maar dan ga je met z'n tweeën onderuit", aldus Otter, die met bewondering over de 31-jarige Fontana sprak. "Ze is een beetje de Wüst van het shorttrack, een icoon. Niets dan respect. Ze is al jaren een hele slimme rijdster."
Otter vond niet dat Schulting heel veel te verwijten viel. "Je moet ergens een keuze maken", vertelde de bondscoach, daarbij doelend op de ruimtes waarop de concurrentie loert. "Je beveiligt je land en dat doe je op een aantal locaties, terwijl je als 'crimineel' er maar eentje hoeft te kiezen. Dat heeft Fontana geweldig gedaan."
Neutraal gevoel
De zilveren medaille zorgde bij Otter voor een 'neutraal' gevoel. "Zaterdag voelde heel wat vervelender. Toen waren we echt het sterkste land", doelde de coach op de halve finale van de gemengde aflossing, waarbij Schulting onderuit ging. "Als je op zo'n topsnelheid onderuit gaat, wat Schulting deed, dan kan er een bepaalde twijfel in je komen. Dat ze dan zo weet te schakelen en vol vertrouwen het ijs opstapt, vind ik 'benoemenswaardig'. Dat vorige hoofdstuk heeft ze afgesloten en ze kon zich snel focussen op de 500 meter. Dat zie je niet in veel sporten, dat je knock-out ligt en dan zo terugkomt."
Schulting gaf zelf aan dat ze het niet heel lastig vond de knop om te zetten. "Dat is gewoon een kwestie van doen. Wij hebben een fantastisch team, waar ik ontzettend dankbaar voor ben. Iedereen is er voor elkaar", legde ze uit. "Hoe we dat doen? Gewoon het leven leiden. Gewoon gaan, lekker schaatsen. Geniet van wat je aan het doen bent."
Meer uit Sport
TIRANA (ANP) - De Spaanse wielrenner Mikel Landa heeft een rugwervel gebroken door zijn val in de slotkilometers van de eerste etappe in de Ronde van Italië. De kopman van de Belgische ploeg Soudal Quick-Step moet in een stabiele houding blijven liggen in het ziekenhuis van Tirana, meldt de ploeg in een medische update.
34 minuten geledenTIRANA (ANP) - Wout van Aert kondigt een aanval op de roze trui aan in de tweede etappe van de Ronde van Italië, een individuele tijdrit. "Je krijgt niet veel kansen om de roze trui te veroveren, dus ik zal er zeker voor gaan. Ik kan de tijdrit ingaan in een uitstekende uitgangspositie, dus we zullen zien wat er mogelijk is", zei de Belgische wielrenner op de website van zijn Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike.
1 uur geledenANTALYA (ANP) - Golfer Joost Luiten staat na de tweede ronde van het Turkish Airlines Open in Antalya nog net in de top 10. De 39-jarige Nederlander deelt na een ronde van 70 slagen, één onder par, de achtste plaats met zes onder par totaal. Hij heeft al wel vijf slagen achterstand op de Fransman Martin Couvra, die leidt met elf onder par.
3 uur geledenTIRANA (ANP) - Mads Pedersen heeft de eerste etappe van de 108e Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Deense renner van Lidl-Trek was de snelste in de sprint van een klein peloton na een rit over 160 kilometer door Albanië, met de start in Durrës en de finish in hoofdstad Tirana. De Belg Wout van Aert (Visma - Lease a Bike) drukte zijn wiel als tweede over de finishlijn. Pedersen mag zaterdag in de roze trui de tweede etappe rijden, een individuele tijdrit over 13,7 kilometer.
4 uur geledenBALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.
7 uur geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Rome uitgeschakeld door de Fransman Arthur Fils. De 28-jarige Nederlander ging op vrijdag in het Stadio Nicola Pietrangeli kansloos in twee sets ten onder: 2-6 2-6. Fils speelt in de derde ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Fransman Alexandre Muller.
9 uur geledenMICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.
1 dag geleden