Coach Orie trots op schaatser Roest die 'alles gegeven heeft'
BEIJING (ANP) - Coach Jac Orie is trots op de wijze waarop zijn schaatser Patrick Roest knokte op de 5000 meter op de Winterspelen. Roest moest al vroeg een snelle tijd neerzetten in de Nationale Speed Skating Oval in Beijing en ging kapot in de laatste ronden van zijn rit. Daardoor kon Nils van der Poel in de laatste rit met snelle slotronden net onder diens tijd duiken en het olympisch goud voor zijn neus wegkapen.
"Je moet als eerste rijden en je weet dat hij in de laatste rit zit", schetste Orie het dilemma. "Dan zit er druk op. Patrick knalde er hard in en heeft gegeven wat hij had. Ik ben trots op hem. Het is niet gelukt en verliezen met vier tienden van een seconde is rot voor hem."
Volgens Orie valt er niet te speculeren over de vraag of het anders was gelopen als de loting anders was geweest. Even had hij tijdens de slotrit van Van der Poel het geloof dat de Zweed niet aan de tijd van Roest ging komen. "Hij begon een beetje anders te schaatsen en ik zag dat hij een probleempje had. Twee keer had hij een moment dat hij erdoorheen moest komen. Als hij erin was blijven hangen, dan had hij het niet gered. Maar dat deed hij niet."
De enorme voorsprong die Van der Poel gedurende het seizoen had ten opzichte van Roest is volgens de coach van Jumbo-Visma weg. "Het laat zien dat hij te pakken is. We hebben het gat op de 5000 meter gedicht, maar net niet helemaal. Dat zag er aan het begin van het seizoen een stuk moeilijker uit." Daarom ziet Orie voor de 10 kilometer later op deze Spelen nog kansen. "Als je op de 5000 meter 6 seconden langzamer bent, dan heb je geen kans op de 10 kilometer. Iedereen moet nu op die dag goed zijn."
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
17 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
1 dag geleden