Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Orie trots op schaatser Roest die 'alles gegeven heeft'

Coach Orie trots op schaatser Roest die 'alles gegeven heeft'

BEIJING (ANP) - Coach Jac Orie is trots op de wijze waarop zijn schaatser Patrick Roest knokte op de 5000 meter op de Winterspelen. Roest moest al vroeg een snelle tijd neerzetten in de Nationale Speed Skating Oval in Beijing en ging kapot in de laatste ronden van zijn rit. Daardoor kon Nils van der Poel in de laatste rit met snelle slotronden net onder diens tijd duiken en het olympisch goud voor zijn neus wegkapen.

"Je moet als eerste rijden en je weet dat hij in de laatste rit zit", schetste Orie het dilemma. "Dan zit er druk op. Patrick knalde er hard in en heeft gegeven wat hij had. Ik ben trots op hem. Het is niet gelukt en verliezen met vier tienden van een seconde is rot voor hem."

Volgens Orie valt er niet te speculeren over de vraag of het anders was gelopen als de loting anders was geweest. Even had hij tijdens de slotrit van Van der Poel het geloof dat de Zweed niet aan de tijd van Roest ging komen. "Hij begon een beetje anders te schaatsen en ik zag dat hij een probleempje had. Twee keer had hij een moment dat hij erdoorheen moest komen. Als hij erin was blijven hangen, dan had hij het niet gered. Maar dat deed hij niet."

De enorme voorsprong die Van der Poel gedurende het seizoen had ten opzichte van Roest is volgens de coach van Jumbo-Visma weg. "Het laat zien dat hij te pakken is. We hebben het gat op de 5000 meter gedicht, maar net niet helemaal. Dat zag er aan het begin van het seizoen een stuk moeilijker uit." Daarom ziet Orie voor de 10 kilometer later op deze Spelen nog kansen. "Als je op de 5000 meter 6 seconden langzamer bent, dan heb je geen kans op de 10 kilometer. Iedereen moet nu op die dag goed zijn."

Meer uit Sport

Alcaraz naar kwartfinale in Melbourne door winst op Paul

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de kwartfinale van de Australian Open in Melbourne bereikt. In de vierde ronde versloeg de als eerste geplaatste Spanjaard de Amerikaan Tommy Paul: 7-6 (6) 6-4 7-5.

1 uur geleden
Tennisster Gauff naar kwartfinale van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Coco Gauff staat in de kwartfinale van de Australian Open. De 21-jarige Amerikaanse versloeg Karolina Muchova uit Tsjechië op de Margaret Court Arena: 6-1 3-6 6-3.

3 uur geleden
Van de Zandschulp en Griekspoor geven op in dubbelspel

MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook uitgeschakeld in het dubbelspel van de Australian Open. Ze gaven bij een achterstand van 5-0 in de eerste set op in hun achtste finale tegen de Amerikaan Christian Harrison en Brit Neal Skupski.

3 uur geleden
Wielrenner Vine botst met kangoeroe maar wint Tour Down Under

STIRLING (ANP) - Zelfs een botsing met een kangoeroe kon Jay Vine niet van de eindzege van de Tour Down Under houden. De 30-jarige wielrenner van UAE Team Emirates - XRG kwam in de slotetappe ten val, maar finishte keurig in het peloton.

3 uur geleden
Wielrenner Brennan wint laatste etappe Tour Down Under

STIRLING (ANP) - Matthew Brennan heeft de vijfde en laatste etappe van de Tour Down Under gewonnen. Het Britse talent van Visma-Lease a Bike was na ruim 169 kilometer de snelste in een massasprint in het Australische Stirling.

3 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).

8 uur geleden
NBA-duel in Minneapolis uitgesteld vanwege veiligheid

MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.

13 uur geleden