Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Orie: Thialf zou geweldig decor zijn voor WK afstanden

Coach Orie: Thialf zou geweldig decor zijn voor WK afstanden

HEERENVEEN (ANP) - Voor schaatscoach Jac Orie kwam de annulering van de WK afstanden eind februari op de nieuwe olympische baan in Peking niet als een heel grote verrassing. "Met het coronavirus houd je overal rekening mee, dus ook met dit. Het zijn andere tijden, je hebt het nu gewoon even niet voor het zeggen", reageert de succestrainer van Jumbo-Visma.

Orie hoopt dat de internationale schaatsunie ISU er nog in slaagt om het belangrijkste toernooi van een regulier schaatsseizoen naar een andere plek te verhuizen. "Ik zou het geweldig vinden als er nog een alternatief komt. Dat zou goed zijn voor het schaatsen en ook leuk voor de mensen die naar onze sport op de televisie kunnen kijken. Het is altijd brood en spelen toch? Wij willen heel graag rijden binnen de vastgestelde regels."

Uiteraard denkt Orie zeker ook aan Thialf als decor voor de WK, die in China als testevent zouden worden gehouden voor de Winterspelen van 2022. In de Friese schaatstempel wordt in januari een soort bubbel gecreëerd en staan tot het eind van de maand achtereenvolgens de EK allround en de EK sprint en twee wereldbekers op het programma. Daarna zouden daar ook logischerwijs de WK afstanden kunnen plaatsvinden.

Prachtig

"Natuurlijk, dat zou prachtig zijn", erkent Orie. "Het lijkt mij een heel mooie gelegenheid om de WK afstanden nu ook in Thialf af te werken. Iedereen is er dan toch al. Dat hebben ze in het wielrennen dit jaar ook gedaan. In één keer alle wedstrijden doortrekken. Dan kunnen we nog heel mooie races aan het publiek laten zien. Als de WK afstanden toch nog ergens anders kunnen worden gehouden, is dat natuurlijk ook prima. Het allerbelangrijkste is dat er een alternatief komt, met de minst mogelijke schade en kosten."

Orie betreurt het nog wel dat hij met zijn ploeg de olympische baan in Peking voorlopig nog niet kan uitproberen. "Maar het is in deze coronatijden even niet anders, we zullen het ermee moeten doen. In het nieuwe, olympische seizoen kunnen we er misschien nog wel een wereldbeker rijden. Er doen zich altijd wel weer nieuwe mogelijkheden voor."

Meer uit Sport

Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

1 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

3 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

4 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

6 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

6 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

8 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

9 uur geleden