Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Orie: Thialf zou geweldig decor zijn voor WK afstanden

Coach Orie: Thialf zou geweldig decor zijn voor WK afstanden

HEERENVEEN (ANP) - Voor schaatscoach Jac Orie kwam de annulering van de WK afstanden eind februari op de nieuwe olympische baan in Peking niet als een heel grote verrassing. "Met het coronavirus houd je overal rekening mee, dus ook met dit. Het zijn andere tijden, je hebt het nu gewoon even niet voor het zeggen", reageert de succestrainer van Jumbo-Visma.

Orie hoopt dat de internationale schaatsunie ISU er nog in slaagt om het belangrijkste toernooi van een regulier schaatsseizoen naar een andere plek te verhuizen. "Ik zou het geweldig vinden als er nog een alternatief komt. Dat zou goed zijn voor het schaatsen en ook leuk voor de mensen die naar onze sport op de televisie kunnen kijken. Het is altijd brood en spelen toch? Wij willen heel graag rijden binnen de vastgestelde regels."

Uiteraard denkt Orie zeker ook aan Thialf als decor voor de WK, die in China als testevent zouden worden gehouden voor de Winterspelen van 2022. In de Friese schaatstempel wordt in januari een soort bubbel gecreëerd en staan tot het eind van de maand achtereenvolgens de EK allround en de EK sprint en twee wereldbekers op het programma. Daarna zouden daar ook logischerwijs de WK afstanden kunnen plaatsvinden.

Prachtig

"Natuurlijk, dat zou prachtig zijn", erkent Orie. "Het lijkt mij een heel mooie gelegenheid om de WK afstanden nu ook in Thialf af te werken. Iedereen is er dan toch al. Dat hebben ze in het wielrennen dit jaar ook gedaan. In één keer alle wedstrijden doortrekken. Dan kunnen we nog heel mooie races aan het publiek laten zien. Als de WK afstanden toch nog ergens anders kunnen worden gehouden, is dat natuurlijk ook prima. Het allerbelangrijkste is dat er een alternatief komt, met de minst mogelijke schade en kosten."

Orie betreurt het nog wel dat hij met zijn ploeg de olympische baan in Peking voorlopig nog niet kan uitproberen. "Maar het is in deze coronatijden even niet anders, we zullen het ermee moeten doen. In het nieuwe, olympische seizoen kunnen we er misschien nog wel een wereldbeker rijden. Er doen zich altijd wel weer nieuwe mogelijkheden voor."

Meer uit Sport

Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

1 uur geleden
Zitskiër Kampschreur verrast ook zichzelf met derde goud

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.

1 uur geleden
Milan sprint naar ritwinst, Del Toro pakt eindzege in Tirreno

SAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.

2 uur geleden
Zitskiër Kampschreur pakt op slotdag Paralympics zijn derde goud

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.

3 uur geleden
Skiester Shiffrin heeft 109e wereldbekerzege binnen

ÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.

3 uur geleden
MotoGP stelt race in Qatar uit om conflict in Midden-Oosten

MADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.

5 uur geleden
Verstappen: ik kan voortaan beter als laatste beginnen

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.

6 uur geleden