Coach Orie: 'schaatsbubbel' in Heerenveen vrijwel zeker
HEERENVEEN (ANP) - Het is volgens schaatscoach Jac Orie voor meer dan 90 procent zeker dat dit najaar de beoogde 'bubbel' in Heerenveen doorgaat. "Maar in dat percentage zit natuurlijk ook wel een stukje hoop", gaf de voorman van Team Jumbo-Visma toe tijdens de ploegpresentatie in Thialf. "Ik hoop in elk geval dat we hier minimaal drie wereldbekers kunnen afwerken. Met of zonder publiek, dat is nog niet duidelijk, maar dat is verder niet aan ons. Dat laten we aan de 'knappe koppen' over."
De internationale schaatsunie ISU schrapte eind augustus de eerste vier wereldbekers van het seizoen in Polen (13-15 november), Noorwegen (20-22 november), de Verenigde Staten (4-6 december) en Canada (11-13 december) vanwege de coronacrisis. De Nederlandse schaatsbond (KNSB) en sportmarketingbureau House of Sports legden daarna snel een alternatief plan bij de ISU neer: een aantal weekeinden achter elkaar wereldbekerwedstrijden rijden in Heerenveen, in een bubbelconcept, waarin schaatsers, begeleiders en officials uit de internationale schaatswereld in een veilige en beschermde omgeving hun sport kunnen beoefenen.
"Als het goed is, komt er deze week duidelijkheid", zegt Orie. "Het zou echt geweldig zijn als het lukt met die bubbel. De wereldbeker is een belangrijk onderdeel in het schaatsen. We zijn een kijksport en we willen graag, ook voor onze sponsors, met onze prestaties in de belangstelling blijven. Uiteraard gaan we er alles aan doen dat iedereen zich aan de coronaregels houdt, want alleen dán kan alles volgens plan doorgaan."
Orie wil niet al te veel speculeren over het verdere verloop van het schaatsseizoen, met de WK afstanden in februari op de olympische baan van de Winterspelen van Peking 2022 als topaffiche. "Over dat evenement wordt nog gesproken, heb ik begrepen. Het toernooi staat bij de ISU nog steeds op de kalender en ik hoop ook echt dat het kan doorgaan. Dan gaan we er ook zeker heen met de ploeg. Maar laten we maar niet op de fanfare vooruitlopen. De coronasituatie verandert met de dag. Misschien moeten we dit seizoen wel wat meer gaan uitwijken naar buitenbanen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
22 minuten geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
57 minuten geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
2 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
6 uur geledenKOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.
7 uur geleden