Coach Orie lyrisch over schaatskampioen Krol
HEERENVEEN (ANP) - Schaatscoach Jac Orie van Team Jumbo-Visma wilde bij de EK afstanden na de indrukwekkende triomf van zijn prijsvechter Thomas Krol op de 1500 meter geen uitspraken doen over de rest van het seizoen. "Nee, ik ga geen prognose geven over uitslag van deze afstand bij de WK komende maand in Salt Lake City. Er zijn zoveel goede schaatsers op dit onderdeel. Ik zeg alleen dat we om de prijzen gaan meedoen."
Na de wereldtitel vorige winter en de Nederlandse titel vorige maand veroverde Krol (27) op de schaatsmijl in Thialf ook de Europese titel. Met overmacht. Hij zette de onttroonde Rus Denis Joeskov als nummer nummer twee op ruim een seconde.
"Thomas doet het ontzettend goed", sprak Orie lovende taal. "Het is niet alleen een kwestie van mentale rust bij hem. Thomas is fysiek ook sterker geworden. Hij groeit nog steeds door, stiekem, ondanks dat hij al heel groot is. Hij is heel goed in balans, ook in technisch opzicht. Vooral de bochten lopen steeds beter bij hem. Daar haalt hij nu veel snelheid uit."
Kjeld Nuis
Grote afwezige in Heerenveen was opnieuw Kjeld Nuis, eveneens uit de succesploeg van Orie. De tweevoudig olympisch kampioen (1000 en 1500 meter) kreeg na zijn ziekte in december, waardoor hij de NK miste, geen aanwijsplekken voor de EK. Voor de WK mag hij wel aantreden, tenzij de geschillencommissie maandag in Amsterdam anders beslist en alsnog Dai Dai Ntab en Koen Verweij (beiden van Team Reggeborgh) in het gelijk stelt.
"Kjeld is hard aan het trainen", liet Orie weten. "Of hij Thomas hier had kunnen verslaan? Dat valt niet te zeggen. Dan had hij hier moeten schaatsen. Kjeld kan in goeden doen ook dit soort tijden rijden. Dat heeft hij vaak genoeg laten zien. Maar verder ga ik daar niet over speculeren. Ze maken elkaar beter. Dat zie je met Patrick Roest en Sven Kramer in onze ploeg ook."
Orie liet met weinig woorden blijken dat hij vertrouwt op een goede afloop van de zaak-Nuis bij de geschillencommissie. "Nou, de KNSB heeft Kjeld aangewezen voor de WK en dan ligt het in de lijn van de verwachting dat hij in Salt Lake City ook meedoet."
Meer uit Sport
BOUCHERVILLE (ANP) - Demi Vollering is zaterdag tijdens het wereldkampioenschap op de weg in Montreal eindelijk de absolute kopvrouw van de Nederlandse wielrensters. "Dat maakt het ook wel weer spannend, maar ik zie het als iets positiefs. Dat al die rensters in dienst rijden van jou, geeft mij ook wel weer dat extra procentje tijdens de wedstrijd om het af te kunnen maken", zei de tweevoudig winnares van de Tour de France tijdens een persmoment in Canada.
1 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.
14 uur geledenCARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.
15 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.
17 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.
17 uur geleden