Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Orie lyrisch over schaatskampioen Krol

Coach Orie lyrisch over schaatskampioen Krol

HEERENVEEN (ANP) - Schaatscoach Jac Orie van Team Jumbo-Visma wilde bij de EK afstanden na de indrukwekkende triomf van zijn prijsvechter Thomas Krol op de 1500 meter geen uitspraken doen over de rest van het seizoen. "Nee, ik ga geen prognose geven over uitslag van deze afstand bij de WK komende maand in Salt Lake City. Er zijn zoveel goede schaatsers op dit onderdeel. Ik zeg alleen dat we om de prijzen gaan meedoen."

Na de wereldtitel vorige winter en de Nederlandse titel vorige maand veroverde Krol (27) op de schaatsmijl in Thialf ook de Europese titel. Met overmacht. Hij zette de onttroonde Rus Denis Joeskov als nummer nummer twee op ruim een seconde.

"Thomas doet het ontzettend goed", sprak Orie lovende taal. "Het is niet alleen een kwestie van mentale rust bij hem. Thomas is fysiek ook sterker geworden. Hij groeit nog steeds door, stiekem, ondanks dat hij al heel groot is. Hij is heel goed in balans, ook in technisch opzicht. Vooral de bochten lopen steeds beter bij hem. Daar haalt hij nu veel snelheid uit."

Kjeld Nuis

Grote afwezige in Heerenveen was opnieuw Kjeld Nuis, eveneens uit de succesploeg van Orie. De tweevoudig olympisch kampioen (1000 en 1500 meter) kreeg na zijn ziekte in december, waardoor hij de NK miste, geen aanwijsplekken voor de EK. Voor de WK mag hij wel aantreden, tenzij de geschillencommissie maandag in Amsterdam anders beslist en alsnog Dai Dai Ntab en Koen Verweij (beiden van Team Reggeborgh) in het gelijk stelt.

"Kjeld is hard aan het trainen", liet Orie weten. "Of hij Thomas hier had kunnen verslaan? Dat valt niet te zeggen. Dan had hij hier moeten schaatsen. Kjeld kan in goeden doen ook dit soort tijden rijden. Dat heeft hij vaak genoeg laten zien. Maar verder ga ik daar niet over speculeren. Ze maken elkaar beter. Dat zie je met Patrick Roest en Sven Kramer in onze ploeg ook."

Orie liet met weinig woorden blijken dat hij vertrouwt op een goede afloop van de zaak-Nuis bij de geschillencommissie. "Nou, de KNSB heeft Kjeld aangewezen voor de WK en dan ligt het in de lijn van de verwachting dat hij in Salt Lake City ook meedoet."

Meer uit Sport

Hobbelig circuit Austin zit Verstappen nog dwars

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft nog problemen met het hobbelige asfalt op het circuit van Austin, maar de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was niet ontevreden over zijn resultaten in de vrije trainingen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull reed de tweede tijd in de eerste training en de derde in de tweede sessie.

3 uur geleden
Martín na crash in MotoGP-sprintrace Australië leiding WK kwijt

PHILLIP ISLAND (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín heeft zijn pols gebroken tijdens de sprintrace bij de Grote Prijs van Australië. De Spaanse wegracer kan zodoende zondag niet meedoen aan de hoofdrace.

4 uur geleden
Honkballers Milwaukee Brewers winnen eerste duel World Series

MILWAUKEE (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het eerste duel in de World Series gewonnen. De Brewers trokken in het American Family Field van Milwaukee met 3-2 de winst op de Tampa Bay Rays naar zich toe.

5 uur geleden
Verstappen zet in tweede vrije training in Austin derde tijd neer

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand

11 uur geleden
Turnster Visser elfde in meerkampfinale, goud Blakely

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.

14 uur geleden
Verstappen rijdt tweede tijd in eerste training op circuit Austin

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.

16 uur geleden
Skiester Shiffrin richt zich meer op reuzenslalom en super-G

SÖLDEN (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin wil zich in het komende seizoen niet alleen op de slalom richten, maar ook meer aandacht besteden aan de reuzenslalom en de super-G. Dat zei de 31-jarige Amerikaanse aan de vooravond van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in het Oostenrijkse Sölden. Daar staat dit weekend een reuzenslalom op het programma.

16 uur geleden