Coach Orie lyrisch over schaatskampioen Krol
HEERENVEEN (ANP) - Schaatscoach Jac Orie van Team Jumbo-Visma wilde bij de EK afstanden na de indrukwekkende triomf van zijn prijsvechter Thomas Krol op de 1500 meter geen uitspraken doen over de rest van het seizoen. "Nee, ik ga geen prognose geven over uitslag van deze afstand bij de WK komende maand in Salt Lake City. Er zijn zoveel goede schaatsers op dit onderdeel. Ik zeg alleen dat we om de prijzen gaan meedoen."
Na de wereldtitel vorige winter en de Nederlandse titel vorige maand veroverde Krol (27) op de schaatsmijl in Thialf ook de Europese titel. Met overmacht. Hij zette de onttroonde Rus Denis Joeskov als nummer nummer twee op ruim een seconde.
"Thomas doet het ontzettend goed", sprak Orie lovende taal. "Het is niet alleen een kwestie van mentale rust bij hem. Thomas is fysiek ook sterker geworden. Hij groeit nog steeds door, stiekem, ondanks dat hij al heel groot is. Hij is heel goed in balans, ook in technisch opzicht. Vooral de bochten lopen steeds beter bij hem. Daar haalt hij nu veel snelheid uit."
Kjeld Nuis
Grote afwezige in Heerenveen was opnieuw Kjeld Nuis, eveneens uit de succesploeg van Orie. De tweevoudig olympisch kampioen (1000 en 1500 meter) kreeg na zijn ziekte in december, waardoor hij de NK miste, geen aanwijsplekken voor de EK. Voor de WK mag hij wel aantreden, tenzij de geschillencommissie maandag in Amsterdam anders beslist en alsnog Dai Dai Ntab en Koen Verweij (beiden van Team Reggeborgh) in het gelijk stelt.
"Kjeld is hard aan het trainen", liet Orie weten. "Of hij Thomas hier had kunnen verslaan? Dat valt niet te zeggen. Dan had hij hier moeten schaatsen. Kjeld kan in goeden doen ook dit soort tijden rijden. Dat heeft hij vaak genoeg laten zien. Maar verder ga ik daar niet over speculeren. Ze maken elkaar beter. Dat zie je met Patrick Roest en Sven Kramer in onze ploeg ook."
Orie liet met weinig woorden blijken dat hij vertrouwt op een goede afloop van de zaak-Nuis bij de geschillencommissie. "Nou, de KNSB heeft Kjeld aangewezen voor de WK en dan ligt het in de lijn van de verwachting dat hij in Salt Lake City ook meedoet."
Meer uit Sport
N i e u w bericht, meer citaten na 2e alinea
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI vindt dat het wielrennen zich moet aanpassen aan de steeds hetere Europese zomers, maar voorziet de komende jaren nog geen drastische wijzigingen. Begin dit jaar vroeg de UCI aan onder meer renners, ploegen en wedstrijdorganisatoren om mee te denken over de toekomst van het wielrennen, maar geen enkele suggestie ging over hittemaatregelen. Daarmee zijn ingrijpende veranderingen aan de wielerkalender in ieder geval de komende twee jaar uitgesloten.
10 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.
17 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.
17 uur geledenBAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.
18 uur geledenBEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.
20 uur geledenASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.
20 uur geleden