Coach Orie gelooft in 1000 meter van Schulting op de langebaan
HEERENVEEN (ANP) - Schaatscoach Jac Orie weet dat Suzanne Schulting ook een goede 1000 meter op de langebaan kan schaatsen. De tweevoudig olympisch kampioene shorttrack op de 1000 meter wil komende seizoenen bij Team Essent het shorttrack combineren met de langebaan. "En ook een 1500 meter, denk ik", aldus Orie.
Schulting sprak tijdens de presentatie van de schaatsploeg van Orie en commercieel directeur Sven Kramer in Heerenveen haar ambities uit op de langebaan en zei dat dit jaar vooral een ontdekkende fase is. De 27-jarige schaatsster heeft er een goed gevoel bij. "Ik voel me bevoorrecht bij dit team te mogen rijden. Hier droomde ik altijd van."
Orie ziet het als een uitdaging, die ook voor hem nieuw is. "Het moet zich nog uitkristalliseren, zeker ook omdat ze het seizoen begon met een gebroken enkel. Maar het gaat heel erg goed. Ze is vooral shorttrackster en gaat de langebaan erbij doen. We kijken hoe we daar de beste combinatie in kunnen krijgen."
Puzzel
Volgens de coach is dat ook een puzzel die hij moet leggen met shorttrack-bondscoach Niels Kerstholt. "Het moet wel passen. Zij hebben hun eigen kwalificatietoernooien nu al en eigen World Cups. Het shorttrack is leidend, maar ik denk dat het zeker te combineren valt. Ik heb daar ook nog niet zo veel ervaring in, maar vind het wel heel leuk."
Schulting is als succesvolle shorttrackster misschien wel het boegbeeld van de verjongde schaatsploeg, waar toppers als Jutta Leerdam en Antoinette de Jong zijn vertrokken. "Ze is ook niet de eerste de beste", zei Orie. "Maar om meteen met haar te winnen op de langebaan is niet de insteek."
De coach en Kramer wilden vooral ook het shorttrack bij de ploeg betrekken. "Ik denk dat als je vandaag de dag naar het schaatsen kijkt, je je ogen niet kunt sluiten voor het shorttrack", zei Kramer daarover. "We hebben ook nog een opleidingsploeg en een marathonploeg. Als je dan geen shorttrack hebt, wat opkomend is, vind ik niet dat je jezelf heel serieus neemt."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
2 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
2 uur geledenGOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.
5 uur geleden