Coach Mourinho vraagt achterban AS Roma om tijd en geduld
ROME (ANP) - Coach José Mourinho heeft tijdens zijn presentatie bij AS Roma geprobeerd de hoge verwachtingen bij de achterban een beetje te temperen. "De club wil geen succes vandaag en problemen morgen", betoogde de 58-jarige Portugees. "Het bestuur wil een duurzaam project voor de toekomst. Dat is de belangrijkste reden dat ik hier nu ben. Het is tijd om aan de slag te gaan. Ik ben niet naar Rome gekomen om vakantie te vieren."
Mourinho werd in april ontslagen bij Tottenham Hotspur. Begin mei bereikte hij een akkoord over een contract tot medio 2024 bij AS Roma. De Italiaanse club eindigde in het afgelopen seizoen als zevende in de Serie A en wacht al dertien jaar op een prijs.
"We kunnen er niet omheen dat deze club de afgelopen tijd niet veel heeft gewonnen", gaf Mourinho toe. "Maar we gaan bouwen aan nieuwe successen. In het voetbal heb je vaak weinig tijd om iets neer te zetten, maar bij AS Roma krijg ik die ruimte wel. Daardoor kan ik een fundament gaan leggen voor de komende jaren."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
21 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
22 minuten geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
21 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
23 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
1 dag geleden