
Coach Mourinho: seizoen Bergwijn mogelijk voorbij
LEIPZIG (ANP) - Steven Bergwijn komt mogelijk dit seizoen niet meer in actie voor Tottenham Hotspur door een enkelblessure. Dat zei coach José Mourinho een dag voor de wedstrijd in de Champions League tegen Leipzig. Voor de van PSV gekomen aanvaller komt daarmee logischerwijs ook het Europees kampioenschap met Oranje in gevaar.
"Het ziet er niet goed uit", aldus Mourinho, die meerdere spelers voor langere tijd mist. "Ik kan me niet herinneren dat ik ooit met zoveel tegenslag te maken heb gehad."
De club uit Londen bevestigde eerder op de dag dat de Nederlandse international wegens een blessure aan zijn linkerenkel "een langere periode" niet kan spelen.
Onderzoek
Nader onderzoekt volgt, liet Tottenham weten. Mogelijk volgen daarna meer details over de ernst van de kwetsuur. Bergwijn liep de blessure het afgelopen weekeinde op het in het duel met Burnley. De Spurs namen de aanvaller in de winter over van PSV. Bij de club ontbreken ook de aanvallers Harry Kane (hamstring) en Son Heungh-Min al voor langere tijd.
Voor bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal is het evenmin het eerste probleem. Ook Memphis Depay en Donyell Malen zijn langdurig geblesseerd.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.
1 uur geledenOBERENTFELDEN (ANP/RTR) - Aitana Bonmatí heeft zich weer aangesloten bij de Spaanse selectie voor het EK vrouwenvoetbal in Zwitserland. De middenvelder van FC Barcelona werd vorige week met een virale hersenvliesontsteking opgenomen in het ziekenhuis.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zépiqueno Redmond heeft Feyenoord ingeruild voor Aston Villa. De club uit de Premier League meldt de komst van de 19-jarige spits op de clubsite. Redmond werd vorige week Europees kampioen met Oranje onder 19.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is nog altijd niet duidelijk of Luuk de Jong zijn loopbaan bij PSV vervolgt. De 34-jarige spits van de landskampioen meldde zich nog niet bij de training van de club. Coach Peter Bosz heeft de hoop nog niet opgegeven dat De Jong alsnog bij PSV blijft.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Justin Bijlow (27) wordt komend seizoen de eerste keeper van Feyenoord. Dat heeft Robin van Persie tegen Voetbal International gezegd. "Het was een luxe keuze die zwaar viel, misschien wel moeilijker dan het kiezen uit drie linksbacks. Timon Wellenreuther was teleurgesteld, maar hij hoeft van mij niet weg. Ik blijf hem een goede keeper vinden", aldus de coach van de Rotterdammers.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is bedroefd om het overlijden van Rinus Israël, laat de bond weten op zijn website. De icoon van Feyenoord speelde in de jaren zestig en zeventig 47 keer voor het Nederlands elftal en was na zijn voetbalcarrière ook nog als assistent van bondscoach Guus Hiddink actief op het WK van 1994.
5 uur geledenAMSTERDAM/OOSTZAAN (ANP) - Feyenoord-icoon en oud-international Rinus Israël is op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bevestigd aan het ANP. Israël stond bekend als een harde verdediger; hij werd drie keer landskampioen met Feyenoord en veroverde in 1970 de Europa Cup I. 'IJzeren Rinus' won met de Rotterdamse club ook de wereldbeker en de UEFA-cup. Hij kwam 47 keer uit voor het Nederlands elftal.
7 uur geleden