Coach Mourinho is blij met zege op Vitesse maar baalt van grasmat
ARNHEM (ANP) - Trainer José Mourinho was na de uitzege van AS Roma op Vitesse (0-1) in de Conference League vooral tevreden met het resultaat. "Want op dit veld kan je niet goed voetballen", zei de Portugees. "Op zo'n veld krijg je een wedstrijd van lage kwaliteit."
Mourinho uitte woensdag al zijn onvrede over de slechte staat van de grasmat in het Gelredome. Tijdens de wedstrijd zag hij vooral in de eerste helft veel van zijn spelers uitglijden. "Op zo'n verschrikkelijk veld werd het in de eerste helft een wedstrijd van rennen en geluk hebben", zei de trainer van AS Roma. "Wij hadden vooral geluk, want Vitesse miste een paar goede kansen. We hadden vooral veel moeite met Eli Dasa."
Mourinho liet een aantal van zijn gebruikelijke basisspelers niet aan de aftrap verschijnen. "Het voordeel daarvan was dat ik veel kwaliteit op de bank had. Dat zag je in de tweede helft toen enkele goede spelers invielen", doelde hij op Lorenzo Pellegrini, Stephan El Shaarawy, Bryan Cristante, Chris Smalling en de Nederlandse rechtsback Rick Karsdorp. "Daarna zijn we eigenlijk niet meer in de problemen gekomen. We hebben nu een goede uitgangspositie voor de return van volgende week in Rome."
Mourinho won de Champions League al met Porto en Internazionale en veroverde met Manchester United de Europa League. "Met FC Porto wonnen we ook de toenmalige UEFA Cup en als assistent van Bobby Robson bij Barcelona mocht ik de Europa Cup 2 vasthouden. Natuurlijk wil ik ook de Conference League winnen. Maar dat zal niet makkelijk worden met mogelijke tegenstanders als Leicester City en Slavia Praag. Er zitten ook nog veel goede Nederlandse ploegen in dit toernooi. En laten we FK Bodø/Glimt niet vergeten. Daar hebben we dit seizoen nog met 6-1 van verloren."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
5 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
14 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
17 uur geleden