Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Mourinho is blij met zege op Vitesse maar baalt van grasmat

Coach Mourinho is blij met zege op Vitesse maar baalt van grasmat

ARNHEM (ANP) - Trainer José Mourinho was na de uitzege van AS Roma op Vitesse (0-1) in de Conference League vooral tevreden met het resultaat. "Want op dit veld kan je niet goed voetballen", zei de Portugees. "Op zo'n veld krijg je een wedstrijd van lage kwaliteit."

Mourinho uitte woensdag al zijn onvrede over de slechte staat van de grasmat in het Gelredome. Tijdens de wedstrijd zag hij vooral in de eerste helft veel van zijn spelers uitglijden. "Op zo'n verschrikkelijk veld werd het in de eerste helft een wedstrijd van rennen en geluk hebben", zei de trainer van AS Roma. "Wij hadden vooral geluk, want Vitesse miste een paar goede kansen. We hadden vooral veel moeite met Eli Dasa."

Mourinho liet een aantal van zijn gebruikelijke basisspelers niet aan de aftrap verschijnen. "Het voordeel daarvan was dat ik veel kwaliteit op de bank had. Dat zag je in de tweede helft toen enkele goede spelers invielen", doelde hij op Lorenzo Pellegrini, Stephan El Shaarawy, Bryan Cristante, Chris Smalling en de Nederlandse rechtsback Rick Karsdorp. "Daarna zijn we eigenlijk niet meer in de problemen gekomen. We hebben nu een goede uitgangspositie voor de return van volgende week in Rome."

Mourinho won de Champions League al met Porto en Internazionale en veroverde met Manchester United de Europa League. "Met FC Porto wonnen we ook de toenmalige UEFA Cup en als assistent van Bobby Robson bij Barcelona mocht ik de Europa Cup 2 vasthouden. Natuurlijk wil ik ook de Conference League winnen. Maar dat zal niet makkelijk worden met mogelijke tegenstanders als Leicester City en Slavia Praag. Er zitten ook nog veel goede Nederlandse ploegen in dit toernooi. En laten we FK Bodø/Glimt niet vergeten. Daar hebben we dit seizoen nog met 6-1 van verloren."

Meer uit Voetbal

Real Madrid - Manchester City en PSG - Chelsea in laatste 16 CL

NYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.

1 uur geleden
Frimpong keert terug bij Liverpool-selectie van trainer Slot

LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.

3 uur geleden
Messi gevloerd door veldbestormer in oefenduel op Puerto Rico

SAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.

3 uur geleden
Profs willen taboe over mentale problemen in voetbal doorbreken

ZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.

7 uur geleden
AZ met winst op FC Noah naar achtste finale van Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).

15 uur geleden
Geblesseerde Brobbey mist komende duels van Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.

16 uur geleden
AZ begint met Mijnans en Smit tegen FC Noah

ALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.

17 uur geleden