
Coach Meuwly: zonder grootste concurrent is het goud voor Bol
TOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.
Bol wint haar wedstrijden bijna altijd met overmacht. De Amersfoortse is al vijf jaar ongeslagen in de Diamond League; ze won al dertig races op rij. Ze is tweevoudig Europees kampioene en regerend wereldkampioene, maar won in haar carrière nooit van McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse troefde haar af op de Olympische Spelen van Tokio, de WK van 2022 in Eugene en de Spelen van Parijs. In die laatste race liep McLaughlin het wereldrecord van 50,37.
"Vanaf oktober zijn we gaan trainen met de gedachte dat we het gat naar Sydney moesten dichten. Toen in juni duidelijk werd dat ze niet mee zou doen op de horden in Tokio, hoefden we dat gat niet meer te dichten. Maar al het werk dat Femke erin gestoken heeft om weer beter te worden, is natuurlijk niet voor niets geweest", aldus Meuwly.
'Grote verandering'
De coach zag dat Bol in Tokio haar serie en halve finale niet voluit hoefde te gaan om toch duidelijk te winnen. Dus is ze in de finale de topfavoriete voor het goud. In de finale zal ook blijken of de verandering van pasritme Bol aan een supertijd zal helpen.
Meuwly voerde voor dit seizoen namelijk een "grote verandering" door in de manier waarop Bol de tien horden moet passeren. Ze ging een horde eerder terug van veertien naar vijftien passen tussen de hekjes van 76,2 centimeter hoogte. "Dat lijkt simpel, maar is het niet. Want bij iedere horde die ze onderweg tegenkomt, is het opzwaaibeen anders dan ze gewend was. Doel was om met dit ritme meer over te hebben aan het einde van de race. Ze heeft die verandering verrassend goed opgepakt. We hebben richting Tokio ook gewerkt aan een iets agressievere opening. Ze moet echt hard over de eerste drie horden. Gaande het seizoen heeft ze meer vertrouwen en ervaring gekregen met dit pasritme en ze is er klaar voor om in de finale haar beste race van het jaar te lopen."
Meer uit Sport
SEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
6 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
14 uur geledenTOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.
18 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
20 uur geledenTOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.
20 uur geleden