
Coach Meuwly voorspelt ook een veel snellere Bol op de horden
APELDOORN (ANP) - Het kan niet anders of Femke Bol gaat deze zomer de wereld opnieuw verbazen met toptijden op de atletiekbaan. "Zet de horden maar in de baan. Als je zo'n wereldrecord kan lopen op de 400 meter indoor, dan zal ze straks ook een stuk harder gaan op de 400 meter horden", voorspelt haar coach Laurent Meuwly, die zondag bij de NK indoor Bol een "onvoorstelbare" 49,26 seconden zag lopen waarmee ze de 41 jaar oude mondiale toptijd van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova verbeterde.
Hoeveel harder Bol zal gaan, dat durft hij niet te zeggen, maar de Zwitser weet één ding zeker: zijn pupil wil in augustus goud op de 400 meter horden bij de WK atletiek in Boedapest. "Ze heeft nog wat te bewijzen."
Een nog maar net doorgebroken Bol veroverde op de Olympische Spelen van Tokio in 2021 brons. Ver voor haar rende de Amerikaanse Sydney McLaughlin naar het goud. De Amersfoortse trof afgelopen zomer op de WK in Eugene een nog beter geworden McLaughlin, die de wereldtitel veroverde in een weergaloos wereldrecord van 50,68.
Inspiratie
Bol prees zichzelf gelukkig met het zilver. Ze had verloren, maar voelde zich allerminst verslagen. McLaughlin vormde een "inspiratie", zei ze in Eugene. Bol stortte zich nog intensiever en gedisciplineerder op de trainingen. Ze heeft deze winter zonder blessures of pijntjes haar snelheid en kracht vergroot en werkt aan een hordenrace met slechts veertien passen tussen de tien hekjes. Haar coach Meuwly noemt dat "het versterken van haar zwakke punten zonder haar sterke punten te verzwakken".
"Ik heb lang getwijfeld of Femke wel indoorwedstrijden moest gaan doen, want het is hard werken om die veertien passen tussen de horden te kunnen maken", zegt Meuwly. "Het is een totaal andere manier van lopen, heel efficiënt en het komt veel dichter bij haar natuurlijke manier van lopen."
Snelle leerling
Het grote talent van Bol openbaarde zich opnieuw aan de coach. "Femke is een snelle leerling. Ze pakt het zo goed op. De eerste normale hordetraining was ze al sneller dan toen ze het Europees record liep kort voor de Spelen in Tokio. Ik ben onder de indruk en echt heel benieuwd wat ze deze zomer gaat doen."
Eerst komen nog de Europese indoorkampioenschappen over een kleine twee weken in Istanbul. De hoofdcoach horden en sprint bij de Atletiekunie begrijpt dat Bol daar voor goud wil gaan. En misschien zit er ook nog een verbetering van haar wereldrecord in. "Die 49,26 is onvoorstelbaar snel, maar ik zag al bij haar eerste wedstrijd van het seizoen in Boston dat ze een record in de benen had. Als je voor het eerst een 500 meter loopt en meteen de beste tijd ooit neerzet, ben je in vorm. En toen ze kort daarna in Metz met een jetlag in haar benen 49,96 liep, wist ik genoeg. Dat wereldrecord zou er aan gaan."
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
9 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
11 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
13 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
14 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
14 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
15 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
15 uur geleden