Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Meuwly voorspelt ook een veel snellere Bol op de horden

Coach Meuwly voorspelt ook een veel snellere Bol op de horden

APELDOORN (ANP) - Het kan niet anders of Femke Bol gaat deze zomer de wereld opnieuw verbazen met toptijden op de atletiekbaan. "Zet de horden maar in de baan. Als je zo'n wereldrecord kan lopen op de 400 meter indoor, dan zal ze straks ook een stuk harder gaan op de 400 meter horden", voorspelt haar coach Laurent Meuwly, die zondag bij de NK indoor Bol een "onvoorstelbare" 49,26 seconden zag lopen waarmee ze de 41 jaar oude mondiale toptijd van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova verbeterde.

Hoeveel harder Bol zal gaan, dat durft hij niet te zeggen, maar de Zwitser weet één ding zeker: zijn pupil wil in augustus goud op de 400 meter horden bij de WK atletiek in Boedapest. "Ze heeft nog wat te bewijzen."

Een nog maar net doorgebroken Bol veroverde op de Olympische Spelen van Tokio in 2021 brons. Ver voor haar rende de Amerikaanse Sydney McLaughlin naar het goud. De Amersfoortse trof afgelopen zomer op de WK in Eugene een nog beter geworden McLaughlin, die de wereldtitel veroverde in een weergaloos wereldrecord van 50,68.

Inspiratie

Bol prees zichzelf gelukkig met het zilver. Ze had verloren, maar voelde zich allerminst verslagen. McLaughlin vormde een "inspiratie", zei ze in Eugene. Bol stortte zich nog intensiever en gedisciplineerder op de trainingen. Ze heeft deze winter zonder blessures of pijntjes haar snelheid en kracht vergroot en werkt aan een hordenrace met slechts veertien passen tussen de tien hekjes. Haar coach Meuwly noemt dat "het versterken van haar zwakke punten zonder haar sterke punten te verzwakken".

"Ik heb lang getwijfeld of Femke wel indoorwedstrijden moest gaan doen, want het is hard werken om die veertien passen tussen de horden te kunnen maken", zegt Meuwly. "Het is een totaal andere manier van lopen, heel efficiënt en het komt veel dichter bij haar natuurlijke manier van lopen."

Snelle leerling

Het grote talent van Bol openbaarde zich opnieuw aan de coach. "Femke is een snelle leerling. Ze pakt het zo goed op. De eerste normale hordetraining was ze al sneller dan toen ze het Europees record liep kort voor de Spelen in Tokio. Ik ben onder de indruk en echt heel benieuwd wat ze deze zomer gaat doen."

Eerst komen nog de Europese indoorkampioenschappen over een kleine twee weken in Istanbul. De hoofdcoach horden en sprint bij de Atletiekunie begrijpt dat Bol daar voor goud wil gaan. En misschien zit er ook nog een verbetering van haar wereldrecord in. "Die 49,26 is onvoorstelbaar snel, maar ik zag al bij haar eerste wedstrijd van het seizoen in Boston dat ze een record in de benen had. Als je voor het eerst een 500 meter loopt en meteen de beste tijd ooit neerzet, ben je in vorm. En toen ze kort daarna in Metz met een jetlag in haar benen 49,96 liep, wist ik genoeg. Dat wereldrecord zou er aan gaan."

Meer uit Sport

Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

3 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

4 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

6 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

6 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

6 uur geleden
Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

1 dag geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

1 dag geleden