
Coach Meuwly voorspelt ook een veel snellere Bol op de horden
APELDOORN (ANP) - Het kan niet anders of Femke Bol gaat deze zomer de wereld opnieuw verbazen met toptijden op de atletiekbaan. "Zet de horden maar in de baan. Als je zo'n wereldrecord kan lopen op de 400 meter indoor, dan zal ze straks ook een stuk harder gaan op de 400 meter horden", voorspelt haar coach Laurent Meuwly, die zondag bij de NK indoor Bol een "onvoorstelbare" 49,26 seconden zag lopen waarmee ze de 41 jaar oude mondiale toptijd van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova verbeterde.
Hoeveel harder Bol zal gaan, dat durft hij niet te zeggen, maar de Zwitser weet één ding zeker: zijn pupil wil in augustus goud op de 400 meter horden bij de WK atletiek in Boedapest. "Ze heeft nog wat te bewijzen."
Een nog maar net doorgebroken Bol veroverde op de Olympische Spelen van Tokio in 2021 brons. Ver voor haar rende de Amerikaanse Sydney McLaughlin naar het goud. De Amersfoortse trof afgelopen zomer op de WK in Eugene een nog beter geworden McLaughlin, die de wereldtitel veroverde in een weergaloos wereldrecord van 50,68.
Inspiratie
Bol prees zichzelf gelukkig met het zilver. Ze had verloren, maar voelde zich allerminst verslagen. McLaughlin vormde een "inspiratie", zei ze in Eugene. Bol stortte zich nog intensiever en gedisciplineerder op de trainingen. Ze heeft deze winter zonder blessures of pijntjes haar snelheid en kracht vergroot en werkt aan een hordenrace met slechts veertien passen tussen de tien hekjes. Haar coach Meuwly noemt dat "het versterken van haar zwakke punten zonder haar sterke punten te verzwakken".
"Ik heb lang getwijfeld of Femke wel indoorwedstrijden moest gaan doen, want het is hard werken om die veertien passen tussen de horden te kunnen maken", zegt Meuwly. "Het is een totaal andere manier van lopen, heel efficiënt en het komt veel dichter bij haar natuurlijke manier van lopen."
Snelle leerling
Het grote talent van Bol openbaarde zich opnieuw aan de coach. "Femke is een snelle leerling. Ze pakt het zo goed op. De eerste normale hordetraining was ze al sneller dan toen ze het Europees record liep kort voor de Spelen in Tokio. Ik ben onder de indruk en echt heel benieuwd wat ze deze zomer gaat doen."
Eerst komen nog de Europese indoorkampioenschappen over een kleine twee weken in Istanbul. De hoofdcoach horden en sprint bij de Atletiekunie begrijpt dat Bol daar voor goud wil gaan. En misschien zit er ook nog een verbetering van haar wereldrecord in. "Die 49,26 is onvoorstelbaar snel, maar ik zag al bij haar eerste wedstrijd van het seizoen in Boston dat ze een record in de benen had. Als je voor het eerst een 500 meter loopt en meteen de beste tijd ooit neerzet, ben je in vorm. En toen ze kort daarna in Metz met een jetlag in haar benen 49,96 liep, wist ik genoeg. Dat wereldrecord zou er aan gaan."
Meer uit Sport
CASTELRAIMONDO (ANP) - De Australiër Luke Plapp heeft de achtste etappe in de Ronde van Italië gewonnen, een etappe over 197 kilometer van Giulianova naar Castelraimondo met veel klimwerk in de Apennijnen. De renner van Jayco-AlUla ontsnapte op zo'n 46 kilometer van de finish uit een kopgroep en soleerde vervolgens over heuvelachtige wegen naar de zege. Wilco Kelderman (Visma - Lease a Bike), die mee was in de lange ontsnapping, arriveerde als tweede aan de meet op 38 seconden achterstand van Plapp.
13 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de finale van het challengertoernooi van Bordeaux te bereiken. De nummer 1 van Nederland verloor in de halve eindstrijd met 4-6 0-6 van de Georgiër Nikoloz Basilasjvili, de nummer 157 van de wereld. Met de nederlaag kwam er een einde aan een reeks van 32 zeges op het tweede niveau van het tennis.
13 uur geledenIMOLA (ANP) - Max Verstappen staat zondag op de tweede plaats bij de start van de Grote Prijs van Emilia-Romagna. De Nederlandse coureur van Red Bull moest de leider in het WK-klassement Oscar Piastri in de kwalificatie voor zich laten. De Australiër reed een tijd van 1.15,500 en begint in Imola op pole position. De Brit George Russell start als derde.
15 uur geledenIMOLA (ANP) - Geen van beide Ferrari's staat op zondag bij de eerste tien aan de start van de Grote Prijs van Emilia-Romagna. Charles Leclerc en Lewis Hamilton wisten zich niet te plaatsen voor het derde deel van de kwalificatie. Daarmee is Ferrari de grote verliezer van de zaterdag in Imola.
15 uur geledenSZEKESFEHERVAR (ANP) - Dylan Groenewegen heeft de vierde etappe van de Ronde van Hongarije gewonnen. De Nederlands kampioen uit de ploeg Jayco-AlUla was na een 154 kilometer lange rit van Tata naar Szekesfehervar de snelste in de massasprint. Hij bleef op de meet landgenoot Danny van Poppel voor, de winnaar van de eerste en tweede etappe. De Duitser Tim Torn Teutenberg finishte als derde.
16 uur geledenIMOLA (ANP) - Oscar Piastri en Lando Norris zijn tot dusver in hun McLarens een klasse apart bij de vrije trainingen van de Grote Prijs van Emilia-Romagna. De Australiër Piastri zette twee keer de snelste tijd neer van de twintig coureurs die zondag op de startlijst staan in Imola. De Brit Norris was bij de derde training de snelste, nadat hij op donderdag twee keer de tweede tijd had geklokt.
19 uur geledenIMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training op het Formule 1-circuit in Imola de derde tijd (1.15,078) neergezet. Daarmee presteert de viervoudig wereldkampioen beter dan tijdens de eerste twee oefensessies op vrijdag. Hij klokte toen respectievelijk de zevende en de vijfde tijd in zijn Red Bull. Verstappen moest op zaterdag nog wel de beide McLarens van de Brit Lando Norris (1.114,897) en de Australiër Oscar Piastri voor zich dulden. Verstappen had een achterstand van 0.181 seconden op Norris.
19 uur geleden