Coach Meuwly tot Olympische Spelen van 2028 bij Atletiekunie
PAPENDAL (ANP) - Laurent Meuwly heeft zijn contract als coach bij de Atletiekunie tot en met de volgende Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles verlengd. De Zwitser vierde de afgelopen jaren successen met Femke Bol, Lieke Klaver, Liemarvin Bonevacia en de Nederlandse estafetteploegen op de 4x400 meter. "Ik kijk ernaar uit om met een geweldig team te werken aan nog meer medailles op weg naar LA2028", meldt hij op X.
Meuwly werkt sinds 2019 voor de Atletiekunie. Hij werd samen met de inmiddels vertrokken Bart Bennema verantwoordelijk voor het sprint- en hordenprogramma en hoofdcoach voor de estafettes. Sinds 2022 is hij bondscoach sprint en horden.
Bol groeide onder Meuwly uit tot een wereldtopper op de 400 meter horden en vlak. Ze leidde de Nederlandse ploeg afgelopen zomer samen met Klaver naar een olympische gouden medaille op de 4x400 meter voor gemengde teams. Bol pakte in Parijs brons op de 400 meter horden, na een zilveren plak op de Spelen van Tokio in 2021.
Nederland grossierde de laatste jaren in titels bij de WK, WK indoor, EK en EK indoor op de 4x400 meter.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
8 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
10 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
12 uur geleden