Coach Meuwly tot Olympische Spelen van 2028 bij Atletiekunie
PAPENDAL (ANP) - Laurent Meuwly heeft zijn contract als coach bij de Atletiekunie tot en met de volgende Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles verlengd. De Zwitser vierde de afgelopen jaren successen met Femke Bol, Lieke Klaver, Liemarvin Bonevacia en de Nederlandse estafetteploegen op de 4x400 meter. "Ik kijk ernaar uit om met een geweldig team te werken aan nog meer medailles op weg naar LA2028", meldt hij op X.
Meuwly werkt sinds 2019 voor de Atletiekunie. Hij werd samen met de inmiddels vertrokken Bart Bennema verantwoordelijk voor het sprint- en hordenprogramma en hoofdcoach voor de estafettes. Sinds 2022 is hij bondscoach sprint en horden.
Bol groeide onder Meuwly uit tot een wereldtopper op de 400 meter horden en vlak. Ze leidde de Nederlandse ploeg afgelopen zomer samen met Klaver naar een olympische gouden medaille op de 4x400 meter voor gemengde teams. Bol pakte in Parijs brons op de 400 meter horden, na een zilveren plak op de Spelen van Tokio in 2021.
Nederland grossierde de laatste jaren in titels bij de WK, WK indoor, EK en EK indoor op de 4x400 meter.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
12 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
13 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
13 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
13 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
14 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
14 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
20 uur geleden