Coach Meuwly tot Olympische Spelen van 2028 bij Atletiekunie
PAPENDAL (ANP) - Laurent Meuwly heeft zijn contract als coach bij de Atletiekunie tot en met de volgende Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles verlengd. De Zwitser vierde de afgelopen jaren successen met Femke Bol, Lieke Klaver, Liemarvin Bonevacia en de Nederlandse estafetteploegen op de 4x400 meter. "Ik kijk ernaar uit om met een geweldig team te werken aan nog meer medailles op weg naar LA2028", meldt hij op X.
Meuwly werkt sinds 2019 voor de Atletiekunie. Hij werd samen met de inmiddels vertrokken Bart Bennema verantwoordelijk voor het sprint- en hordenprogramma en hoofdcoach voor de estafettes. Sinds 2022 is hij bondscoach sprint en horden.
Bol groeide onder Meuwly uit tot een wereldtopper op de 400 meter horden en vlak. Ze leidde de Nederlandse ploeg afgelopen zomer samen met Klaver naar een olympische gouden medaille op de 4x400 meter voor gemengde teams. Bol pakte in Parijs brons op de 400 meter horden, na een zilveren plak op de Spelen van Tokio in 2021.
Nederland grossierde de laatste jaren in titels bij de WK, WK indoor, EK en EK indoor op de 4x400 meter.
Meer uit Sport
CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
17 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
1 dag geleden