Coach Kovac moet vertrekken bij AS Monaco
MONACO (ANP) - De Nederlandse voetballer Myron Boadu krijgt bij AS Monaco te maken met een nieuwe trainer. De clubleiding heeft de samenwerking met hoofdcoach Niko Kovac beëindigd. De directie vermeldt op de website geen reden voor het ontslag van de Kroaat, maar vermoedelijk moet hij vertrekken vanwege de matige prestaties van de hoofdmacht.
De 50-jarige Kovac was bezig aan zijn tweede seizoen bij AS Monaco, dat na negentien speelronden op de zesde plaats staat in de Franse voetbalcompetitie. Monaco bereikte, in een poule waarin PSV derde werd, als groepswinnaar de achtste finales van de Europa League. Het contract van Kovac liep nog door tot medio 2023.
Club Brugge-coach Philippe Clement is volgens Franse media de belangrijkste kandidaat om Kovac, die eerder korte tijd hoofdtrainer was van Bayern München, op te volgen. Voor de Belg zou een contract voor 2,5 jaar klaarliggen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Oud-speler en voetbalanalist Micah Richards is "compleet verslagen" door het nieuws dat Manchester City schuldig is bevonden aan alle aanklachten van ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League. Dat schrijft de Britse omroep BBC woensdag. Richards, tegenwoordig bekend als analist bij Match of the Day, speelde bijna zijn hele carrière voor City, en won de landstitel met de club in 2012 en 2014. De financiële overtredingen hebben plaatsgevonden in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.
2 minuten geledenZEIST (ANP) - Jan Paul van Hecke moet de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Griekenland donderdag mogelijk aan zich voorbij laten gaan. De verdediger ging woensdag tijdens de afsluitende training in Zeist al snel naar de kant. Van Hecke maakte daar een praatje met bondscoach Xavi Hernández en ging vervolgens in de dug-out zitten.
8 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Het Israëlische Hapoel Beer Sheva mag op 15 oktober geen supporters meenemen naar de Europa League-wedstrijd tegen AZ in Alkmaar. Dat heeft de driehoek (gemeente, politie en Openbaar Ministerie) besloten. Burgemeester Anja Schouten legt in een brief aan de gemeenteraad uit dat de wedstrijd "vanwege de geopolitieke context" als zeer risicovol is aangemerkt.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City kan niet langer verder onder de huidige leiding, vindt oud-clubvoorzitter David Bernstein. Dinsdag werd bekend dat de Engelse club door de Premier League schuldig is bevonden aan alle 115 aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels tussen 2009 en 2018.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
14 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
14 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
14 uur geleden