Coach Kovac moet vertrekken bij AS Monaco
MONACO (ANP) - De Nederlandse voetballer Myron Boadu krijgt bij AS Monaco te maken met een nieuwe trainer. De clubleiding heeft de samenwerking met hoofdcoach Niko Kovac beëindigd. De directie vermeldt op de website geen reden voor het ontslag van de Kroaat, maar vermoedelijk moet hij vertrekken vanwege de matige prestaties van de hoofdmacht.
De 50-jarige Kovac was bezig aan zijn tweede seizoen bij AS Monaco, dat na negentien speelronden op de zesde plaats staat in de Franse voetbalcompetitie. Monaco bereikte, in een poule waarin PSV derde werd, als groepswinnaar de achtste finales van de Europa League. Het contract van Kovac liep nog door tot medio 2023.
Club Brugge-coach Philippe Clement is volgens Franse media de belangrijkste kandidaat om Kovac, die eerder korte tijd hoofdtrainer was van Bayern München, op te volgen. Voor de Belg zou een contract voor 2,5 jaar klaarliggen.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
35 minuten geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
18 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
19 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
20 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
21 uur geleden