Coach Kovac moet vertrekken bij AS Monaco
MONACO (ANP) - De Nederlandse voetballer Myron Boadu krijgt bij AS Monaco te maken met een nieuwe trainer. De clubleiding heeft de samenwerking met hoofdcoach Niko Kovac beëindigd. De directie vermeldt op de website geen reden voor het ontslag van de Kroaat, maar vermoedelijk moet hij vertrekken vanwege de matige prestaties van de hoofdmacht.
De 50-jarige Kovac was bezig aan zijn tweede seizoen bij AS Monaco, dat na negentien speelronden op de zesde plaats staat in de Franse voetbalcompetitie. Monaco bereikte, in een poule waarin PSV derde werd, als groepswinnaar de achtste finales van de Europa League. Het contract van Kovac liep nog door tot medio 2023.
Club Brugge-coach Philippe Clement is volgens Franse media de belangrijkste kandidaat om Kovac, die eerder korte tijd hoofdtrainer was van Bayern München, op te volgen. Voor de Belg zou een contract voor 2,5 jaar klaarliggen.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst wil dat Feyenoord ook in de uitwedstrijd tegen Real Betis met bravoure speelt. "We moeten lef tonen en ook zelf durven te voetballen", zei hij op een persconferentie in het stadion van de club uit Sevilla.
1 minuut geledenNIJMEGEN (ANP) - Assistent-trainer Haris Međunjanin vertrekt vanwege privéomstandigheden per direct bij NEC. Dat laat de club uit Nijmegen weten op de eigen website.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal incidenten met vuurwerk binnen voetbalstadions is in het voetbalseizoen 2025/2026 toegenomen naar 39 incidenten, vergeleken met 27 incidenten in het vorige voetbalseizoen van 2024/2025. Dat valt op te maken uit jaarcijfers van de politie over het aantal incidenten binnen en buiten stadions.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Voormalig Manchester United-trainer Erik ten Hag heeft zich vier jaar na het vertrek van Cristiano Ronaldo bij de club hard uitgelaten over het gedrag van de Portugese sterspeler. De Nederlandse coach was niet te spreken over de fitheid en voorbereiding van Ronaldo.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar betreurt het dat supporters van hun club zaterdag met "een vervelende situatie" zijn geconfronteerd. Dat stelt de Eredivisieclub in een reactie op de eigen website nadat er aan het einde van het thuisduel met Feyenoord op de Noordtribune rookpotten door uitfans werden geactiveerd.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het afgelopen seizoen minder stadionverboden opgelegd dan in het seizoen 2024/2025. Het aantal landelijke stadionverboden daalde van 887 naar 704 in het seizoen 2025/2026. Dat blijkt uit de dinsdag gepubliceerde Veiligheidsmonitor van de voetbalbond.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal is op de wereldranglijst uit de top tien gevallen. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink zakte van de tiende naar de elfde plaats op de dinsdag door de FIFA gepubliceerde ranking. Oranje daalde een plekje ondanks de recente riante overwinningen op Hongarije in de play-offs voor WK-kwalificatie (0-8 en 3-0).
8 uur geleden