Coach Koeman: deze zege houdt ons in leven in Champions League
BARCELONA (ANP/AFP) - Met het kleinst mogelijke verschil versloeg FC Barcelona in de Champions League Dinamo Kiev (1-0). Coach Ronald Koeman stelde vast dat de zege de club 'in leven' houdt in de Champions League en dat alles nog altijd mogelijk is. "We hadden de wedstrijd wel beter moeten afmaken dan we hebben gedaan", vond de trainer.
Het doel was om te winnen van Dinamo en dat is gelukt, zei Koeman. "Maar we kunnen het ons niet permitteren om zo veel kansen te missen. We verliezen onszelf in de aanval, de aanvallers moeten elkaar beter begrijpen." De Catalanen misten in de eerste helft kansen via onder anderen Sergiño Dest en Luuk de Jong. "We speelden zeker niet op ons best, anders hadden we met minstens drie doelpunten verschil gewonnen."
De zege is wel een opsteker voor Koeman die zich nu kan gaan opmaken voor de Clásico tegen Real Madrid van aanstaande zondag. "Je richten op een Clásico is altijd makkelijker na een overwinning dan na een nederlaag", zei hij. Ook matchwinner Gerard Piqué beaamde dat. "Dit soort resultaten helpen ons omdat we er vertrouwen van opdoen, zeker in de aanloop naar zo'n belangrijke wedstrijd."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
11 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
14 uur geleden