Coach Koeman: Barça wil graag en Depay ook, maar de tijd dringt
BARCELONA (ANP) - Voor coach Ronald Koeman van Barcelona en aanvaller Memphis Depay van Olympique Lyon breken spannende uren aan. Beiden hopen op een hereniging in Camp Nou, maar de tijd dringt. De transfermarkt in Spanje en Frankrijk gaat maandag om middernacht dicht. En om Depay te kunnen overnemen van Lyon, dient Barça op basis van de financiële spelregels van La Liga eerst nog een speler voor een flink bedrag te verkopen. Dat zou Ousmane Dembélé kunnen zijn, die in de belangstelling staat van diverse clubs, waaronder Manchester United.
"Wij willen graag, Memphis wil graag", zegt Koeman tegen de NOS. "Maar door de financiële situatie bij de club is het duidelijk dat er eerst een speler weg moet voordat er een speler binnen kan komen."
De oud-international is al jaren zeer gecharmeerd van Depay, die onder leiding van de toenmalige bondscoach Koeman bij Oranje helemaal opbloeide. "Memphis is een geweldige aanvaller. Hij kan in de spits spelen en aan de zijkant, met name aan de linkerkant. Hij heeft heel veel power. Het is een speler die voorin een een bal vasthoudt, zijn duels wint en een hoog rendement heeft. Als je met een speler op een goede manier gewerkt hebt en je hebt een klik, denk ik dat het ook hier kan werken."
Depay verblijft momenteel met Oranje in Zeist voor de komende interlands tegen Mexico (woensdag), Bosnië-Herzegovina (zondag) en Italië (14 oktober).
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - Voetballers in de Bundesliga die vanaf nu hun mond bedekken bij een verbale confrontatie met een tegenstander krijgen een gele kaart. Dat heeft de scheidsrechterscommissie van de Duitse bond (DFB) bevestigd aan persbureau dpa. Op het afgelopen WK werd de handeling nog bestraft met rood.
1 uur geledenROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini keert na drie jaar terug als bondscoach van de Italiaanse voetballers. Dat heeft de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Giovanni Malagò, in Rome bekendgemaakt.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Doelman Timon Wellenreuther kan de komende weken niet in actie komen voor zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De van Feyenoord overgekomen keeper heeft vrijdag een knieblessure opgelopen tijdens het vriendschappelijke duel met Olympique Lyon. Dat meldt de Duitse club dinsdag.
3 uur geledenROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini staat op het punt om opnieuw bondscoach van Italië te worden. Dat melden verschillende media. De 61-jarige trainer moet de opvolger worden van de in april vertrokken bondscoach Gennaro Gattuso. Onder zijn leiding wist Italië zich niet te plaatsen voor het afgelopen WK. Het land ontbrak zo voor de derde keer op rij op het mondiale toernooi.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri mist de start van het seizoen met Manchester City. De 30-jarige Spaanse middenvelder heeft een kleine rugoperatie ondergaan, meldt de Engelse club.
4 uur geledenIPSWICH (ANP) - Kjell Scherpen keept komend seizoen in de Premier League. Het gepromoveerde Ipswich Town neemt de 26-jarige Nederlander over van de Belgische club Union. Scherpen ondertekent een contract voor vier jaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Belgische voetbalster Sari Kees vastgelegd. De 25-jarige verdedigster komt transfervrij over van Leicester City en tekent een contract tot de zomer van 2029.
4 uur geleden