Coach Koeman: Barça wil graag en Depay ook, maar de tijd dringt
BARCELONA (ANP) - Voor coach Ronald Koeman van Barcelona en aanvaller Memphis Depay van Olympique Lyon breken spannende uren aan. Beiden hopen op een hereniging in Camp Nou, maar de tijd dringt. De transfermarkt in Spanje en Frankrijk gaat maandag om middernacht dicht. En om Depay te kunnen overnemen van Lyon, dient Barça op basis van de financiële spelregels van La Liga eerst nog een speler voor een flink bedrag te verkopen. Dat zou Ousmane Dembélé kunnen zijn, die in de belangstelling staat van diverse clubs, waaronder Manchester United.
"Wij willen graag, Memphis wil graag", zegt Koeman tegen de NOS. "Maar door de financiële situatie bij de club is het duidelijk dat er eerst een speler weg moet voordat er een speler binnen kan komen."
De oud-international is al jaren zeer gecharmeerd van Depay, die onder leiding van de toenmalige bondscoach Koeman bij Oranje helemaal opbloeide. "Memphis is een geweldige aanvaller. Hij kan in de spits spelen en aan de zijkant, met name aan de linkerkant. Hij heeft heel veel power. Het is een speler die voorin een een bal vasthoudt, zijn duels wint en een hoog rendement heeft. Als je met een speler op een goede manier gewerkt hebt en je hebt een klik, denk ik dat het ook hier kan werken."
Depay verblijft momenteel met Oranje in Zeist voor de komende interlands tegen Mexico (woensdag), Bosnië-Herzegovina (zondag) en Italië (14 oktober).
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
19 uur geleden