Coach Klopp van Liverpool: marge met nummer 2 ManCity is uniek
LIVERPOOL (ANP) - Succescoach Jürgen Klopp van landskampioen Liverpool kan het zich niet voorstellen dat hij ooit nog een seizoen in de Premier League meemaakt waarin de titelstrijd al zeven duels voor het einde van de competitie is beslist. "Wij hebben een historische prestatie geleverd", concludeerde de Duitser. "De Premier League is zwaar en Manchester City heeft een superteam. De marge van 23 punten die we nu hebben is reusachtig, maar ik denk niet dat het nog een keer zo groot zal uitpakken."
De nieuwe kampioen treedt donderdag bij de onttroonde titelhouder aan. Coach Pep Guardiola van Manchester City kondigde eerder al aan dat hij met zijn ploeg voor het begin van het duel een erehaag zal vormen voor Liverpool. "Ik kan me niet herinneren dat ik dat ooit eerder heb meegemaakt, of het moet misschien lang geleden in Duitsland geweest zijn. Het is een Engelse traditie, een traditie ook in de Premier League, die we meepakken. Het is een aardig gebaar, maar echt nodig vind ik het niet."
Volgens Klopp (53) was het binnenhalen van de landstitel vorige week een van de mooiste momenten van zijn leven. Hij won vorig seizoen met Liverpool ook al de Champions League en het WK voor clubs.
"Ik wil mezelf daar echter niet steeds aan helpen herinneren. Komend seizoen staan ons opnieuw 38 competitiewedstrijden te wachten. We gaan onze titel niet verdedigen, nee, we gaan ons volgende kampioenschap aanvallen. Ik verwacht een harde concurrentiestrijd dan in dit seizoen. Voor nu concentreren we ons echter volledig op het duel met City. We zullen er klaar voor zijn, ik zou niet weten hoe het anders zou moeten zijn."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
4 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
8 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
9 uur geleden