Coach Klopp: het ligt niet aan Anfield
LIVERPOOL (ANP) - Coach Jürgen Klopp van landskampioen Liverpool sprak na de thuisnederlaag tegen rivaal Chelsea (0-1) van een "zware klap". Het was voor de onherkenbare 'Reds', met Georginio Wijnaldum als aanvoerder, de vijfde opeenvolgende verliespartij op eigen veld in competitieverband. Dat overkwam Liverpool nog nooit en het was ook de eerste keer in het Engelse topvoetbal dat een regerende kampioen zo'n zwakke reeks neerzette.
"Het ligt niet aan Anfield, of wat dan ook", verzekerde Klopp, die na afloop een strijdbare indruk maakte. "We verliezen momenteel gewoon te vaak. Op de beslissende momenten moeten we onszelf echt verbeteren. Het heeft echt niets te maken met het spelen van thuiswedstrijden. We moeten gewoon onze kwaliteiten laten zien, maar dat doen we te weinig, zowel aanvallend als verdedigend. We zullen heel snel weer moeten gaan winnen. Het seizoen is nog niet voorbij."
Liverpool, dat dit seizoen met veel blessureleed te maken heeft, staat op de zevende plaats met een achterstand van 4 punten op nummer 4 Chelsea. De top vier in de Premier League plaatst zich voor de groepsfase van de Champions League. Liverpool verdedigt volgende week in Boedapest in de achtste finales van de Champions League een voorsprong van 2-0 tegen RB Leipzig.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
11 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
14 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
15 uur geleden