Coach Klopp: het ligt niet aan Anfield
LIVERPOOL (ANP) - Coach Jürgen Klopp van landskampioen Liverpool sprak na de thuisnederlaag tegen rivaal Chelsea (0-1) van een "zware klap". Het was voor de onherkenbare 'Reds', met Georginio Wijnaldum als aanvoerder, de vijfde opeenvolgende verliespartij op eigen veld in competitieverband. Dat overkwam Liverpool nog nooit en het was ook de eerste keer in het Engelse topvoetbal dat een regerende kampioen zo'n zwakke reeks neerzette.
"Het ligt niet aan Anfield, of wat dan ook", verzekerde Klopp, die na afloop een strijdbare indruk maakte. "We verliezen momenteel gewoon te vaak. Op de beslissende momenten moeten we onszelf echt verbeteren. Het heeft echt niets te maken met het spelen van thuiswedstrijden. We moeten gewoon onze kwaliteiten laten zien, maar dat doen we te weinig, zowel aanvallend als verdedigend. We zullen heel snel weer moeten gaan winnen. Het seizoen is nog niet voorbij."
Liverpool, dat dit seizoen met veel blessureleed te maken heeft, staat op de zevende plaats met een achterstand van 4 punten op nummer 4 Chelsea. De top vier in de Premier League plaatst zich voor de groepsfase van de Champions League. Liverpool verdedigt volgende week in Boedapest in de achtste finales van de Champions League een voorsprong van 2-0 tegen RB Leipzig.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
30 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
49 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
50 minuten geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
51 minuten geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
4 uur geleden