Coach Kimberley Bos: we zijn nu een skeletonland in wording
YANQING (ANP) - Volgens Joska le Conté, de coach van Kimberley Bos, is het enorm bijzonder dat ze een olympisch bronzen medaille heeft gewonnen in het skeleton. "Het is nog nooit gebeurd in Nederland dat we met skeleton een medaille hebben gehaald. Nederland is natuurlijk niet echt een skeletonland, tenminste nog niet. Dat zijn we wel in wording nu", zei de coach die met Bos nu twee succesvolle jaren meemaakte.
Le Conté was zelf jarenlang actief als skeletonster en miste vier jaar geleden de Spelen van Pyeonchang maar net. Bos mocht toen wel meedoen en eindigde op haar eerste Spelen als achtste. "Ik ben al zo lang betrokken bij deze sport, maar had nooit gedacht dat we dit zouden halen. Dat is echt geweldig, ook om daar onderdeel van te mogen zijn", aldus Le Conté.
"Het is supergoed om dit als klein landje in deze sport voor elkaar te krijgen. Kimberley heeft altijd haar weg daarin proberen te vinden en oplossingen gezocht om toch te kunnen trainen. Dan is dit het resultaat."
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
11 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
18 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
20 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
21 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
22 uur geleden