Coach Jonker wil niet speculeren voor cruciaal duel voetbalsters
BERGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters spelen dinsdag in en tegen Noorwegen in de laatste kwalificatiewedstrijd voor het EK van volgend jaar voor de volle winst. Hoewel Oranje aan een gelijkspel genoeg heeft, verandert bondscoach Andries Jonker niets aan de offensieve speelstijl. "Spelen voor een punt zit niet in onze landaard", zei de coach een dag voor het duel via een videoverbinding.
"We zijn geen Italianen, geen resultaatvoetballers. Zo werkt het niet bij ons. We moeten doen waar we goed in zijn", voegde Jonker toe. Bij een gunstige uitslag in de andere groepswedstrijd tussen Italië en Finland, zou Nederland zelfs gekwalificeerd zijn na een nederlaag. "Maar we gaan niet speculeren op het resultaat van het andere duel. We willen winnen, punt."
Oranje wist vrijdag in Sittard de eerste kans op kwalificatie niet te benutten. De ploeg zou bij een zege op Italië geplaatst zijn voor het EK, maar bleef steken op 0-0. "Maar we hebben delen van de eerste helft en de hele tweede helft prima gespeeld. Het was het spel dat we willen spelen, alleen een doelpunt ontbrak. Het geeft veel vertrouwen voor de wedstrijd van dinsdag."
Miedema
Vivianne Miedema, die lang geplaagd werd door blessureleed, speelde tegen Italië voor het eerst in ongeveer twee jaar tijd een volledige wedstrijd voor Oranje. Ze zou eventueel opnieuw kunnen starten in Noorwegen. "Ze heeft maandagochtend prima meegetraind, net als de rest van de speelsters. Als de dokter mij niets anders zegt, dan zou ze kunnen beginnen. Net als tegen Italië hebben we dan contact tijdens de wedstrijd om te kijken hoe ze zich voelt", legde de bondscoach uit.
Oranje gaat na de eerste vijf wedstrijden uit de kwalificatiereeks aan de leiding met 8 punten, 2 punten meer dan nummer 2 Noorwegen. Italië heeft net als Noorwegen 6 punten, terwijl Finland op 5 punten staat. De eerste twee landen plaatsen zich rechtstreeks voor het EK. Voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
5 uur geleden