Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Jonker wil niet speculeren voor cruciaal duel voetbalsters

Coach Jonker wil niet speculeren voor cruciaal duel voetbalsters

BERGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters spelen dinsdag in en tegen Noorwegen in de laatste kwalificatiewedstrijd voor het EK van volgend jaar voor de volle winst. Hoewel Oranje aan een gelijkspel genoeg heeft, verandert bondscoach Andries Jonker niets aan de offensieve speelstijl. "Spelen voor een punt zit niet in onze landaard", zei de coach een dag voor het duel via een videoverbinding.

"We zijn geen Italianen, geen resultaatvoetballers. Zo werkt het niet bij ons. We moeten doen waar we goed in zijn", voegde Jonker toe. Bij een gunstige uitslag in de andere groepswedstrijd tussen Italië en Finland, zou Nederland zelfs gekwalificeerd zijn na een nederlaag. "Maar we gaan niet speculeren op het resultaat van het andere duel. We willen winnen, punt."

Oranje wist vrijdag in Sittard de eerste kans op kwalificatie niet te benutten. De ploeg zou bij een zege op Italië geplaatst zijn voor het EK, maar bleef steken op 0-0. "Maar we hebben delen van de eerste helft en de hele tweede helft prima gespeeld. Het was het spel dat we willen spelen, alleen een doelpunt ontbrak. Het geeft veel vertrouwen voor de wedstrijd van dinsdag."

Miedema

Vivianne Miedema, die lang geplaagd werd door blessureleed, speelde tegen Italië voor het eerst in ongeveer twee jaar tijd een volledige wedstrijd voor Oranje. Ze zou eventueel opnieuw kunnen starten in Noorwegen. "Ze heeft maandagochtend prima meegetraind, net als de rest van de speelsters. Als de dokter mij niets anders zegt, dan zou ze kunnen beginnen. Net als tegen Italië hebben we dan contact tijdens de wedstrijd om te kijken hoe ze zich voelt", legde de bondscoach uit.

Oranje gaat na de eerste vijf wedstrijden uit de kwalificatiereeks aan de leiding met 8 punten, 2 punten meer dan nummer 2 Noorwegen. Italië heeft net als Noorwegen 6 punten, terwijl Finland op 5 punten staat. De eerste twee landen plaatsen zich rechtstreeks voor het EK. Voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.

Meer uit Voetbal

Gouden Bal in oktober voor het eerst uitgereikt in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.

3 uur geleden
Neymar mist vermoedelijk eerste duel Brazilië op WK tegen Marokko

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.

3 uur geleden
Advocaat: Rutten is zelf opgestapt, snap het probleem niet

NOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.

3 uur geleden
Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

8 uur geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

9 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

9 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

10 uur geleden