Coach Jonker wil niet speculeren voor cruciaal duel voetbalsters
BERGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters spelen dinsdag in en tegen Noorwegen in de laatste kwalificatiewedstrijd voor het EK van volgend jaar voor de volle winst. Hoewel Oranje aan een gelijkspel genoeg heeft, verandert bondscoach Andries Jonker niets aan de offensieve speelstijl. "Spelen voor een punt zit niet in onze landaard", zei de coach een dag voor het duel via een videoverbinding.
"We zijn geen Italianen, geen resultaatvoetballers. Zo werkt het niet bij ons. We moeten doen waar we goed in zijn", voegde Jonker toe. Bij een gunstige uitslag in de andere groepswedstrijd tussen Italië en Finland, zou Nederland zelfs gekwalificeerd zijn na een nederlaag. "Maar we gaan niet speculeren op het resultaat van het andere duel. We willen winnen, punt."
Oranje wist vrijdag in Sittard de eerste kans op kwalificatie niet te benutten. De ploeg zou bij een zege op Italië geplaatst zijn voor het EK, maar bleef steken op 0-0. "Maar we hebben delen van de eerste helft en de hele tweede helft prima gespeeld. Het was het spel dat we willen spelen, alleen een doelpunt ontbrak. Het geeft veel vertrouwen voor de wedstrijd van dinsdag."
Miedema
Vivianne Miedema, die lang geplaagd werd door blessureleed, speelde tegen Italië voor het eerst in ongeveer twee jaar tijd een volledige wedstrijd voor Oranje. Ze zou eventueel opnieuw kunnen starten in Noorwegen. "Ze heeft maandagochtend prima meegetraind, net als de rest van de speelsters. Als de dokter mij niets anders zegt, dan zou ze kunnen beginnen. Net als tegen Italië hebben we dan contact tijdens de wedstrijd om te kijken hoe ze zich voelt", legde de bondscoach uit.
Oranje gaat na de eerste vijf wedstrijden uit de kwalificatiereeks aan de leiding met 8 punten, 2 punten meer dan nummer 2 Noorwegen. Italië heeft net als Noorwegen 6 punten, terwijl Finland op 5 punten staat. De eerste twee landen plaatsen zich rechtstreeks voor het EK. Voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
8 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geleden