Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Jonker wil niet speculeren voor cruciaal duel voetbalsters

Coach Jonker wil niet speculeren voor cruciaal duel voetbalsters

BERGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters spelen dinsdag in en tegen Noorwegen in de laatste kwalificatiewedstrijd voor het EK van volgend jaar voor de volle winst. Hoewel Oranje aan een gelijkspel genoeg heeft, verandert bondscoach Andries Jonker niets aan de offensieve speelstijl. "Spelen voor een punt zit niet in onze landaard", zei de coach een dag voor het duel via een videoverbinding.

"We zijn geen Italianen, geen resultaatvoetballers. Zo werkt het niet bij ons. We moeten doen waar we goed in zijn", voegde Jonker toe. Bij een gunstige uitslag in de andere groepswedstrijd tussen Italië en Finland, zou Nederland zelfs gekwalificeerd zijn na een nederlaag. "Maar we gaan niet speculeren op het resultaat van het andere duel. We willen winnen, punt."

Oranje wist vrijdag in Sittard de eerste kans op kwalificatie niet te benutten. De ploeg zou bij een zege op Italië geplaatst zijn voor het EK, maar bleef steken op 0-0. "Maar we hebben delen van de eerste helft en de hele tweede helft prima gespeeld. Het was het spel dat we willen spelen, alleen een doelpunt ontbrak. Het geeft veel vertrouwen voor de wedstrijd van dinsdag."

Miedema

Vivianne Miedema, die lang geplaagd werd door blessureleed, speelde tegen Italië voor het eerst in ongeveer twee jaar tijd een volledige wedstrijd voor Oranje. Ze zou eventueel opnieuw kunnen starten in Noorwegen. "Ze heeft maandagochtend prima meegetraind, net als de rest van de speelsters. Als de dokter mij niets anders zegt, dan zou ze kunnen beginnen. Net als tegen Italië hebben we dan contact tijdens de wedstrijd om te kijken hoe ze zich voelt", legde de bondscoach uit.

Oranje gaat na de eerste vijf wedstrijden uit de kwalificatiereeks aan de leiding met 8 punten, 2 punten meer dan nummer 2 Noorwegen. Italië heeft net als Noorwegen 6 punten, terwijl Finland op 5 punten staat. De eerste twee landen plaatsen zich rechtstreeks voor het EK. Voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.

Meer uit Voetbal

Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

11 minuten geleden
Senegal ten koste van Egypte naar finale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.

39 minuten geleden
Ajax zonder Baas maar met Sutalo en Wijndal tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.

40 minuten geleden
Oranje-tegenstander Tunesië stelt Lamouchi aan als bondscoach

TUNIS (ANP/Belga) - Sabri Lamouchi is aangesteld als nieuwe bondscoach van de Tunesische voetballers. Tunesië is een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer. De 54-jarige Fransman tekende een contract tot 2028.

41 minuten geleden
Ten Hag ziet voetbalwereld steeds extremer worden

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."

7 uur geleden
Ten Hag: deze functie past het beste bij mijn leven

ENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."

7 uur geleden
FC Twente bereid tot gesprek als Ten Hag bondscoach kan worden

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."

8 uur geleden