Coach Jonker wil niet speculeren voor cruciaal duel voetbalsters
BERGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters spelen dinsdag in en tegen Noorwegen in de laatste kwalificatiewedstrijd voor het EK van volgend jaar voor de volle winst. Hoewel Oranje aan een gelijkspel genoeg heeft, verandert bondscoach Andries Jonker niets aan de offensieve speelstijl. "Spelen voor een punt zit niet in onze landaard", zei de coach een dag voor het duel via een videoverbinding.
"We zijn geen Italianen, geen resultaatvoetballers. Zo werkt het niet bij ons. We moeten doen waar we goed in zijn", voegde Jonker toe. Bij een gunstige uitslag in de andere groepswedstrijd tussen Italië en Finland, zou Nederland zelfs gekwalificeerd zijn na een nederlaag. "Maar we gaan niet speculeren op het resultaat van het andere duel. We willen winnen, punt."
Oranje wist vrijdag in Sittard de eerste kans op kwalificatie niet te benutten. De ploeg zou bij een zege op Italië geplaatst zijn voor het EK, maar bleef steken op 0-0. "Maar we hebben delen van de eerste helft en de hele tweede helft prima gespeeld. Het was het spel dat we willen spelen, alleen een doelpunt ontbrak. Het geeft veel vertrouwen voor de wedstrijd van dinsdag."
Miedema
Vivianne Miedema, die lang geplaagd werd door blessureleed, speelde tegen Italië voor het eerst in ongeveer twee jaar tijd een volledige wedstrijd voor Oranje. Ze zou eventueel opnieuw kunnen starten in Noorwegen. "Ze heeft maandagochtend prima meegetraind, net als de rest van de speelsters. Als de dokter mij niets anders zegt, dan zou ze kunnen beginnen. Net als tegen Italië hebben we dan contact tijdens de wedstrijd om te kijken hoe ze zich voelt", legde de bondscoach uit.
Oranje gaat na de eerste vijf wedstrijden uit de kwalificatiereeks aan de leiding met 8 punten, 2 punten meer dan nummer 2 Noorwegen. Italië heeft net als Noorwegen 6 punten, terwijl Finland op 5 punten staat. De eerste twee landen plaatsen zich rechtstreeks voor het EK. Voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
21 uur geleden