Coach Jonker: training voetbalsters begint met goede sfeer
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters spreekt op dag twee van de voorbereiding voor het WK van een "goede sfeer". "Alsof het een eerste schooldag was", noemt Jonker het "vrolijke en luidruchtige" weerzien maandag. "En iedereen doet z'n stinkende best, wat dat betreft is het heel fijn werken."
Het WK vrouwen begint over een maand in Australië en Nieuw-Zeeland. Maandag begon een nagenoeg complete selectie in Zeist aan de voorbereiding. "De sfeer is uitstekend, je merkt er weinig van dat er een aantal beslissingen genomen moet worden", zegt Jonker, doelend op de selectie, die nu nog uit 30 speelsters bestaat maar uiteindelijk moet worden teruggebracht naar een 23-koppig team.
Wie dat worden, daar kan Jonker nog niets over zeggen. "De eerste zeventien à achttien kan iedereen wel invullen", stelt de bondscoach. Maar wie er verder mee mogen? "Het hangt af van wat je laat zien, hoe je bij de rest van het team past."
Goede indruk
Het toernooi is volgens de bondscoach geslaagd "als we een goede indruk maken. Als we laten zien dat we een goede ploeg hebben en goed voetbal spelen. Ik ga niet zeggen: we worden wereldkampioen. Daarvoor vind ik Spanje, Frankrijk, Duitsland, Engeland en Amerika te goed. Maar we kunnen wél van iedereen winnen", aldus Jonker.
Oranje komt op 23 juli voor het eerst in actie op het WK. Dan is in de Nieuw-Zeelandse stad Dunedin Portugal de tegenstander.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
9 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden