Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Jonker: gevoel dat speelsters te raken en prikkelen zijn

Coach Jonker: gevoel dat speelsters te raken en prikkelen zijn

ZEIST (ANP) - Andries Jonker heeft een goed gevoel overgehouden aan zijn eerste werkdag als bondscoach met de voetbalsters van het Nederlands elftal. "Ik heb het gevoel dat ze te raken en te prikkelen zijn. En dat ze willen", aldus de opvolger van de ontslagen Mark Parsons. "Dat is iets wat je beoogt voor zo'n eerste dag. Dat je het gevoel krijgt als coach: ik kan er wat mee. Daar ging het mij vandaag om."

Oranje stelde op het EK teleur en strandde in de kwartfinales tegen Frankrijk. "Tijdens het EK krijg je wat mee, maar het fijne weet je er niet van", zei Jonker in Zeist. "Ik heb nu een aantal speelsters en stafleden gesproken en dan probeer je een beeld te creëren van wat er aan de hand is. Ik vond de met 5-1 verloren oefenwedstrijd tegen Engeland van eind juni, tot het moment dat Sherida Spitse een penalty miste, prima. Maar dat spel is op het EK niet meer zichtbaar geweest. Die oefenwedstrijd is nog niet zo lang geleden, dus dat betekent wel dat dit team nog steeds kan functioneren. En Engeland won het toernooi uiteindelijk."

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

59 minuten geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

6 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

11 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

20 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

23 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

23 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

23 uur geleden