Coach Jonker: gevoel dat speelsters te raken en prikkelen zijn
ZEIST (ANP) - Andries Jonker heeft een goed gevoel overgehouden aan zijn eerste werkdag als bondscoach met de voetbalsters van het Nederlands elftal. "Ik heb het gevoel dat ze te raken en te prikkelen zijn. En dat ze willen", aldus de opvolger van de ontslagen Mark Parsons. "Dat is iets wat je beoogt voor zo'n eerste dag. Dat je het gevoel krijgt als coach: ik kan er wat mee. Daar ging het mij vandaag om."
Oranje stelde op het EK teleur en strandde in de kwartfinales tegen Frankrijk. "Tijdens het EK krijg je wat mee, maar het fijne weet je er niet van", zei Jonker in Zeist. "Ik heb nu een aantal speelsters en stafleden gesproken en dan probeer je een beeld te creëren van wat er aan de hand is. Ik vond de met 5-1 verloren oefenwedstrijd tegen Engeland van eind juni, tot het moment dat Sherida Spitse een penalty miste, prima. Maar dat spel is op het EK niet meer zichtbaar geweest. Die oefenwedstrijd is nog niet zo lang geleden, dus dat betekent wel dat dit team nog steeds kan functioneren. En Engeland won het toernooi uiteindelijk."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
13 uur geleden