Coach Jonker: gevoel dat speelsters te raken en prikkelen zijn
ZEIST (ANP) - Andries Jonker heeft een goed gevoel overgehouden aan zijn eerste werkdag als bondscoach met de voetbalsters van het Nederlands elftal. "Ik heb het gevoel dat ze te raken en te prikkelen zijn. En dat ze willen", aldus de opvolger van de ontslagen Mark Parsons. "Dat is iets wat je beoogt voor zo'n eerste dag. Dat je het gevoel krijgt als coach: ik kan er wat mee. Daar ging het mij vandaag om."
Oranje stelde op het EK teleur en strandde in de kwartfinales tegen Frankrijk. "Tijdens het EK krijg je wat mee, maar het fijne weet je er niet van", zei Jonker in Zeist. "Ik heb nu een aantal speelsters en stafleden gesproken en dan probeer je een beeld te creëren van wat er aan de hand is. Ik vond de met 5-1 verloren oefenwedstrijd tegen Engeland van eind juni, tot het moment dat Sherida Spitse een penalty miste, prima. Maar dat spel is op het EK niet meer zichtbaar geweest. Die oefenwedstrijd is nog niet zo lang geleden, dus dat betekent wel dat dit team nog steeds kan functioneren. En Engeland won het toernooi uiteindelijk."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
2 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
20 uur geleden