Coach Jonker 'blij en opgelucht' met EK-kwalificatie voetbalsters
BERGEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters was "blij en opgelucht" na de plaatsing voor het EK voetbal van volgend jaar. Oranje veroverde dinsdag het benodigde punt in de laatste kwalificatiewedstrijd tegen Noorwegen (1-1) dankzij een late gelijkmaker van Vivianne Miedema.
"Het is een lastige kwalificatiereeks geweest in een lastige poule. Alles wat we hebben meegemaakt met onder meer blessures, maakte het niet makkelijker. Het doel was rechtstreekse kwalificatie en dat is gelukt, dus daar ben ik heel blij mee", zei Jonker via een videoverbinding.
Nederland knokte zich in Bergen terug van een achterstand, na een treffer in de 61e minuut van Caroline Graham Hansen. Miedema, die lang geplaagd werd door blessureleed, kopte tien minuten voor tijd de cruciale gelijkmaker binnen.
Het doelpunt van uitgerekend Miedema zorgde voor veel emoties bij de speelsters, en ook Jonker deelde in de blijdschap. "Iedereen weet wat ze heeft meegemaakt", zei de bondscoach. "We hebben elkaar even omhelsd en blij aangekeken. Ze heeft de laatste 3,5 week een enorme stap gezet. Ze heeft een paar keer speeltijd gekregen op weg naar een basisplaats vrijdag tegen Italië (0-0) en als het dan zo afloopt, dan zijn we daar allemaal heel blij mee."
Het EK voetbal begint volgend jaar op 2 juli in Zwitserland.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
4 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
6 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Gonzalo García heeft Real Madrid aan een thuiszege op Real Betis geholpen. De 21-jarige Spaanse vervanger van de geblesseerde spits Kylian Mbappé maakte drie van de vijf doelpunten voor zijn ploeg (5-1).
8 uur geleden