Coach Jonker 'blij en opgelucht' met EK-kwalificatie voetbalsters
BERGEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters was "blij en opgelucht" na de plaatsing voor het EK voetbal van volgend jaar. Oranje veroverde dinsdag het benodigde punt in de laatste kwalificatiewedstrijd tegen Noorwegen (1-1) dankzij een late gelijkmaker van Vivianne Miedema.
"Het is een lastige kwalificatiereeks geweest in een lastige poule. Alles wat we hebben meegemaakt met onder meer blessures, maakte het niet makkelijker. Het doel was rechtstreekse kwalificatie en dat is gelukt, dus daar ben ik heel blij mee", zei Jonker via een videoverbinding.
Nederland knokte zich in Bergen terug van een achterstand, na een treffer in de 61e minuut van Caroline Graham Hansen. Miedema, die lang geplaagd werd door blessureleed, kopte tien minuten voor tijd de cruciale gelijkmaker binnen.
Het doelpunt van uitgerekend Miedema zorgde voor veel emoties bij de speelsters, en ook Jonker deelde in de blijdschap. "Iedereen weet wat ze heeft meegemaakt", zei de bondscoach. "We hebben elkaar even omhelsd en blij aangekeken. Ze heeft de laatste 3,5 week een enorme stap gezet. Ze heeft een paar keer speeltijd gekregen op weg naar een basisplaats vrijdag tegen Italië (0-0) en als het dan zo afloopt, dan zijn we daar allemaal heel blij mee."
Het EK voetbal begint volgend jaar op 2 juli in Zwitserland.
Meer uit Voetbal
BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
17 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
22 uur geleden