Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Jonker 'blij en opgelucht' met EK-kwalificatie voetbalsters

Coach Jonker 'blij en opgelucht' met EK-kwalificatie voetbalsters

BERGEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters was "blij en opgelucht" na de plaatsing voor het EK voetbal van volgend jaar. Oranje veroverde dinsdag het benodigde punt in de laatste kwalificatiewedstrijd tegen Noorwegen (1-1) dankzij een late gelijkmaker van Vivianne Miedema.

"Het is een lastige kwalificatiereeks geweest in een lastige poule. Alles wat we hebben meegemaakt met onder meer blessures, maakte het niet makkelijker. Het doel was rechtstreekse kwalificatie en dat is gelukt, dus daar ben ik heel blij mee", zei Jonker via een videoverbinding.

Nederland knokte zich in Bergen terug van een achterstand, na een treffer in de 61e minuut van Caroline Graham Hansen. Miedema, die lang geplaagd werd door blessureleed, kopte tien minuten voor tijd de cruciale gelijkmaker binnen.

Het doelpunt van uitgerekend Miedema zorgde voor veel emoties bij de speelsters, en ook Jonker deelde in de blijdschap. "Iedereen weet wat ze heeft meegemaakt", zei de bondscoach. "We hebben elkaar even omhelsd en blij aangekeken. Ze heeft de laatste 3,5 week een enorme stap gezet. Ze heeft een paar keer speeltijd gekregen op weg naar een basisplaats vrijdag tegen Italië (0-0) en als het dan zo afloopt, dan zijn we daar allemaal heel blij mee."

Het EK voetbal begint volgend jaar op 2 juli in Zwitserland.

Meer uit Voetbal

Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

2 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

2 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

3 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

3 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

3 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

4 uur geleden
FC Utrecht met een nederlaag bij Celtic uit Europa League

GLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.

4 uur geleden