Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Jonker 'blij en opgelucht' met EK-kwalificatie voetbalsters

Coach Jonker 'blij en opgelucht' met EK-kwalificatie voetbalsters

BERGEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters was "blij en opgelucht" na de plaatsing voor het EK voetbal van volgend jaar. Oranje veroverde dinsdag het benodigde punt in de laatste kwalificatiewedstrijd tegen Noorwegen (1-1) dankzij een late gelijkmaker van Vivianne Miedema.

"Het is een lastige kwalificatiereeks geweest in een lastige poule. Alles wat we hebben meegemaakt met onder meer blessures, maakte het niet makkelijker. Het doel was rechtstreekse kwalificatie en dat is gelukt, dus daar ben ik heel blij mee", zei Jonker via een videoverbinding.

Nederland knokte zich in Bergen terug van een achterstand, na een treffer in de 61e minuut van Caroline Graham Hansen. Miedema, die lang geplaagd werd door blessureleed, kopte tien minuten voor tijd de cruciale gelijkmaker binnen.

Het doelpunt van uitgerekend Miedema zorgde voor veel emoties bij de speelsters, en ook Jonker deelde in de blijdschap. "Iedereen weet wat ze heeft meegemaakt", zei de bondscoach. "We hebben elkaar even omhelsd en blij aangekeken. Ze heeft de laatste 3,5 week een enorme stap gezet. Ze heeft een paar keer speeltijd gekregen op weg naar een basisplaats vrijdag tegen Italië (0-0) en als het dan zo afloopt, dan zijn we daar allemaal heel blij mee."

Het EK voetbal begint volgend jaar op 2 juli in Zwitserland.

Meer uit Voetbal

Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

26 minuten geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

27 minuten geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

1 uur geleden
Philips Stadion juicht voor PSV-selectie

EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.

5 uur geleden
Conte keert graag terug als bondscoach van Italië

NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.

8 uur geleden
Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

9 uur geleden
Iran wacht op antwoord FIFA en beslist daarna over WK-deelname

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.

9 uur geleden