Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Jonker 'blij en opgelucht' met EK-kwalificatie voetbalsters

Coach Jonker 'blij en opgelucht' met EK-kwalificatie voetbalsters

BERGEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters was "blij en opgelucht" na de plaatsing voor het EK voetbal van volgend jaar. Oranje veroverde dinsdag het benodigde punt in de laatste kwalificatiewedstrijd tegen Noorwegen (1-1) dankzij een late gelijkmaker van Vivianne Miedema.

"Het is een lastige kwalificatiereeks geweest in een lastige poule. Alles wat we hebben meegemaakt met onder meer blessures, maakte het niet makkelijker. Het doel was rechtstreekse kwalificatie en dat is gelukt, dus daar ben ik heel blij mee", zei Jonker via een videoverbinding.

Nederland knokte zich in Bergen terug van een achterstand, na een treffer in de 61e minuut van Caroline Graham Hansen. Miedema, die lang geplaagd werd door blessureleed, kopte tien minuten voor tijd de cruciale gelijkmaker binnen.

Het doelpunt van uitgerekend Miedema zorgde voor veel emoties bij de speelsters, en ook Jonker deelde in de blijdschap. "Iedereen weet wat ze heeft meegemaakt", zei de bondscoach. "We hebben elkaar even omhelsd en blij aangekeken. Ze heeft de laatste 3,5 week een enorme stap gezet. Ze heeft een paar keer speeltijd gekregen op weg naar een basisplaats vrijdag tegen Italië (0-0) en als het dan zo afloopt, dan zijn we daar allemaal heel blij mee."

Het EK voetbal begint volgend jaar op 2 juli in Zwitserland.

Meer uit Voetbal

Feyenoord wint in Utrecht en voorkomt dat emoties fans oplaaien

UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.

26 minuten geleden
Feyenoord wint uitduel met FC Utrecht en staat weer tweede

UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

29 minuten geleden
Linksback Wijndal bij Ajax in de basis tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Linksback Owen Wijndal staat bij Ajax in de basis tegen AZ. Het elftal van trainer Fred Grim treedt zondag om 14.30 uur in Alkmaar aan tegen de nummer 7 van de Eredivisie. Aanwinst Oleksandr Zintsjenko zit voor het eerst op de bank bij de Amsterdammers.

1 uur geleden
Directeur Feyenoord om veiligheidsredenen niet in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.

2 uur geleden
Feyenoord mist topscorer Ueda tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.

3 uur geleden
Liverpool-aankoop Jacquet loopt 'serieuze' blessure op bij Rennes

LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.

5 uur geleden
Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

15 uur geleden