Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Jansen ziet AZ na rode kaarten verliezen van Groningen

Coach Jansen ziet AZ na rode kaarten verliezen van Groningen

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft onder de nieuwe hoofdtrainer Pascal Jansen de eerste nederlaag dit seizoen in de Eredivisie geleden. Een dag na het ontslag van Arne Slot gingen de Alkmaarders in het eigen AFAS-stadion met 2-1 onderuit tegen FC Groningen. AZ, dat de wedstrijd met negen spelers beëindigde na rode kaarten voor Fredrik Midtsjø en Bruno Martins Indi, blijft door de nederlaag op 17 punten staan en zag FC Groningen op de ranglijst passeren met 20 punten.

Bij de Alkmaarders werd Slot zaterdag per direct ontslagen, omdat hij buiten medeweten van de clubleiding in gesprek was gegaan met Feyenoord om volgend seizoen Dick Advocaat op te volgen. Jansen, assistent van Slot, mag van AZ het seizoen afmaken.

Teun Koopmeiners zette AZ in de 21e minuut op 1-0. De aanvoerder kreeg de bal uit een hoekschop teruggekopt door Martins Indi en klopte doelman Sergio Padt van dichtbij. Jesper Karlsson kreeg aan het begin van de tweede helft een goede kans op de 2-0 voor AZ, maar zag zijn inzet gestopt door Padt.

Rode kaart

Nadat Midtsjø met zijn tweede gele kaart was weggestuurd, werden de bezoekers steeds sterker. Remco Balk en Patrick Joosten lieten kansen liggen, maar in de 69e minuut was het wel raak. El Messaoudi verlengde een voorzet van Joosten en klopte daarmee keeper Marco Bizot.

El Messaoudi schoot Groningen 5 minuten later ook op voorsprong. Hij kreeg de bal van Jørgen Strand Larsen en schoot laag in de linkerhoek raak. De Alkmaarders konden met tien man weinig meer doen om de nederlaag te voorkomen en zagen in de slotfase ook nog eens Martins Indi weggestuurd worden met twee gele kaarten. Bij een opstootje in blessuretijd kregen Koopmeiners en Owen Wijndal nog geel en Mo El Hankouri van Groningen direct rood.

AZ gaf eerder dit seizoen al tegen PEC Zwolle, Sparta en VVV-Venlo een voorsprong weg nadat het door een rode kaart met tien man was komen te staan. Toen wisten de Alkmaarders nog gelijk te spelen. De ploeg heeft dit seizoen al vijf rode kaarten geïncasseerd.

Meer uit Voetbal

Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

23 minuten geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

36 minuten geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

2 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

4 uur geleden
Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

16 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

16 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

16 uur geleden