Coach Jansen ziet AZ na rode kaarten verliezen van Groningen
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft onder de nieuwe hoofdtrainer Pascal Jansen de eerste nederlaag dit seizoen in de Eredivisie geleden. Een dag na het ontslag van Arne Slot gingen de Alkmaarders in het eigen AFAS-stadion met 2-1 onderuit tegen FC Groningen. AZ, dat de wedstrijd met negen spelers beëindigde na rode kaarten voor Fredrik Midtsjø en Bruno Martins Indi, blijft door de nederlaag op 17 punten staan en zag FC Groningen op de ranglijst passeren met 20 punten.
Bij de Alkmaarders werd Slot zaterdag per direct ontslagen, omdat hij buiten medeweten van de clubleiding in gesprek was gegaan met Feyenoord om volgend seizoen Dick Advocaat op te volgen. Jansen, assistent van Slot, mag van AZ het seizoen afmaken.
Teun Koopmeiners zette AZ in de 21e minuut op 1-0. De aanvoerder kreeg de bal uit een hoekschop teruggekopt door Martins Indi en klopte doelman Sergio Padt van dichtbij. Jesper Karlsson kreeg aan het begin van de tweede helft een goede kans op de 2-0 voor AZ, maar zag zijn inzet gestopt door Padt.
Rode kaart
Nadat Midtsjø met zijn tweede gele kaart was weggestuurd, werden de bezoekers steeds sterker. Remco Balk en Patrick Joosten lieten kansen liggen, maar in de 69e minuut was het wel raak. El Messaoudi verlengde een voorzet van Joosten en klopte daarmee keeper Marco Bizot.
El Messaoudi schoot Groningen 5 minuten later ook op voorsprong. Hij kreeg de bal van Jørgen Strand Larsen en schoot laag in de linkerhoek raak. De Alkmaarders konden met tien man weinig meer doen om de nederlaag te voorkomen en zagen in de slotfase ook nog eens Martins Indi weggestuurd worden met twee gele kaarten. Bij een opstootje in blessuretijd kregen Koopmeiners en Owen Wijndal nog geel en Mo El Hankouri van Groningen direct rood.
AZ gaf eerder dit seizoen al tegen PEC Zwolle, Sparta en VVV-Venlo een voorsprong weg nadat het door een rode kaart met tien man was komen te staan. Toen wisten de Alkmaarders nog gelijk te spelen. De ploeg heeft dit seizoen al vijf rode kaarten geïncasseerd.
Meer uit Voetbal
SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
3 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
18 uur geleden