Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Jansen speelt met PEC gelijk tegen oud-werkgever Heerenveen

Coach Jansen speelt met PEC gelijk tegen oud-werkgever Heerenveen

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is er niet in geslaagd sc Heerenveen op de ranglijst van de Eredivisie te passeren. Het onderlinge duel eindigde in 2-2. Het was voor PEC-trainer Johnny Jansen een weerzien met zijn voormalige werkgever, waar hij precies twee jaar geleden werd ontslagen. Heerenveen heeft halverwege de competitie 20 punten en Zwolle 19. De clubs staan daarmee voorlopig negende en tiende.

Heerenveen was beter dan Zwolle en kwam al snel op voorsprong. Na een overtreding op de Zweed Patrik Wålemark legde scheidsrechter Danny Makkelie de bal net buiten het zestienmetergebied neer. De overtreding bleek op de lijn te zijn gemaakt, waardoor Heerenveen een strafschop in plaats van een vrije trap mocht nemen. Anas Tahiri scoorde: 0-1.

Het was aan doelman Jasper Schendelaar te danken dat Heerenveen niet verder uit liep. Zijn collega Andries Noppert bracht de spanning in de 64e minuut terug in het duel. Na een terugspeelbal stuiterde de bal op, net op het moment dat Noppert wilde schieten. De bal kwam tegen zijn scheenbeen aan en belandde voor de voeten van Younes Namli (1-1). Heerenveen bleef sterker en raakte onder meer de paal. Zwolle was veel efficiënter. Na een voorzet van Namli kopte Lennart Thy vrijstaand bij de tweede paal, in de 73e minuut, de 2-1 in.

De verdiende gelijkmaker viel in de blessuretijd alsnog. Invaller Ché Nunnely lukte het Schendelaar te passeren.

Meer uit Voetbal

Van Persie vindt rode kaart voor Hadj Moussa onterecht

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.

3 uur geleden
Feyenoord blijft met kleine thuiszege op sc Heerenveen koploper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.

3 uur geleden
FC Twente speelt na vertrek Oosting gelijk tegen NAC

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.

3 uur geleden
Bosz geniet van spektakel, maar ziet weinig goed voetbal

NIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.

5 uur geleden
Go Ahead Eagles behaalt tegen Volendam eerste competitiezege

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.

5 uur geleden
PSV'er Veerman: op tv is dit misschien leuk, op het veld niet

NIJMEGEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman was blij dat de uitwedstrijd tegen NEC (3-5) er zaterdagavond op zat. "Ik snap dat dit op tv er erg leuk uitziet, maar in het veld is dat helemaal niet zo. Dit had niets met voetbal te maken", vertelde de middenvelder aan ESPN.

5 uur geleden
PSV in vermakelijk en spectaculair duel met 5-3 langs NEC

NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in een vermakelijk en spectaculair duel afgerekend met NEC. De regerend landskampioen zegevierde in Nijmegen met 5-3. Beide elftallen hadden nog veel vaker kunnen scoren.

5 uur geleden