Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Jansen speelt met PEC gelijk tegen oud-werkgever Heerenveen

Coach Jansen speelt met PEC gelijk tegen oud-werkgever Heerenveen

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is er niet in geslaagd sc Heerenveen op de ranglijst van de Eredivisie te passeren. Het onderlinge duel eindigde in 2-2. Het was voor PEC-trainer Johnny Jansen een weerzien met zijn voormalige werkgever, waar hij precies twee jaar geleden werd ontslagen. Heerenveen heeft halverwege de competitie 20 punten en Zwolle 19. De clubs staan daarmee voorlopig negende en tiende.

Heerenveen was beter dan Zwolle en kwam al snel op voorsprong. Na een overtreding op de Zweed Patrik Wålemark legde scheidsrechter Danny Makkelie de bal net buiten het zestienmetergebied neer. De overtreding bleek op de lijn te zijn gemaakt, waardoor Heerenveen een strafschop in plaats van een vrije trap mocht nemen. Anas Tahiri scoorde: 0-1.

Het was aan doelman Jasper Schendelaar te danken dat Heerenveen niet verder uit liep. Zijn collega Andries Noppert bracht de spanning in de 64e minuut terug in het duel. Na een terugspeelbal stuiterde de bal op, net op het moment dat Noppert wilde schieten. De bal kwam tegen zijn scheenbeen aan en belandde voor de voeten van Younes Namli (1-1). Heerenveen bleef sterker en raakte onder meer de paal. Zwolle was veel efficiënter. Na een voorzet van Namli kopte Lennart Thy vrijstaand bij de tweede paal, in de 73e minuut, de 2-1 in.

De verdiende gelijkmaker viel in de blessuretijd alsnog. Invaller Ché Nunnely lukte het Schendelaar te passeren.

Meer uit Voetbal

Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

2 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

4 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

4 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

5 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

7 uur geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

11 uur geleden