Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Jansen speelt met PEC gelijk tegen oud-werkgever Heerenveen

Coach Jansen speelt met PEC gelijk tegen oud-werkgever Heerenveen

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is er niet in geslaagd sc Heerenveen op de ranglijst van de Eredivisie te passeren. Het onderlinge duel eindigde in 2-2. Het was voor PEC-trainer Johnny Jansen een weerzien met zijn voormalige werkgever, waar hij precies twee jaar geleden werd ontslagen. Heerenveen heeft halverwege de competitie 20 punten en Zwolle 19. De clubs staan daarmee voorlopig negende en tiende.

Heerenveen was beter dan Zwolle en kwam al snel op voorsprong. Na een overtreding op de Zweed Patrik Wålemark legde scheidsrechter Danny Makkelie de bal net buiten het zestienmetergebied neer. De overtreding bleek op de lijn te zijn gemaakt, waardoor Heerenveen een strafschop in plaats van een vrije trap mocht nemen. Anas Tahiri scoorde: 0-1.

Het was aan doelman Jasper Schendelaar te danken dat Heerenveen niet verder uit liep. Zijn collega Andries Noppert bracht de spanning in de 64e minuut terug in het duel. Na een terugspeelbal stuiterde de bal op, net op het moment dat Noppert wilde schieten. De bal kwam tegen zijn scheenbeen aan en belandde voor de voeten van Younes Namli (1-1). Heerenveen bleef sterker en raakte onder meer de paal. Zwolle was veel efficiënter. Na een voorzet van Namli kopte Lennart Thy vrijstaand bij de tweede paal, in de 73e minuut, de 2-1 in.

De verdiende gelijkmaker viel in de blessuretijd alsnog. Invaller Ché Nunnely lukte het Schendelaar te passeren.

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

6 uur geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

11 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

11 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

11 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

14 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

14 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

15 uur geleden