Coach Jansen speelt met PEC gelijk tegen oud-werkgever Heerenveen
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is er niet in geslaagd sc Heerenveen op de ranglijst van de Eredivisie te passeren. Het onderlinge duel eindigde in 2-2. Het was voor PEC-trainer Johnny Jansen een weerzien met zijn voormalige werkgever, waar hij precies twee jaar geleden werd ontslagen. Heerenveen heeft halverwege de competitie 20 punten en Zwolle 19. De clubs staan daarmee voorlopig negende en tiende.
Heerenveen was beter dan Zwolle en kwam al snel op voorsprong. Na een overtreding op de Zweed Patrik Wålemark legde scheidsrechter Danny Makkelie de bal net buiten het zestienmetergebied neer. De overtreding bleek op de lijn te zijn gemaakt, waardoor Heerenveen een strafschop in plaats van een vrije trap mocht nemen. Anas Tahiri scoorde: 0-1.
Het was aan doelman Jasper Schendelaar te danken dat Heerenveen niet verder uit liep. Zijn collega Andries Noppert bracht de spanning in de 64e minuut terug in het duel. Na een terugspeelbal stuiterde de bal op, net op het moment dat Noppert wilde schieten. De bal kwam tegen zijn scheenbeen aan en belandde voor de voeten van Younes Namli (1-1). Heerenveen bleef sterker en raakte onder meer de paal. Zwolle was veel efficiënter. Na een voorzet van Namli kopte Lennart Thy vrijstaand bij de tweede paal, in de 73e minuut, de 2-1 in.
De verdiende gelijkmaker viel in de blessuretijd alsnog. Invaller Ché Nunnely lukte het Schendelaar te passeren.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
14 uur geleden