Coach Jansen speelt met PEC gelijk tegen oud-werkgever Heerenveen
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is er niet in geslaagd sc Heerenveen op de ranglijst van de Eredivisie te passeren. Het onderlinge duel eindigde in 2-2. Het was voor PEC-trainer Johnny Jansen een weerzien met zijn voormalige werkgever, waar hij precies twee jaar geleden werd ontslagen. Heerenveen heeft halverwege de competitie 20 punten en Zwolle 19. De clubs staan daarmee voorlopig negende en tiende.
Heerenveen was beter dan Zwolle en kwam al snel op voorsprong. Na een overtreding op de Zweed Patrik Wålemark legde scheidsrechter Danny Makkelie de bal net buiten het zestienmetergebied neer. De overtreding bleek op de lijn te zijn gemaakt, waardoor Heerenveen een strafschop in plaats van een vrije trap mocht nemen. Anas Tahiri scoorde: 0-1.
Het was aan doelman Jasper Schendelaar te danken dat Heerenveen niet verder uit liep. Zijn collega Andries Noppert bracht de spanning in de 64e minuut terug in het duel. Na een terugspeelbal stuiterde de bal op, net op het moment dat Noppert wilde schieten. De bal kwam tegen zijn scheenbeen aan en belandde voor de voeten van Younes Namli (1-1). Heerenveen bleef sterker en raakte onder meer de paal. Zwolle was veel efficiënter. Na een voorzet van Namli kopte Lennart Thy vrijstaand bij de tweede paal, in de 73e minuut, de 2-1 in.
De verdiende gelijkmaker viel in de blessuretijd alsnog. Invaller Ché Nunnely lukte het Schendelaar te passeren.
Meer uit Voetbal
SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
42 minuten geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
5 uur geleden