Coach Jans weet niet wat hem overkomt met tweede plek FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Ron Jans weet niet wat hem overkomt als trainer van FC Utrecht. Hij zag zijn ploeg na de winst van 1-0 op Heracles Almelo naar de tweede plaats in de Eredivisie klimmen. De achterstand op koploper PSV is 2 punten. "We hijgen ze in de nek, we komen eraan", zei Jans met de nodige ironie na afloop van de wedstrijd bij ESPN. "Ik weet echt niet hoe ik hiermee moet omgaan. Ik heb in mijn lange carrière als trainer nog nooit zoveel punten gehad na elf wedstrijden. Dit is voor mij ook nieuw."
Jans boekte zijn 250e overwinning als trainer in de Eredivisie. Hij is de derde trainer die kan pronken met dat aantal. Bert Jacobs (273 overwinningen) en Kees Rijvers (251) gingen hem voor. "Daar ben ik heel blij mee. Trots? Dat woord moet je niet te veel gebruiken", aldus Jans, die sprak van een 'gelukkige' zege. "Als ik kijk naar de statistieken, dan hebben we verdiend gewonnen, maar we mogen wel van geluk spreken. We begonnen goed, maar na het uitvallen van Mike van der Hoorn met een hoofdblessure werd het een hele rommelige wedstrijd. Het leek wel of beide ploegen van slag waren. Ook in de tweede helft was het rommelig, met veel technische fouten en veel te snel de lange bal."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
44 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
53 minuten geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
1 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
3 uur geleden