Coach Jans weet niet wat hem overkomt met tweede plek FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Ron Jans weet niet wat hem overkomt als trainer van FC Utrecht. Hij zag zijn ploeg na de winst van 1-0 op Heracles Almelo naar de tweede plaats in de Eredivisie klimmen. De achterstand op koploper PSV is 2 punten. "We hijgen ze in de nek, we komen eraan", zei Jans met de nodige ironie na afloop van de wedstrijd bij ESPN. "Ik weet echt niet hoe ik hiermee moet omgaan. Ik heb in mijn lange carrière als trainer nog nooit zoveel punten gehad na elf wedstrijden. Dit is voor mij ook nieuw."
Jans boekte zijn 250e overwinning als trainer in de Eredivisie. Hij is de derde trainer die kan pronken met dat aantal. Bert Jacobs (273 overwinningen) en Kees Rijvers (251) gingen hem voor. "Daar ben ik heel blij mee. Trots? Dat woord moet je niet te veel gebruiken", aldus Jans, die sprak van een 'gelukkige' zege. "Als ik kijk naar de statistieken, dan hebben we verdiend gewonnen, maar we mogen wel van geluk spreken. We begonnen goed, maar na het uitvallen van Mike van der Hoorn met een hoofdblessure werd het een hele rommelige wedstrijd. Het leek wel of beide ploegen van slag waren. Ook in de tweede helft was het rommelig, met veel technische fouten en veel te snel de lange bal."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
3 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
14 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
14 uur geleden